Воскресенье, 30 Январь 2022 18:54

Збільшення продуктивності зерносушарок за рахунок впровадження новітніх технологій

Перед сучасним фермером стоїть задача: вчасно зібрати врожай і якісно зберегти його, довівши до ДСТУ, щоб взяти за нього найкращу ціну. Власна сушарка, енергозберігаюча та екологічна, дозволяє мінімізувати втрати на зберігання зерна. Зберегти якість заготовленого зерна дозволяє сучасна зерносушарка з автоматизованим процесом сушіння та контролем її роботи. Також дуже важливо, щоб сушильний комплекс був універсальний, тобто дозволяв сушити будь-яке зерно за будь-якої погоди.

Так всі сучасні зерносушарки розраховані на сушіння зерна при температурі зовнішнього повітря +15°С та вологості повітря 70%. За менш сприятливих погодних умов: меншої зовнішньої температури та більшої вологості повітря продуктивність зерносушарок значно зменшується. Фірмою розроблено обладнання та технологія підготовки зерна для сушіння, яке дозволяє збільшити продуктивність зерносушарки на 30% від їх базової.

agro 046 2021 12 web2 fmt

До складу такого обладнання входить попередній підігрів зерна, який може працювати, як зерносушарка так і підігрів зерна, в залежності від рівновісної вологості зерна та погодних умов на даний час та вологості зерна на виході з зерносушарки.

Принцип роботи попереднього підігріву зерна застосований на утилізації димових газів в трубчатому теплообміннику та подальшій подачі вторинного повітря в бункер вентильований БВ-40, в якому відбувається підігрів зерна чистим повітрям. Після попереднього підігріву, зерно за температурою 20-25° загружається в зерносушарку, що дозволяє зберегти її продуктивність за будь-яких погодних умов, а в деяких випадках підвищити продуктивність на 20%.

За нормальних погодних умов, це обладнання використовується для сушіння зерна по технології бункерної сушарки порційної дії. Тобто, проходить в БВ-40 процес нагріву, сушіння та охолодження зерна. Така технологія дозволяє збільшити продуктивність всього комплексу на 60- 70% від базової.

agro 046 2021 12 web3 fmt

На зберігання зерна впливає його якість

Якість процес сушіння впливає на подальше зберігання зерна. А процес сушіння залежить від якісної автоматики. 90% зерносушарок автоматизовані за параметру показника температури продукту в зоні нагріву та параметру показника температури повітря (агента сушіння) після пальника. І тільки 10% зерносушарок автоматизовано за параметру показника, отриманого методом прямого вимірювання вологості зерна.

agro 046 2021 12 web7 fmt

Київська фірма «Техноконт» разом з виробником вологоміра зерна в потоці КДК-ФЕРМЕР, розробленого компанією «Варіант» м. Дніпро, розробила систему автоматизації потокових шахтних зерносушарок НВТ «Новатор», Vesta «Riella» ДСП-32, ДСП-50 та інших.

agro 046 2021 12 web5 fmt

Розглянемо систему автоматизації керування сушаркою за допомогою автоматизованого регулювання часу вивантаження зерна. Завдяки наявності датчика вологості зерна, в потоці відбувається керування часом перебування зерна в модулях нагрівання і охолодження за допомогою випускного пристрою.

Це рішення доповнює наявну систему керування зерносушаркою, що працює за принципом контролю температури агента сушіння та температури зерна. При цьому відбувається зменшення впливу людського фактору. Оскільки вологість зерна на виході підтримується автоматично. Керування системою подачі агента сушіння виконується оператором.

agro 046 2021 12 web4 fmt

Транспортне обладнання знаходиться в єдиній технологічній системі, за допомогою якої відбувається процес сушіння, здійснюється збір інформації, яка виводиться на монітор оператора та архівується.

agro 046 2021 12 web6 fmt

Неспростовні аргументи на користь повної автоматизації процесу сушіння зерна:

  • Повністю виключається людський фактор
  • Збільшується продуктивність зерносушарки
  • Зменшуються витрати зерна
  • Зменшується споживання палива та електроенергії
  • Забезпечується можливість віддаленого контролю керівником за якістю сушіння зерна з допомогою смартфона.

Всі ці переваги можна «потримати руками» в господарствах, де послідовно реалізується наведена стратегія автоматизації керування зерносушаркою вітчизняними засобами, а саме: Київська обл., м. Тетіїв, с. Росішки, ФГ «Росішки» Директор Микуляк Іван Іванович, Зерносушарка «Новатор 15»; Черкаське обл. м. Умань, АФ «Байс Агро» Директор Кисіль Евген Анатолійович, Зерносушарка «Riella» ДДТ300; Черкаська обл., Жашківський р-н, с. Баштечкі ТОВ «Сузіря» Директор Зеляк Михайло Андрійович, зерносушарка ТЕ1612.

(097) 964-23-62, (097) 422-30-99, (050) 566-62-72,
e-mail:Levitin-L@ukr.net, TK0504188343@gmail.com

Прочитано 522 разів