Воскресенье, 30 Январь 2022 17:00

Вихід із зими озимих культур. Поради від компанії «Родоніт Агро»

агроном, провідний експерт компанії «Родоніт Агро»

067 384 57 80

Олег Дубина

Скоро весна і з початком весняного періоду вегетації недорозвиненим і пошкодженим озимим культурам доводиться особливо несолодко. Тому, що їх пошкодження та загибель можуть бути викликані сильними морозами в малосніжні зими, різкими коливаннями температури, тривалим перебуванням під потужним сніговим покривом і крижаною кіркою, грибними хворобами та ін. Нерідко загибель настає від спільної дії декількох факторів.

Як швидко відновитися після перезимівлі та отримати додатковий урожай озимих культур розкаже нашому виданню провідний експерт компанії «Родоніт Агро» Олег Дубина.

Лигногумат10л ghjphfxyb optПерш за все потрібно зробити підкормку азотними добривами (КАС) озимих по мерзлоталому ґрунту з додаванням препарату Лігногумат.

Лігногумат – високоефективний безбаластний гуміновий препарат з високим вмістом фульвових кислот, стимулятор росту, антистресант. Використання Лігногумату посилює ріст кореневої системи; збільшує морозостійкість рослин при весняних заморозках; зміцнює імунну систему рослин, прискорює обмінні процеси в тканинах рослин та інтенсивність засвоєння елементів живлення з ґрунту і добрив.

Сумісне застосування Лігногумату та КАС дозволить вам зменшити витрати азотних добрив, адже вони будуть інтенсивніше поглинатися рослиною. На полях ми відпрацювали норми застосування від 0,5 л на гектар при зменшенні норми КАС 32 на 20-25% зі збереженням врожайності.

Не менш важливими є позакореневі обробки озимих стимуляторами росту. Ми пропонуємо Вам для підвищення імунітету, зниження захворювань та для збільшення врожаю – унікальний стимулятор росту зЗеребра бутылка opt бактерицидним та фунгіцидним ефектом на основі колоїдного срібла Зеребра Arро.

Фунгіцидний та бактерицидний ефект препарату проявляється у вигляді пригнічення та знищення патогенної мікрофлори. Одна з головних переваг препарату – властивість посилювати та пролонгувати дію хімічних фунгіцидів, це дозволяє заощаджувати на їх дозуванні.

З власного досвіду знаю, що застосування Зеребра Arpo 0,1 л/га в ранньовесняний період захищає озимину від снігової плісняви, борошнистої роси тощо.

Препарати Зеребра Агро та Лігногумат можна поєднувати. Поєднання цих двох препаратів дасть потужний заряд для вашого майбутнього врожаю.

Серед хімічних фунгіцидів агрономи часто використовують у схемах інтегрованого захисту озимих культур (проти борошнистої роси, септоріозу) контактні препарати що містять мідь.

Компанія «Родоніт Агро» пропонує Вам природний фунгіцид/бактерицид міді, відомий у всьому світі завдяки високій стійкості та ефективності при несприятливих погодних умовах – Нордокс 75 WG. На сучасному ринку це найбільш концентрований мідьвмісний препарат, оскільки містить 750 г чистої біологічно активної міді в одному кілограмі препарату. Іони міді, які вивільняються після потрапляння на поверхню рослин, поглинаються мікроорганізмами.

Нордокс optЦе призводить до порушення обміну речовин патогенів через пригнічення ферментативних реакцій. З поверхні частинки міді вивільняються повільно, тому захист озимих культур від грибкових та бактеріальних інфекцій триває довше.

Для обробки озимих культур потрібно 1,5 кг/га препарату. Для приватних господарств норма витрати становить 10-15 г на 10 л води.

Якість та врожайність озимих культур також безпосередньо залежить від мінерального живлення впродовж всього періоду їх розвитку. Мікроелементи відіграють важливе значення у системі оптимального живлення рослин. Особливо гостро та відчутно впливає дефіцит мікроелементів на озимі культури. Збалансоване внесення таких елементів як цинк та мідь для озимих зернових є обов’язковим. Далі пояснимо чому.

Мідь є складовою багатьох ферментів. Вона сприяє більш активному перебігу вуглеводного та білкового обміну. Мідь сприяєVerno титулка opt покращенню стійкості до бактеріальних та грибкових хвороб. Нестача цього мікроелемента проявляється на злакових рослинах у вигляді побіління та підсихання кінчиків молодого листя. Згодом вся рослина набуває світло-зеленого кольору, затримується настання фази колосіння.

Цинк активізує ферментні системи, бере безпосередню участь у багатьох фізіологічних процесах, зокрема у синтезі амінокислот та хлорофілу, фотосинтезі. Цинк необхідний для наростання міжвузлів. Оскільки цинк сприяє стабілізації дихальних процесів, можна з упевненістю говорити, що цей елемент підвищує стійкість рослин до стресів (підвищення посухо та жаростійкості).

Для корекції дефіциту міді на ранніх етапах вегетації озимини рекомендуємо застосувати мінеральне мідно-цинкове добриво – VERNO FG Cu30 + Zn30.

VERNO містить мікронізовані частинки оксидів міді та цинку, які міцно прилипають до поверхонь рослин. Після повільного та поступового процесу виділення цинку та міді, необхідного рослинам для їх життєдіяльності, створюється захисний бар’єр проти грибкових та бактеріальних інфекцій. Іони міді та цинку поглинаються патогенами й гинуть.

Для обробки озимих культур потрібно 0,2-0,5 кг/га препарату.

Бажаємо вам дружніх сходів, здорових рослин та щедрого врожаю!

067 402 44 14

www.rodonit.ua

Прочитано 430 разів