Воскресенье, 30 Январь 2022 15:08

Як отримати високу рентабельність сільгоспвиробництва в умовах високих цін на енергоносії

Оскільки більшу частину своєї сільгосппродукції Україна експортує, нам потрібно звертати увагу не на загальне світове підняття цін (наприклад, на засоби захисту рослин), тому що ці ціни підвищились для усіх країн однаково, і ми будемо з усіма країнами у рівних умовах, а на ті ресурси, ціна яких піднялася в нашій країні більше, ніж у інших. Мова зараз йде про газ та електроенергію, які у нас у 3-5 дорожче, ніж у конкурентів. Насправді у всіх країн, крім України, діють довгострокові угоди на постачання газу, де середня ціна становить 200-300 доларів. Тому як використання газу безпосередньо у виробництві, так і продуктів, які виробляються з нього (мінеральних добрив) потрібно звести до мінімуму з урахуванням мінімального зниження врожайності.

Один з шляхів – це, наприклад, вибір культури у сівозміні. На мою думку, рентабельність дуже енергоємних культур, наприклад кукурудзи, знизиться в 2-3 рази, а сушіння кукурудзи взагалі зробить цю культуру нерентабельною незалежно від її врожайності. Тому потрібно вибирати ті культури, які потребують помірного внесення добрив. Такою культурою є соняшник, селекцією і насінництвом якого ми займаємось. По-перше, великі норми добрив навіть шкодять цій культурі. У 2021 році деякі наші покупці внесли по 200 кг азотних добрив – соняшник вимахав понад 2,5 метрів! А оскільки друга половина вегетації була без дощів, рослині довелося більшість ресурсів витратити на самовтримання, тож на формування насіння ресурсів вже не вистачило, і як наслідок – насіння сформувалось недостатньо наповненим, тобто стікло, відповідно і врожайність знизилась на 10 ц/га і навіть більше. Крім того, потрібно завжди контролювати вміст поживних речовин в ґрунті, розподіляючи добрива на декілька внесень, а також вносити та стимулювати діяльність мікроорганізмів у ґрунті.

При виборі гібрида потрібно звертати увагу на його врожайність в стресових умовах. Наприклад, наш гібрид Беркана у 2020 дуже посушливому році у жорстких умовах не тільки не поступився врожайністю відомим світовим брендам по всій Україні, а й в декілька разів її перевищив.

Прикладом може слугувати його врожайність у 32 ц/га в Ширяївському районі Одеської області, коли конкуренти дали не більше 3 ц/га. Тут необхідно додати, що у своїй селекційній роботі ми всі свої гібриди ставимо у найнесприятливіші умови вирощування: це і мікрозона, де практично відсутні опади; це і відсутність сівозміни, коли соняшник беззмінно вирощується десять років; це і відсутність добрив та фунгіцидних обробок. І це має свої наслідки. Так, наприклад, у тому ж 2020 році ми передавали гібрид Фурор на полігон, де агрохолдинг перевіряв, як змінюється врожайність великої кількості гібридів при фунгіцидному захисті посівів і без нього. І Фурор виявився мало не єдиним гібридом, який зовсім не зреагував на відсутність такого захисту. Ба більше, на жаль ми вже звикли, коли гібриди української селекції у кожному окремому господарстві вирощують в гірших умовах – по залишковому принципу, ніж гібриди світових брендів. І навіть в таких нерівних умовах наші гібриди практично не поступаються врожайністю. Додам від себе, що я мрію, щоб нарешті все було навпаки, оскільки на державних сортовипробуваннях гібриди нашої компанії в одну хвіртку обігнали всі ці розрекламовані гібриди. І дуже хочеться подивитись, наскільки ж ті конкуренти знизять урожайність в таких умовах у порівнянні з нашими.

На даний час наше підприємство ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» є фактично єдиною українською компанією, яка по-справжньому займається селекцією. За рік-два ми повністю змінимо свій асортимент гібридів, оскільки наші нові селекційні розробки вже на голову вище конкурентів. А свій бренд ми назвали «НАСІННЯ ДЛЯ РОЗУМНИХ», бо впевнені, що гібриди нашої компанії у найближчі п’ять років витіснять більшість іноземних брендів, які в нашій країні чомусь користуються незаслуженою популярністю та реалізують насіння нашим сільгоспвиробникам по завищеним цінам.

Звертайтесь до нас напряму за насінням, оскільки до деяких воно все одно може попасти від різних шахраїв, які купляють у нас це насіння, а потім реалізують вдвічі і навіть втричі дорожче нібито насіння відомих світових брендів.

agromir fmt

ТОВ «АФ НПП АГРОМИР»

http://agromir-ua.com http://agromir.in.ua https://agromir.kh.ua

телефони: 067-531-02-67; 050-401-95-04

Гібрид

Особливості

Рік
урожаю

Вартість за 1 посівну одиницю

економ
(2,6-3,0 мм)

стандарт
(3,0-4,0 мм)

екстра
(більше 4,0 мм)

Презент АМ

рекордсмен урожайності та олійності

2020

600

1600

2021

800

2100

2700

Фурор АМ

стійкий до нових рас вовчка, інтенсивного типу

2020

600

1400

2021

800

2000

2700

Торук

пластичний, технологія Clearfield

2020

600

1400

2021

800

2000

2700

Беркана АМ

потужний, технологія Clearfield

2020

600

1400

2021

800

2000

2700

Анна +

технологія Sumo, витримує 50 г/га гранстару

2021

2000

2700


ТАКОЖ ЗАПРОШУЄМО ДО СПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА НАСІННЯ НА ДІЛЯНКАХ ГІБРИДИЗАЦІЇ
Прочитано 95 разів