Суббота, 02 Октябрь 2021 09:47

Навіщо вимірювати вологість ґрунту?

Є очевидне пояснення, навіщо вимірювати вологість ґрунту.
Це дозволяє оцінити потребу в зрошенні до того, як недолік або надлишок зволоження відіб’ється на врожаї. Знаючи показник вологості ґрунту, можна здійснювати високоефективний полив, подавати воду в міру необхідності та знижувати витрати на зрошення. Однак є й інші причини для вимірювання вологості ґрунту. Вони пов’язані з розумінням, як функціонує природне середовище і реагує на зміни.


Ґрунт – це середовище, в якому ростуть рослини. Коріння проникають в ґрунт, щоб рослина могла закріпитися, а також для доступу до живильних речовин і води, які знаходяться в його складі. Вода, що міститься в ґрунті, необхідна для росту рослин. У природних умовах рослинність буде відповідати типу ґрунту, клімату, а також вологості ґрунту.

Режим зволоження залежить від показника зміни вмісту вологи впродовж одного року і в динаміці за кілька років. Коли води занадто мало, наприклад, коли вологість ґрунту опускається нижче точки в’янення, рослинам важко вижити. Таким самим чином занадто велика кількість води може бути смертельно небезпечною. Доступність води – один з основних факторів, що впливають на біогеографію видів рослин.

Було встановлено, що мікроби в ґрунті необхідні для перетворення рослинного матеріалу на поживні речовини. Є дані, що дозволяють припустити, що мікроорганізми також побічно і прямо реагують на режим вологості ґрунту.

Волога, яка потрапляє в землю у вигляді дощу, часто просочується через ґрунт, потрапляючи в ґрунтові води, що в кінцевому підсумку призводить до появи струмків, річок, озер, морів і океанів. Цей процес може протікати швидко, від декількох годин до декількох днів (наприклад, в пухкому ґрунті на крутому схилі). Але іноді для цього потрібні тисячі років, якщо вода стікає в великий водоносний горизонт.

Таким чином, ґрунт діє як фактор системи накопичення, яка регулює проходження води від дощу, що надходить з поверхні землі, до її повернення в море. Це означає, що деякі річки продовжують текти ще довгий час після припинення дощу, можливо, впродовж місяців або навіть років. Структура річкового стоку (тобто особлива комбінація поверхневого і глибокого стоку) буде підтримувати представників флори і фауни, які адаптовані до певної змінної моделі.

Було також встановлено, що волога, що міститься в ґрунті, може перегородити воді шлях, про який говорилося раніше. Вона буде повертатися безпосередньо в атмосферу за рахунок випаровування і евапотранспірації рослин. Ця волога, що повертається, може вплинути на місцеву погоду.

Таким чином, чим більше ми знаємо про вологість ґрунту, тим краще ми можемо вибирати рослини, які підходять для існуючих умов.

Розуміння і прогнозування наслідків зміни клімату є ключовими завданнями. Вимірювання вологості ґрунту і поглиблення знань про те, як вона змінюється в різних місцях і в часі, мають основоположне значення для розуміння ймовірних майбутніх умов для розвитку сільського господарства. З останніх технологій, які дають можливість повсякденно контролювати рівень вологозабезпечення на полях, є прилади компанії AFS AGRO FLOW SYSTEM GmbH (Німеччина) https://logger.agroflowsystem.com/ua/.

Особливої уваги заслуговують: прилад вимірювання вологості ґрунту M-SM5 PRO та мультифункціональний портативний прилад DS LOGGER 500 (вимірювання вологості, твердості, засоленості та температури ґрунту, вологості та температури повітря).

M-SM5 PRO дає змогу вимірювати вологість ґрунту за допомогою сенсора, який треба просто занурити в ґрунт і отримати показники вологості у міліметрах чи відсотках з кроком 5 см.

10 DSL500 Photo fieldОсобливості приладу:

  • точність вимірів вологості забезпечується в тому числі і завдяки вбудованому тензометричному датчику, який враховує коефіцієнт ущільнення ґрунту;
  • заміри можна продивитись на приладі у вигляді таблиці або графіку;
  • GPS модуль дозволяє фіксувати точку кожного заміру та робити прив’язку до конкретних полів;
  • WIFI модуль дозволяє передавати дані на сервер, де вони надалі зберігаються;
  • На веб-сторінці можна продивлятися свої дані, фільтрувати їх по даті замірів, по глибині заміру, порівнювати заміри, накопичувати аналітичні дані, робити звіти по замірам в розрізі фільтрів, експортувати дані в ексель, створювати контури полів для того, щоб прив’язати дані під конкретні поля чи під конкретну особу (агронома).

Крім того, прилад M-SM5 PRO дає можливість вимірювання температури ґрунту, що досить актуально для прийняття рішень щодо своєчасності посівів та обробітку ґрунту. DS LOGGER 500 – окрім вимірювання вологості, допомагає дізнатися, яка засоленість та твердість ґрунту. Це показники, на які важливо орієнтуватися аби досягти високої результативності врожаю та з розумом витрачати кошти.

Всі вимірювання можна подивитися на великому кольоровому екрані приладу, а також в персональному кабінеті на власному комп’ютері у вигляді таблиць, графіків та мап інтерполяції.

Про компанію:

ТОВ «Агро Флоу Систем» представляє на ринку України німецьку компанію AFS AGRO FLOW SYSTEM GmbH (Берлін). Компанія виробляє високоточне обладнання, яке вирішує основні проблеми, пов’язані з вологістю ґрунту, засоленістю та іншими параметрами. ТОВ «Агро Флоу Систем» надає повну сервісну підтримку на території України.

agro flow system logo+38 067 366 85 01

info@agroflowsystem.com

logger.agroflowsystem.com/ua

Прочитано 367 разів