Понедельник, 20 Сентябрь 2021 14:27

Технологія гуміфікації з Ризобакт СП «Гуміфікатор» – економічно та вигідно

067 384 57 80

Олег Дубина
агроном, провідний експерт компанії «Родоніт»

В Україні в цьому році очікують найбільший урожай зернових. В 2021 році він може досягти рекордних 84 млн тонн, у тому числі пшениця – 32,5 млн тонн, кукурудза – 39,0 млн тонн, ячмінь – 10,2 млн тонн. Цей показник порівнюється з 63,34 млн тонн зерна, зібраного в 2020 році, включаючи 25,28 млн тонн пшениці, 28,06 млн тонн кукурудзи та 7,83 млн тонн ячменю (дані Держстатистики).

Загальновідомо, що врожайність зернових культур тісно корелює з кількістю рослинних решток. Так, наприклад, стерня кукурудзи – це ще та морока для агронома. Оскільки навіть за невисокої врожайності решток досить багато і розкладаються вони дуже повільно. Залишивши кореневища і стебла неподрібненими, ми ж самі собі створюємо проблему на весняну посівну, тому що сошники потраплятимуть на них і забиватимуться.

За урожайності кукурудзи 6 т/га у полі залишається 7-8 т рослинних решток зі вмістом в них 58 кг азоту, 23 кг фосфору, 127 кг калію, сірки, магнію та інших мікроелементів.

Рослинні рештки також розрихлюють ґрунт та утримують в ньому вологу. При залишках соломи 3 т/га знижується випаровування вологи з ґрунту на 20-22 мм.

Для якісної мінералізації рослинних решток та покращення мікробіологічних процесів в ґрунті потрібно їх обробити біологічними речовинами – деструкторами. Деструктори стерні набули сьогодні в Україні вже доволі широкого розповсюдження.

Так найкращим взірцем, який присутній на українському ринку, адаптований під різні умови і технології обробітку культури, здатний розкласти рослинні рештки дешево та якісно є препарат РИЗОБАКТ ГУМІФІКАТОР.

Ризобакт СП «Гуміфікатор» – це поживне середовище для активізації розвитку консорціуму грибних та бактеріальних мікроорганізмів-гуміфікаторів, що мають лігнін – та целюлозолітичну дію, здатних фіксувати атмосферний азот, акумулювати в ґрунті фосфор, калій, мікроелементи, амінокислоти для власного розвитку.

Застосування Ризобакту СП «Гуміфікатора» дозволить за 4-6 місяців додатково розкласти 4 т/га і більше сухих рослинних решток, а інші зробить ламкими при найменшому механічному впливі. Чим більш подрібнені рослинні рештки, тим швидше йде процес їх розкладання. Патогенна мікрофлора, в тому числі цвілеві гриби – основні джерела мікотоксинів, буде пригнічена за рахунок розвитку на залишках корисних мікроорганізмів. Використання Ризобакту СП «Гуміфікатора» дозволяє активізувати природну фіксацію атмосферного азоту, тому на розкладання рослинних решток не витрачається ґрунтовий азот і не потрібен мінеральний.

Технологія гуміфікації з препаратом Ризобакт СП «Гуміфікатор» є найбільш економічно вигідною, ефективною та екологічною з усіх існуючих технологій роботи з рослинними рештками кукурудзи.

Норми внесення препарату залежать від кількості рослинних решток: якщо врожай кукурудзи до 90 ц/га – 2 л/га, якщо понад 90 ц/га – 3 л/га.

photo1631688597 opt

Застосовуючи Ризобакт СП «Гуміфікатор»,

Ви зможете:

Поліпшити фітосанітарний стан ґрунту. Мікроміцети Penicillium spp., що входять до складу препарату, здатні виробляти природні речовини, які перешкоджають розмноженню патогенних мікроорганізмів. Крім того, завдяки багатокомпонентному складу і дії на рослинні рештки, «Ризобакт СП Гуміфікатор» активізує «рідну» мікробіоту ґрунту, запускаючи процес просторового витіснення патогенної мікрофлори корисною.

Отримати безкоштовне високогуматизоване органічне добриво. Технологія гуміфікації рослинних решток від ПП Родоніт забезпечує закріплення органічного вуглецю та накопичення в ґрунті NPK та мікроелементів з рослин за допомогою ризосферних мікроорганізмів. Завдяки цій технології відбувається перетворення недоступних форм елементів живлення в доступні і утворюється 0,5-3,0 т/га високогуматизованого органічного добрива (залежно від культури та маси рослинних решток).

Забезпечити якісне розкладання пожнивних решток без азотних добрив. У біотехнології гуміфікації не використовується мінеральний азот. Джерело азоту – природна фіксація атмосферного азоту мікроорганізмами-азотфіксаторами, що входять до складу препарату «Ризобакт СП Гуміфікатор», а також під його дією відбувається активізація у ґрунті вільноживучих азотфіксуючих бактерій.

Впроваджуйте інноваційні технології!
ПОТУРБУЙТЕСЬ ПРО РОДЮЧІСТЬ ВАШИХ ГРУНТІВ – ЗАСТОСОВУЙТЕ ТЕХНОЛОГІЮ ГУМІФІКАЦІЇ ПОЖНИВНИХ РЕШТОК З ПРЕПАРАТОМ «РИЗОБАКТ СП ГУМІФІКАТОР»!

www.rodonit.ua

067 402 44 14

www.rodonit.ua

Прочитано 347 разів