Четверг, 17 Июнь 2021 09:35

Що таке засолення?

Засолення ґрунту відбувається тоді, коли водорозчинні солі накопичуються до рівня, який впливає на сільськогосподарське виробництво, стан навколишнього середовища та економіку. На ранніх стадіях солоність впливає на метаболізм ґрунтових організмів і знижує продуктивність ґрунту. На пізніх стадіях засолення знищує всю рослинність та інші організми, що живуть у ґрунті. Збільшення засолення перетворює родючі та продуктивні землі на безплідні. Контроль цього показника, а також інших показників ґрунту, є критично важливим задля ефективної діяльності кожного фермера. Серед найбільш доступних методів отримання даних про стан ґрунту є багатофункціональний пристрій DS Logger 500. Він використовується для перевірки вологості ґрунту, його температури, ущільнення, а також рівня засолення. Крім того, DS Logger 500 контролює показники повітря: вологість та температуру.

Де зростає засоленість?

ТЗа підрахунками засолення в Європі впливає приблизно на 3,8 млн га. Причини подібного явища бувають різні. За оцінками 25% зрошуваних земельних ділянок у помірному кліматі мають цей показник від помірного до значного рівня. Це призводить до поступової деградації ґрунту. Прогнозоване підвищення температури та зміна характеристик опадів можуть лише посилити проблему засолення.

Що це спричиняє?

Подібна ситуація стала наслідком декількох факторів. Їх можна поділити на наступні категорії:

  • Природні процеси. Накопичення солей у ґрунті може відбуватися внаслідок природних процесів (фізичне чи хімічне вивітрювання, перенесення матеріалу, геологічні відкладення, підземні води). Це може також відбуватися через основні компоненти гірських порід, такі як карбонатні мінерали, польові шпати. Засолення зростає також в результаті одноразового занурення ґрунтів під морську воду. Підвищення рівня солоної води також спричиняє просочування в райони, що лежать нижче рівня моря. У посушливих районах засолення зростає внаслідок випаровування та відсутності опадів для промивання ґрунтів. Нарешті, вітер у прибережних районах може переміщувати помірну кількість солей по суші.
  • Діяльність людини. Діяльність людини може спричинити засолення через використання для зрошування насиченої сіллю води. Показник може посилитися внаслідок надмірного використання прибережних водоносних горизонтів підземних вод, до яких потрапляє морська вода. Спричинити збільшення засоленості можуть й інші невідповідні практики зрошення, погані дренажні умови.

Надмірне використання води для зрошення в сухому кліматі з важкими ґрунтами спричиняє накопичення солі, оскільки вона не вимивається дощами. Процес відбувається в оброблюваних районах, де зрошення відбувається в умовах швидкого випаровування та глинистої структури ґрунту. Практика заболочування без належного дренажу також стала серйозною проблемою, яка спричиняє засолення.

Як можна захистити або відновити ґрунт?

По-перше, необхідно зрозуміти ситуацію, а після цього – вживати заходів. Швидко та просто контролювати рівень засолення аграріям допомагає компанія Агро Флоу Систем та її продукти: M-SM5 PRO та мультифункціональний портативний прилад DS LOGGER 500 (вимірювання вологості, твердості, засоленості та температури ґрунту, вологості та температури повітря).

M-SM5 PRO дає змогу вимірювати вологість ґрунту за допомогою сенсора, який треба просто занурити в ґрунт і отримати показники вологості у міліметрах чи відсотках з кроком 5 см.

Особливості приладу:

  • точність вимірів вологості забезпечується в тому числі і завдяки вбудованому тензометричному датчику, який враховує коефіцієнт ущільнення ґрунту;
  • заміри можна продивитись на приладі у вигляді таблиці або графіку;
  • GPS модуль дозволяє фіксувати точку кожного заміру та робити прив’язку до конкретних полів;
  • WIFI модуль дозволяє передавати дані на сервер, де вони надалі зберігаються;
  • На веб-сторінці можна продивлятися свої дані, фільтрувати їх по даті замірів, по глибині заміру, порівнювати заміри, накопичувати аналітичні дані, робити звіти по замірам в розрізі фільтрів, експортувати дані в ексель, створювати контури полів для того, щоб прив’язати дані під конкретні поля чи під конкретну особу (агронома).

Крім того, прилад M-SM5 PRO дає можливість вимірювання температури ґрунту, що досить актуально для прийняття рішень щодо своєчасності посівів та обробітку ґрунту.

DS LOGGER 500 – окрім вимірювання вологості, допомагає дізнатися якими є засоленість та твердість ґрунту – показники, на які важливо орієнтуватися аби досягти високої результативності врожаю та з розумом витрачати кошти.

Всі вимірювання можна подивитися на великому кольоровому екрані приладу, а також в персональному кабінеті на власному комп’ютері у вигляді таблиць, графіків та мап інтерполяції.

Про компанію

ТОВ «Агро Флоу Систем» представляє на ринку України німецьку компанію AFS AGRO FLOW SYSTEM GmbH (Берлін). Компанія виробляє високоточне обладнання, яке вирішує основні проблеми, пов’язані з вологістю ґрунту, засоленістю та іншими параметрами. ТОВ «Агро Флоу Систем» надає повну сервісну підтримку на території України.

agro flow system logo opt

+38 067 366 85 01

info@agroflowsystem.com

logger.agroflowsystem.com/ua

Прочитано 395 разів
Інші матеріали у цій категорії: « Як обрати агронавігатор День поля Lozova machinery-2021 »