Четверг, 17 Июнь 2021 09:24

Як обрати агронавігатор

Сучасне фермерство вже неможливо уявити без точного землеробства та системи паралельного водіння на полях.

Агронавігація – хороша інвестиція в економічне та рентабельне землеробство. Система дозволить скоротити витрату палива і підвищити врожайність завдяки рівномірності внесення добрив і засобів захисту рослин.

З використанням GPS навігації також знижується загальна вартість обробки гектара, так як скорочується час простою, маршрут оптимізується і роботи проводитимуться швидше.

Сучасні системи паралельного водіння складаються з GPS-приймача, основного модуля і різноманітних проводів для підключення до живлення антени з основним модулем.

Устаткування швидко та просто встановлюється на будь-який трактор, не знадобиться багато часу для налаштування системи.

Якщо ви прийняли рішення придбати систему паралельного водіння, потрібно до цього підійти відповідально та придбати такий агронавігатор, який прослужить довго, має високу точність, при цьому буде недорогим в придбанні та в обслуговуванні.

Що потрібно знати при виборі агронавігатора

Є основні чинники, які потрібно контролювати при придбанні GPS навігації:

 • точність антени;
 • стійкість сигналу та види сигналу, які приймає антена;
 • швидкість пошуку супутників;
 • вартість обслуговування приладу і поновлення програми.

Від цих показників залежить ціна і те, як довго антена буде вашим помічником.

Переваги та недоліки виробників агронавігації

Ринок курсовказівників представлений виробниками з США (John Deere Trimble, FieldBEE, AgLeader), Швейцарії (Leica Geosystems,) Німеччини (CLAAS, Muller), Голландії (Efarmer), України (Efarm.pro).

Кожен прилад має свої сильні сторони і недоліки.

Деякі з недоліків:

 • втрата і повторний пошук сигналу
 • використання платного сигналу і платне оновлення у багатьох імпортних представників,
 • відсутній захист від пилу та води
 • знос дротового з’єднання
 • висока неточність і похибка
 • складність в налаштуванні
 • дорога ціна імпортних виробників, яка непосильна для невеликих фермерських господарств.

На українському ринку вже три роки представлений бренд Efarm.pro, який при високій точності сигналу 20-25 см та доступній ціні (близько 20 тис грн за комплект), все ще не є таким же продаваним, як іноземні аналоги.

У цьому році ситуація почала змінюватися, українські фермери стали частіше купувати та активно тестувати українську навігацію.

Виявилося, що вона не тільки не поступається, а в багатьох моментах перевершує конкурентів. Наприклад, використовує повністю безкоштовний сигнал, має невисоку похибку при проходженні паралельних рядів, яка легко усувається простими налаштуваннями. Так само виробник заявляє про безкоштовне щорічне оновлення програми для Агронома, яка обслуговує цю навігацію.

З кожним сезоном все більше фермерів будуть довіряти українським інженерам та не будуть переплачувати тільки за гучне ім’я іноземним виробникам. Таким чином вони не лише підтримають українське виробництво, а й заощадять власні кошти, при цьому отримуючи довговічний та надійний продукт.

Сайт виробника
Efarm: efarm.pro
тел.: 068-377-88-55
Великий вибір агронавігації: euromag.biz

Прочитано 515 разів