Воскресенье, 30 Май 2021 13:33

Управління засоленістю ґрунту

Якщо ґрунт має високий вміст солі, рослини, що тут зростають, будуть менш енергійними, порівняно з культурами звичайного ґрунту. Насіння погано проростає (якщо взагалі це відбудеться). Рослини будуть повільно рости або відставатимуть у розвитку. Якщо концентрація солоності буде вище норми, рослини в’януть і гинуть, скільки б їх не поливали.

Постійний контроль стану ґрунту допоможе визначити рівень солоності. У цьому допомагають пристрої компанії AFS AGRO FLOW SYSTEM – M-SM5 PRO та DS LOGGER 500. На основі отриманої інформації за допомогою представлених приладів можна запропонувати заходи, яких можна вжити, аби виправити проблему.

Солоність і сіль

Терміни «сіль» і «солоність» часто вживаються як взаємозамінні, але це не зовсім правильно. Сіль – це просто неорганічний мінерал, який може розчинятися у воді. Багато людей асоціюють сіль з хлоридом натрію – звичайною кухонною сіллю. Насправді солі, що впливають як на поверхневі, так і на підземні води, часто є поєднанням натрію, кальцію, калію, магнію, хлоридів, нітратів, сульфатів, бікарбонатів та карбонатів.

Ці солі часто потрапляють в ґрунт із земної кори. Вони також можуть бути наслідком вивітрювання, при якому невелика кількість гірських порід та інших відкладень з часом розчиняється і розноситься водою. Це повільне вивітрювання може призвести до накопичення солей як у поверхневих, так і в підземних водах. Поверхневий стік цих розчинених солей – це те, що наповнює солями наші океани. Добрива та органічні речовини також додають солі в ґрунт.

Вплив солей на рослини

Чим більше ґрунти стають солонішими, тим менше рослини отримують води. Це пояснюється тим, що коріння рослин містить різну концентрацію іонів (солей), які створюють природний потік води з ґрунту в коріння.

Оскільки рівень солоності в ґрунті наближається до рівня коріння, вода все рідше і рідше потрапляє в корінь. Коли рівень солоності ґрунту стає занадто високим, вода в коренях витягується назад у ґрунт. Рослини стають нездатними приймати достатньо води для росту. Кожен вид рослин природно містить різні рівні кореневих солей. Ось чому одні культури можуть продовжувати зростати, коли інші гинуть. Якщо концентрація солоності в ґрунті досить висока, рослина в’яне і гине, незалежно від кількості води, використаної для поливу.

Скупчення солі

Засоленість є найбільш розповсюдженою проблемою в наступних ґрунтах:

  • Зрошуються водою з високим вмістом солей.
  • Погано дреновані, що дозволяє воді занадто швидко випаровуватися з поверхні ґрунту.
  • Мають природно високий вміст солей, тому що вони повільно вимиваються.
  • У районах, де кількість води невелика, або у зонах просочування. Це ділянки, куди стікає вода з інших місць (зазвичай з гори по схилу).

Основним джерелом проблем із засоленням зазвичай є зрошувальна вода. Це поступовий процес. Солі повинні накопичуватися з часом, перш ніж з’являться будь-які наслідки. На щастя, рослини забирають багато солей у вигляді поживних речовин. Але коли в ґрунт додається більше солі, ніж видаляється, рослини врешті починають страждати через зневоднення.

Взяття проб ґрунту

З останніх технологій, які дають можливість повсякденно контролювати рівень стану ґрунту, в тому числі і засоленість, є прилади компанії AFS AGRO FLOW SYSTEM GmbH (Німеччина)

www.logger.agroflowsystem.com/ua

Особливої уваги заслуговує мультифункціональний прилад DS LOGGER 500. Він допомагає виміряти електропровідність, вологість, температуру та ущільнення ґрунту. Також відстежується температура та вологість повітря. Сукупність показників, отриманих після вимірювання, дозволяє зробити висновки про тип проблеми, визначити стратегію вирішення проблеми засоленості.

Особливості приладу:

  • заміри можна продивитись на приладі у вигляді таблиці або графіку;
  • GPS модуль дозволяє фіксувати точку кожного заміру та робити прив’язку до конкретних полів;
  • WIFI модуль дозволяє передавати дані на сервер, де вони надалі зберігаються;
  • На веб-сторінці можна продивлятися свої дані, фільтрувати їх по даті замірів, по глибині заміру, порівнювати заміри, накопичувати аналітичні дані, робити звіти по замірам в розрізі фільтрів, експортувати дані в ексель, створювати контури полів для того, щоб прив’язати дані під конкретні поля чи під конкретну особу (агронома).

Про компанію

ТОВ «Агро Флоу Систем» представляє на ринку України німецьку компанію AFS AGRO FLOW SYSTEM GmbH (Берлін). Компанія виробляє високоточне обладнання, яке вирішує основні проблеми, пов’язані
з вологістю ґрунту, засоленістю та іншими параметрами. ТОВ «Агро Флоу Систем» надає повну сервісну підтримку на території України.

agro flow system logo opt+38 067 366 85 01

info@agroflowsystem.com

logger.agroflowsystem.com/ua/

Прочитано 296 разів