Суббота, 01 Май 2021 11:39

Нові продукти для аграрного ринку – нові можливості

агроном, провідний експерт компанії «Родоніт»
067 384 57 80
Олег Дубина

У цьому році компанія Родоніт виводить на аграрний ринок два нових високоефективних препарати: контактний фунгіцид та мінеральне добриво.

Перша новинкаNORDOX 75 WG – контактний фунгіцид з профілактичною дією проти широкого спектру грибкових інфекцій та бактеріозів польових і овочевих культур, у відкритому і закритому ґрунті, на різних плодових деревах, ягідниках, винограді, квітах тадекоративних рослинах. Це найбільш концентрований мідьвмісний фунгіцид на ринку. 75% складу препарату становить чиста біологічно активна мідь.
agrarnik 7 382.indd 200

Для фунгіцидів на основі міді є важливим, на основі якої хімічної форми виготовлений фунгіцид (сульфат, оксихлорид, гідроксид тощо), а також розмір частинок діючої речовини. Біологічно найбільш активним з усіх форм є оксид міді (NORDOX 75 WG). Саме оксид міді характеризується найшвидшим початком дії на збудника, відмінною персистентністю (стійкістю на рослині) та найвищим рівнем біологічно активних іонів Cu2+ для успішного захисту рослин від патогенів (рис. 1).

agrarnik 7 382.indd 125

Nordox 75 WG містить мікронізовані частки оксидів міді, середній розмір яких становить 1,2 мікрона, що забезпечує ефективне покриття, утримання і міцне прилипання до поверхні рослин. Після потрапляння на листя частки міді вступають у взаємодію з вологою та відбувається їх повільне вивільнення з поверхні, що забезпечує більш пролонгований захист рослин. Таким чином створюється захисний бар’єр проти грибкових та бактеріальних інфекцій.

Які ж ще переваги NORDOX 75 WG серед інших фунгіцидів, представлених на аграрному ринку? Завдяки тому, що до складу Nordox 75 WG входить 75% чистої міді, у препарату низькі норми витрати, отже і потрібна менша кількість обробок рослин. Це і тривалий та надійний період захисту (до двох тижнів). Завдяки малому розміру частинок препарат зберігає ефективність навіть в умовах сильних дощів. Саме тільки Nordox 75 WG можна застосовувати в органічному виробництві (препарат має міжнародний сертифікат).

Друга новинкаVERNO Cu30 + Zn30 – інноваційне мінеральне добриво для корекції дефіциту міді
та цинку.

Аграрії знають, що нестача мікроелементів у відповідні фази розвитку рослин може призвести як до суттєвого зниження врожаю, так і до більшої вразливості рослин щодо хвороб. Саме у VERNO Cu30 + Zn30 поєднано два найбільш важливих, для таких культур, як зернові колосові та кукурудза мікроелементи – цинк та мідь. Як ви знаєте, цинк сприяє нагромадженню фітогормону ауксину, а також він необхідний для росту міжвузлів у рослині. Цинк впливає на стабільність клітинних мембран, запилення та життєздатність насіння. Мідь бере участь стимулює зрілість пилку та ріст пилкової трубки, відіграючи таким чином ключову роль у формуванні квітів та насіння.

Застосовуючи добриво VERNO Cu30 + Zn30, ви отримуєте продукт високого рівня якості та чистоти, який повністю задовольняє потреби рослин у цих мікроелементах. Ще й отримуєте, як додатковий бонус, оптимізацію витрат на фунгіциди завдяки антибактеріальній та протигрибковій дії міді, зменшення захворювань та, як наслідок, скорочення кількості фунгіцидних обробок. Норма використання становить від 0,2 до 0,5 кг/га.

agrarnik 7 382.indd 150agrarnik 7 382.indd 150222

Прочитано 211 разів