Суббота, 17 Апрель 2021 00:55

Багатофункціональні кормоагрегати нового покоління, що перевищили європейські аналоги

Ферментовані корми для відгодівлі поросят, свиней, ВРХ, телят, качок, гусей, овець, риби у водоймищах

Академія інженерних наук України (АІНУ) спільно з підрозділом Української академії аграрних наук (УААН), у співдружності з дослідними господарствами УААН, в 2002 році розробили серію агрегатів кормоприготування нового покоління АКГСМ «Мрія», які змінили структуру корму, підвищивши його енергетичну цінність. Особливо успішними є використання ферментованих кормів (ф.г.к.с.), які готують кормоагрегати АКГСМ «Мрія», при відгодівлі в маточниках поросят і телят. Ферментовані корми поросятам дають з семиденного віку, готуючи на знежиреному молоці, або молочних відвійок, а з двадцятиденного віку на воді. Вага поросят у двохмісячному віці досягає 21-23 кг. Добавка до основних грубих кормів 30-40% (ф.г.к.с.) при відгодівлі телят збільшує живу вагу на 16%, а ВРХ підвищує надої до 20%, значно збільшуючи жирність молока, що дуже важливо при приготуванні сирів, особливо корисна ф.г.к.с. для лактуючих корів. Всі вищевказані показники обґрунтовані наукою і практично підтверджені фермерськими господарствами.

agrarnik 5 380.indd 150

Кормоагрегати готують корм збагачений протеїном та амінокислотами, особливої молекулярної структури, яка має протибактеріальні властивості. Цей корм легко засвоюється кишковим трактом. Ця технологія одна з найбільш економічних, енергозберігаючих, противірусних, маловитратних технологій у світі. Кормоагрегати «Мрія» не мають світових аналогів і виконують одночасно п’ять технологічних операцій на одному електродвигуні, без дорогих циклонів:

1. Подрібнення зерносуміші до фіксованих фракцій, що легко засвоюються шлунково-кишковим трактом (0,5-1,4 мм для свиней; 0,8-2,0 мм – для телят і ВРХ);
2. Підігрів суміші до 30°С;
3. Ретельне перемішування (гомогенізація) до однорідної маси.
4. Ферментативні процеси, без додаткових ферментів;
5. Видача готового корму.

Відгодівля 10 голів за рік дає біля 80 тис. грн. чистого прибутку. Гарантія 1 рік. Працюють 10 років до капремонту.

Це швидке повернення вкладених коштів, де прибуток перевищує витрати в 2,5-3 рази. Одним з основних показників технології є економія зернових в 1,3-1,5 рази, проти інших технологій, електроенергії до 50%, збільшення середньодобових приростів до 30-40%, зменшення виділення гною до 40-44%, а це поліпшення екології, зменшення ризику захворювань.

Кормоагрегати «Мрія» розроблені в Україні з 2002 року, сертифіковані Держстандартом України.

Мають 12 патентів на винахід, в тому числі №97565 від 27.02.12 р. «Спосіб приготування корму і кормоприготування», дозволи та позитивні виводи відповідних служб України. За унікальність розробки обладнання кормоагрегатів нагороджені грамотами Міністерства аграрної політики та продовольства України, мають золоті медалі, відмічені Дипломами міжнародних виставок Європи, України, Росії і др. Дана технологія отримала високу оцінку і визнання фахівців.

У 2002 році в Європі подібна технологія використовувалася 2-3%, а тепер успішно працює в Німеччині – до 70%; Франції, Голландії – до 60%, Фінляндії, Ірландії до 90%, інших державах до 50%, тому що є однією з найекономічніших технологій світу. Впровадження кормоагрегатів «Мрія» значно удосконалили технологію, підвищивши енергетичну цінність корму, скоротили витрати, об’єднали технологічні операції. Ферментовані гомогенні (ф.г.к.с.) корми покращили смакові якості м’яса та його чистоту, що збільшило попит як переробників, так і споживачів.

Агрегати малогабаритні, займають площу від 0,5 до 2,5 м2, встановлюються безпосередньо на фермі, обслуговуються однією людиною, подрібнюють ціле зерно (будь-якої зерносуміші) під потрібну фіксовану фракцію: 0,5÷1,4 мм для свиней; 0,8÷2,0 мм для телят та ВРХ, яка легко засвоюється і сприятливо сприймається шлунково-кишковим трактом.

При купівлі агрегату надається інструкція з експлуатації, технологія відгодівлі тварин, рекомендації по кормам для різновікових груп, свиней, телят, ВРХ.

Завкафедри генетики та розведення ХДАУ,
д. с.-г. н, професор – Нежлукченко Т. I.;

Директор Наукового Центру АІНУ,
д.ф., к. с.-г. н, академік АІНУ – Соляник М. Б.

Адреса прямого виробника кормоагрегатів АКГСМ «Мрія»: Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. М. Букіна, 52

т/ф (05549) 7-08-88; 7-08-01; (050) 848-50-68, (098) 346 -35-22
e-mail: 8mriya@gmail.com
сайт: www.shoh.agroagregat.com; agrokorm.com.ua

Прочитано 322 разів