Среда, 30 Июнь 2021 00:59

Інноваційний млин

У заводському купованому хлібі без висівок багато клейковини, якою ми колись приклеювали шпалери на стіни житла. Ця клейковина при тривалому споживанні хлібобулочних виробів без відсіяних з висівками вітамінів відкладається баластовим жиром в тілі людини та закупорює кровоносні судини і капіляри. В результаті у людини підвищується тиск, розвивається інсульт чи інфаркт, які призводять до сумних наслідків. Наука довела користь споживання людиною висівок, які наразі в більшості згодовують тваринам. Висівки містять близько 70% вітамінів всієї зернини та інші корисні для здоров’я людини речовини, які одночасно нейтралізують і шкоду клейковини. В зерні природою закладено всі енергетичні та захисні властивості, потрібні для продукування зерна. Ціла зернина практично збалансована за всіма елементами, необхідними для життя і розвитку людини. При споживанні ця накопичена зерном енергія землі та сонця передається людині. Найкраще було б ціле екологічно чисте зерно за один прохід розмолоти до потрібної кондиції без вимушеного та шкідливого відсіювання цінних висівок.

Давні жорнові млини та сучасні високопродуктивні вальцеві не можуть якісно розмолоти висівки, основу яких складають тонкі та міцні оболонки зерна. Тому, розмелюючи зерно, змушені на громіздких розсівах висівки відділяти і додатково подрібнювати, щоб виробляти в доповнення до звичайного насичений вітамінами дорожчий, але бідний на білок висівковий хліб.

Для отримання повноцінної муки з цілого зерна пропоную молотковий млин оригінально простої конструкції, захищеної 30 патентами на винаходи, які засвідчують його світову новизну. Розроблений млин складається із бункера об’ємом 90 літрів із заслінкою на вході в дробильну камеру, з’єднаних вертикально встановленим електродвигуном 3000 об./хв., вал якого входить у дробильну камеру. На кінець вала посаджено ротор. На диску ротора шарнірно встановлюються на осях у двох площинах зносостійкі молотки з твердими наплавленнями для дроблення матеріалу. Під ротором закріплені решето з мукомольним кільцем та вихідний конус, який спрямовує подрібнене у підвішений мішок або іншу ємність.

Продуктивність такого млина на пшениці та житі з оптимальною вологістю 15 - 16% доведена до 100 кг за годину при потужності електродвигуна 4,0 кВт на 380 Вольт, а його побутова модифікація потужністю 2,2 кВт на 220 Вольт дає 50 кг. Про високу якість розмелювання зерна за один прохід без просіювання свідчить те, що в отриманій муці між пальцями рук та в роті під час споживання хліба не відчувається крупинок, і це відповідає вимогам до хлібопекарського обойного борошна.

Досконалість технологічного процесу та конструкції обумовила невеликі габарити та масу 60 кг млина, що дозволяє розмістити його на одному квадратному метрі площі, а при знятих ніжках транспортувати легковиком або поштою.Після широкої багаторічної виробничої перевірки Український центр випробовування техніки (УкрЦВТ) у 2015 році на цей млин видав сертифікат відповідності всім обов’язковим вимогам.

Зерно пшениці, жита, кукурудзи, ячменю, сорго та вівса в лікувальних оболонках без попередньої підготовки, а іноді і прямо з-під комбайна, я сам мелю почергово на кілька тижнів. Хліб можна випікати в газовій духовці чи в домашній пічці. Він екологічно чистіший і дешевший заводського з різними добавками.

В родині ми давно замінили куповані хліб і батони простими та швидкими у приготуванні на кисляку і харчовій соді смачними домашніми оладками, які печемо на кілька днів та вживаємо з борщем і юшкою, молоком і кисляком, чаєм і кавою. Харчова сода не тільки робить оладки пухкими, але і додатково прочищає кровоносні судини. Завдяки тому, що в моєму борошні збережені корисні для організму елементи зерна, я досить швидко без мордуючих дієт зменшив вагу зі 104 до 90 кг, нормалізував тиск і цукор крові, збавився закрепів і повноцінно живу 74 рік. Давно не хворію, роблю зарядку, в процесі якої присідаю 150, віджимаюся 40 і підтягуюся 20 разів. З’явилося кілька місцевих послідовників органічного харчування, які постійно привозять на помел своє зерно.

Користуються інноваційним млином і для отримання цукрової пудри та інших спецій, які використовують в кулінарії та підгодівлі бджіл. Гомеопати мелють сухі лікувальні трави та тверді шматки індійських ліан, техніки – скло, а будівельники – відходи для наступного використання.

Цей млин за кілька хвилин легко переобладнується в зернодробарку для виробництва якісної дерті для тварин. При отриманні дрібної дерті для свиней і корів встановлюють решето з отворами діаметром 6 мм, а при крупній, для курей, решето знімають. Продуктивність при цьому зростає в 10 – 13 разів (до однієї тонни за годину) у порівнянні з отриманням муки. Вийнявши заслінку, можна подрібнювати і кукурудзяні качани та сіно. За бажанням замовника млин налаштовується на виробництво сухих та вологих комбікормів з трьох складових, поділивши бункер двома перегородками на три секції по 30 літрів зі своїми заслінками.

Перші зразки з партії 250 реалізованих млинів використовуються без рекламацій по всій Україні більше 20 років, як окремо, так і в технологічних лініях. За потреби люди замовляють їх повторно та рекомендують іншим, що свідчить про високі показники якості розробленого млина. Ціна такого млина не перевищує 12 тисяч гривень, що в кілька разів дешевше аналогів.

Карпенко Михайло Іванович,
автор 37 розробок, 97 винаходів, більше 360 публікацій та 570 впроваджень, кандидат технічних наук.
Моб. 066 7007 106

Прочитано 495 разів