Суббота, 27 Февраль 2021 17:36

Особливості використання гербіцидів на соняшнику при застосуванні різних технологій

На даний час є три технології вирощування:
1. Clearfield,
2. Sumo,
3. Класична.

На погляд ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» використання ґрунтових гербіцидів при будь-якій технології є обов’язковою складовою. Найважливішим плюсом при цьому є те, що це дає змогу не пригнічувати розвиток соняшника на початкових етапах його розвитку (коли він найбільш уразливий) страховими гербіцидами, і дає можливість вносити страхові гербіциди на більш пізньому етапі – десь в середньому при шести парах справжніх листків у соняшника. Таким чином, вже сам соняшник буде пригнічувати бур’яни, якщо і буде їх нова хвиля. Ба більше, якраз у фазі шести справжніх листків соняшника до його коренів кріпиться вовчок, і ми маємо можливість при використанні технології Clearfield більш ефективно використати гербіциди імідозалінової групи. Звертаємо Вашу увагу, що при правильному використанні ґрунтових гербіцидів найчастіше страхові гербіциди вже і непотрібні. За нашими багаторічними дослідами прибавка врожаю при використанні ґрунтових гербіцидів досягає 30%.

Найефективніше – це внесення бакової суміші ґрунтових гербіцидів з наступними діючими речовинами:
1. Металохлор (або пропізохлор чи ацетохлор) + 2. Прометрин (або тербутилазин чи флурохлоридон).

На нашу думку краще це робити після посіву до сходів соняшника з нормою води 200-300 л/га, і краще вночі. Ще одним фактором, який дозволяє очистити поле від бур’янів (особливо від багаторічних) є внесення гліфосату, який можна використовувати замість передпосівної культивації (якщо поле вирівняне), або додавати у бакову суміш з ґрунтовими гербіцидами – тоді передпосівну культивацію потрібно робити за 7-10 днів до посіву, щоб встигли до внесення відрости багаторічні бур’яни.

1. Технологія Clearfield. На жаль, серед виробників поширена думка, що гербіциди імідозалінової групи мають післядію на зернові. Але ж з нашого досвіду, якщо використовувати оригінальні препарати: Євролайтинг, Євролайтинг+ або Каптора, розклад яких у ґрунті вдвічі швидше, ніж у генеричних препаратів, і сіяти потім озимі
з азотними добривами у нормі 100 кг/га – післядія гербіцидів зводиться нанівець.

У портфоліо ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» є два гібрида, придатних до вирощування по цій технології:

  • Потужний Беркана, який навіть у найнесприятливіших умовах зможе забезпечити середньостатистичну врожайність.
  • Пластичний Торук, який добре відгукується на всі агротехнічні прийоми і додаткові вкладення
    у вирощування.

2. Технологія Sumo. Найдешевша і найпоширеніша технологія серед сільгоспвиробників. Недоліками є те, що спектр дії трибенурон-метилу обмежений і на багато бур’янів не діє. Під цю технологію ми пропонуємо новий гібрид Анна+, який витримує до 50 грамів гранстару на 1 га.

3. Класична технологія. Останнім часом з’явився ряд хімічних страхових препаратів, які дозволяють сміливо використовувати цю технологію: Геліантекс,
Челендж, Сальса.

Під цю технологію ми маємо на реалізацію два гібрида одеської селекції:  Віват під інтенсивні технології.  Сучасник – під низьковитратні технології з підвищеною стійкістю до зниження агрофону. І два нових гібрида власної селекції, внесених до Державного реєстру придатних до поширення в Україні на 2021 рік:  Фурор і  Презент, інтенсивного типу, які мають надзвичайно високий потенціал урожайності. Головною відмінністю між цими гібридами є те, що Фурор більш стійкий до нових рас вовчку, посухи і спеки, а Презент найбільш урожайний і з рекордним вмістом олії (54%) серед усіх гібридів в Україні.

І на додаток підкреслюємо, що будь-який страховий гербіцид пригнічує культурну рослину і знижує врожайність, особливо в несприятливі роки. Тому не забувайте про агротехнічні прийоми боротьби з бур’янами.


НАСІННЯ СОНЯШНИКУ ВІД ВИРОБНИКА

agromir fmt

ТОВ «АФ НПП АГРОМИР»

www.agromir-ua.com www.agromir-im.zakupka.com

www.af-npp-agromir.in.ua www.agromir-harkov.all.biz

Телефони: 067-531-02-67; 050-401-95-04

Гібрид

Особливості

Вартість за 1 посівну одиницю (за 1 т)

економ

стандарт

екстра

Презент new

стійкий до кореневих гнилей

500

(80 000-1 т)

1600

(160 000-1 т)

2000

(160 000-1 т)

Фурор new

найвищий потенціал урожайності

500

(80 000-1 т)

1400

(160 000-1 т)

1800

(160 000-1 т)

Віват

стійкий до нових рас вовчка, інтенсивного типу

Сучасник

для низьковитратних технологій вирощування

Торук new

пластичний, технологія Clearfield

600

1400

1800

Беркана new

потужний, технологія Clearfield

Анна+

технологія Sumo, витримує 50 г/га гранстару

1800

1800

Прочитано 269 разів