Вторник, 16 Февраль 2021 10:28

Експерти про No-Till

Semeato New Land

Сучасність постійно ставить нові виклики аграріям. Не виключенням став і 2020 рік, який немовби лакмусовий папірець продемонстрував масштабність вже існуючих та ще серйозніших, грядущих проблем. Показовість 2020 року полягає в тому, що осінь 2019-го була сухою, а метеорологічна зима з традиційними морозами, снігом та промерзанням ґрунту вперше за період спостережень (120 років) так і не настала…

Все б нічого, проте ця ситуація переросла в кризу пилових бур та пилових штормів, яка прокотилася майже всією територією України весною 2020 року. Сотні мільйонів тонн родючого чорнозему здуло потужним вітром з поверхні наших розораних родючих полів та було винесено потоками вітру на сотні кілометрів.

Постійне збільшення площ еродованих ґрунтів та пов’язане з цим зниження ґрунтової родючості призводить до додаткових витрат при вирощуванні сільськогосподарських культур і підвищення собівартості сільськогосподарської продукції.

В сучасних економічних умовах виробництво на деградованих землях часто стає нерентабельним. Як наслідок, еродовані ґрунти виводять з категорії орних земель, що призводить до скорочення сільськогосподарських угідь. Все це свідчить про необхідність вжиття заходів щодо захисту ґрунтів від ерозії.

FG01 1 opt
Fabimag FG-01

Такого не відбувається в полях, на яких проходить господарювання по природозберігаючій технології No-Till.

Структура ґрунту при No-Till не руйнується, рослинні залишки завжди покривають ґрунт, захищаючи його від перегрівання палючим сонцем та від ерозії. На таких полях пориви вітру не в силі здувати родючий шар чорнозему та зносити його! Крім захисту від ерозії, працюючи по технології No-Till, Ви отримуєте ще й підвищення врожайності та рентабельності, оскільки вміст гумусу у ґрунті при цьому у Вас постійно зростає. Вже доведено, що гумусованість ґрунту пов’язана з її здатністю до накопичення і детоксикації сполук важких металів та пестицидів, це не говорячи вже про збереження та накопичення вологи на Ваших полях.

“Компанія Агромир” – це 8000 га землі у власній обробці з безперервним, стовідсотковим (100%) No-Тill впродовж 15 років. За цей час ми набули великий практичний досвід, яким готові поділитись з Вами.

“Компанія Агромир”

тел. +38 050 341 12 94
+38 050 320 38 80
+38 050 457 11 92

www.agromir-notill.com

Прочитано 519 разів