Суббота, 30 Январь 2021 17:56

Європейська технологія відгодівлі тварин в Україні

Завкафедри генетики та розведення ХДАУ, д. с.-г. н., професор
Нежлукченко Т.І.

Директор Наукового Центру АІНУ, д. ф., к. с.-г. н, академік АІНУ Соляник М.Б.

Науковий Центр Академії інженерних наук України інформує фермерів, тваринників про завершення випуску та іспитів високоекономічних кормоготувальних агрегатів нового покоління серії АКГСМ «Мрія», які готують висококалорійні гомогенні ферментовані корми із суміші зернових, що забезпечило освоєння європейської високоефективної технології відгодівлі тварин ферментованим кормом. Дослідження проводили: Інститут свинарства ім. Квасницького, м. Полтава, Інститут тваринництва «Асканія-Нова», Науково-дослідний інститут ім. Погорілого, м. Київ, Херсонський державний аграрний університет, інститут «Landsudvalget fom Svine», Данія, які рекомендували цю технологію фермерським господарствам до широкого використання. Випуск кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія» нового покоління, 19 модифікацій, 220-380 в, забезпечив відгодівлю тварин від 5 до 5000 голів свиней, до 500 голів телят та ВРХ, кіз, овець, птиці та риб у водоймищах, успішно охопивши малі та середні фермерські господарства.

Ця технологія охопила Європу і світ, бо на сьогоднішній день є однією з маловитратних та високоприбуткових технологій. Так Німеччина, Голландія, Фінляндія, Франція, Данія та інші держави освоїли та успішно використовують її майже на 70%. Крім того, технологія значно зменшила захворювання свиней на АЧС через використання недоброякісних кормів. Випуск кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія» дав можливість успішно використовувати цю технологію і в Україні.

agrarnik 1 376.indd 100Так з 2002 року випущено і успішно працює понад 4400 агрегатів у фермерських та індивідуальних господарствах України, виробляючи висококалорійні корми з високим засвоєнням, про що свідчить зменшення виходу гною, у свиней до 44%, у телят та ВРХ на 25%. Заміна технології відгодівлі тварин не потребує високих витрат, треба просто купити кормоагрегат та установити його на фермі, поряд з годівницями, бо він займає площу від 0,5 до 2 м2. Засипав зерно, залив воду – і агрегат сам зробить ферментований корм. Агрегат виконує п’ять технологічних операцій на одному електродвигуні пониженої потужності, що значно економить електроенергію до 50% в порівнянні з іншими технологіями, виконуючи:

Кормоагрегати АКГСМ «Мрія»

1. Помел зернових до розміру фіксованої фракції, яка найкраще засвоюється кишковим трактом тварин, 0,5-0,8 мм для свиней та 0,8-2,0 мм для телят та ВРХ.

2. Підігрів корму до потрібної температури.

3. Гомогенізацію корму (пе­ре­мі­шування).

4. Ферментаційний процес в гідромлині при кислотності рН-4,5 од.

5. Видачу корму.

Процеси, що відбуваються в гідромлині при ферментації зернових кормів дають висококалорійні, збагачені протеїном корми, де збільшується утримання в тілі тварин азоту до 30%, кальцію 12%, фосфору 6,4%, магнію 44%, перетравлення сирого протеїну на 12,3%, сирої клітковини на 14,4% вище, ніж інших технологій, що значно збільшило приріст живої маси тварин та покращило перетравлення та засвоєння корму, а відповідно – і стан здоров’я тварин та економію зернових кормів до 30%. Приготування ферментованих кормів на фермі значно скорочує транспортні витрати та дозволяє виконати корми будь-якого раціону для різновікових груп, значно зменшуючи добавки, премікси до 50%, як мінімум, враховуючи високу калорійність виробленого корму. В готовий ферментований корм ви можете добавляти коренеклубнеплоди, різні продуктові відходи виробництва, січку, мелясу та інше.

Як результат – зменшення основних витрат до 40%, скорочення терміну відгодівлі тварин, економія кормів та електроенергії, що значно збільшує ваш прибуток і дає високу рентабельність. Кормоагрегати мають рік гарантії. Працюють 10 років до капремонту. Окупність малих агрегатів до 100 кг/годину до трьох місяців, від 200-1000 кг/годину – 10-15 днів. В залежності від поголів’я, при проведенні іспитів в господарствах, при відгодівлі в деякі періоди, середньодобовий приріст живої маси досягав 950-1050 г на добу. Недарма Європа та світ переходять на цю технологію.

На Європейській міжнародній виставці у Варшаві (Польща) у 2019 році наше обладнання та технологія одержали вищу нагороду «За унікальність розробки та інновацію».

За довідками та роз’ясненнями звертатись до відділу маркетингу Наукового Центру:

Херсонська область, м. Нова Каховка,
тел.: (050) 848-50-68, (098) 346-35-22

Прочитано 232 разів
Інші матеріали у цій категорії: « Шановні фермери!!! Експерти про No-Till »