Среда, 16 Декабрь 2020 11:20

Європейська технологія відгодівлі тварин в Україні

Завкафедри генетики та розведення ХДАУ, д. с.-г. н., 
професор Нежлукченко Т.І.

Директор Наукового Центру АІНУ, д. ф., к. с.-г. н, 
академік АІНУ Соляник М.Б.

Науковий центр Академії інженерних наук України інформує фермерів-тваринників та бажаючих займатися тваринництвом, що закінчилися багаторічні випробування в Україні однієї з найкращих технологій, яка охопила сьогодні Європу і світ у відгодівлі свиней, телят та ВРХ гомогенним ферментованим кормом. Дослідження проводили: Інститут свинарства ім. Квасницького, м. Полтава, Український науково-дослідний Інститут тваринництва степових районів «Асканія-Нова», дослідний інститут ім. Погорілого, м. Київ, Херсонський державний аграрний університет, а також інститут «Landsudvalget fom Svine», Данія. Німеччина, Франція, Голландія, Данія та інші держави до 70% успішно освоїли цю технологію і використовують у своїх господарствах. Ця технологія в Європі значно зменшила захворюваність свиней в т.ч. на АЧС.

В Україні з 2002 року успішно завершилися дослідження та практичні випробування кормоагрегатів Мрія, які забезпечили цю технологію, розробленні рекомендації раціонів по годівлі різновікових груп свиней, телят та ВРХ, а головне – була розроблена серія кормоприготувальних агрегатів нового покоління для відгодівлі тварин, які готують гомогенні ферментовані корми високої калорійності та засвоєння. Так при відгодівлі значно зменшується вихід гною до 40% у свиней і до 25% у телят та ВРХ, а це говорить про високе засвоєння корму тваринами, а відповідно – і про значну економію кормів. Крім того, кормоагрегати займають мало місця, до 2 м2, встановлюються на фермі поряд з тваринами, що значно зменшує транспортні витрати, а також ціну корму.

Крім того, готують корм на місці (у фермі). Ви можете змінювати раціон кормів під будь-яку вікову групу тварин, а також, враховуючи високу калорійність ферментованих кормів, значно до 50% зменшуються всі премікси та інші добавки. Крім того, в готовий ферментований корм ви можете добавляти будь-які коренеклубнеплоди, огородину та залишки з виробництва мелясу, макуху, крупи та інші продукти.

Кормоагрегати випускаються будь-­­якої потужності для відгодівлі від 10, 20, 40, 100, 200, 300 та 1000 голів 220 в та 380 В. При приготуванні ферментованих кормів агрегат виконує п’ять технологічних операцій:

1. Подрібнює зернові до потрібної фіксованої фракції, яка найкраще засвоюється кишковим трактом тварин (що роблять тільки кормоагрегати» Мрія»).

2. Підвищує температуру корму.

3. Ферментує корм.

4. Перемішує до гомогенного стану, регулює кислотність корму рН – 4,5 од.

5. Видає корм на одному електродвигуні зниженої потужності, що економить електроенергію до 50%, проти приготування сухих та екструдованих кормів.

Обслуговується однією людиною, скорочує термін відгодівлі, підвищуючи середньодобову вагу тварин від 900 г до 1050 г в деякі періоди. В цілому скорочує основні витрати до 40%, а це рентабельність.

Зміна технологій – це установка кормоагрегату АКГСМ «Мрія» – основне обслуговування як і в інших технологіях, але зі значно більшим прибутком.

Окупність агрегатів малих потужностей від трьох місяців, великих – від 10 до 15 днів, враховуючи приріст поголів’я. Гарантія 1 рік, працює 10 років до капремонту. Враховуючи корми та технологію відгодівлі при іспитах м’яса та бульйону – його чистота та екологічність була вищою, а значно і ціна.

Науковий Центр АІНУ при продажу кормоагрегатів видає покупцю: інструкцію, гарантійний талон, технологію відгодівлі, раціони по кормах для різновікових груп та рекомендації по роботі та обслуговуванні агрегату. Виконує доставку перевізниками в будь-яку точку України. В Україні на 01.10.2020 року успішно працює понад 4400 агрегатів у фермерських та індивідуальних господарствах, а в деяких по 3-4 агрегати.

Одержання високих прибутків при мінімальних витратах гарантовано!

Технологія рекомендована фермерам України для широкого використання, перевірена Держстандартом України, захищена 16 патентами на винахід. На Європейській міжнародній виставці у Варшаві (Польща) в 2019 році наше обладнання та технологія одержали вищу нагороду «За унікальність розробки та інновацію».

За довідками, роз’ясненнями та консультацією звертатись до відділу маркетингу Наукового Центру:

Херсонська область, м. Нова Каховка,
тел.: (050) 848-50-68, (098) 346-35-22

Прочитано 832 разів