Пятница, 16 Октябрь 2020 00:57

Традиційні та інноваційні технології управління рослинними рештками

У пресі дуже багато інформації про те, як можна швидко і ефективно розкласти рослинні рештки. Прихильники традиційної технології наполягають, що найкращий варіант –
внесення азотних добрив, внаслідок чого органіка розкладеться сама.

Існує і незаконний варіант, який ще досі застосовують, – спалити рослинні рештки, щоб не заважали оранці. І це притому, що тваринництво в Україні йде на спад і внесення органіки на поля можуть дозволити собі хіба що чверть аграріїв. Сьогодні передові аграрії все більше уваги стали приділяти деструкторам органічних решток. Нині на ринку України їх велике різноманіття. Вважається, що для ефективної роботи деструкторів стерні насамперед потрібні волога, відповідна температура, рівномірно подрібнені рослинні рештки та обов’язково азотні добрива. Але прогрес не стоїть на місці, на ринку з’являються нові продукти, більш інноваційні…

Компанія Родоніт пропонує Вам інноваційну технологію, яка прискорює деструкцію та трансформацію (гуміфікацію) рослинних решток зернових та технічних культур до гумусоподібних речовин без застосування мінеральних азотних добрив.

Технологія полягає у внесенні (обприскуванні) на рослинні рештки (солому і стерню зернових культур, післяжнивні рештки кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків та інших с/г культур) препарату «Ризобакт СП Гуміфікатор», який містить у своєму складі поживне середовище, що активізує діяльність мікроорганізмів – целюлозо- і лігнінрозкладаючих та азотфіксуючих бактерій.

Цей агроприйом дозволяє розкласти від 1 до 4 т/га сухих рослинних решток, а інші зробить ламкими при найменшому механічному впливі. Чим більш подрібнені рослинні рештки, тим швидше йде процес їх розкладання. Патогенна мікрофлора, в тому числі цвілеві гриби, – основні джерела мікотоксинів, буде пригнічена за рахунок розвитку на залишках корисних мікроорганізмів. Використання «Ризобакту СП Гуміфікатору» дозволяє активізувати природну фіксацію атмосферного азоту, тому на розкладання рослинних решток не витрачається ґрунтовий азот і не потрібен мінеральний.

Порівняльна схема технологій розкладання рослинних решток

Назва технології

Типова технологія

Біологізована технологія

Біотехнологія гуміфікації рослинних решток

Елементи технології

Мінеральні добрива

Мін. добрива + Деструктор

Ризобакт СП Гуміфікатор

Азотні добрива, кг/га

КАС від 80 кг/га

КАС від 30 кг/га

КАС від 0 кг/га

Витрати коштів на азотні
добрива, грн/га

від 560

від 210

0

Деструктори, Гуміфікатор, л/га

0

від 1,5 до 3,0 л/га

від 1,5 до 3,0 л/га

Витрати коштів на деструктори та Гуміфікатор, грн/га

0

від 270 грн/га

від 330 грн/га

Загальні витрати
на технологію, грн/га

від 560 грн/га

від 480 грн/га

від 330 грн/га

Порівнюючи технології ви бачите, що використовуючи інноваційну технологію Гуміфікації рослинних решток, зекономите 150 грн на кожному гектарі порівняно з використанням деструкторів та 230 грн/га, порівняно з використанням азотних добрив. Крім цього, отримуєте додатковий бонус від застосування саме препарату «Ризобакт СП Гуміфікатор».

Додатковий бонус від застосування технології гуміфікації рослинних решток

Елементи технології

Мінеральні добрива

Мін. добрива + Деструктор

Ризобакт СП Гуміфікатор

Надходить вуглецю в ґрунт, %

2-3%

15-20%

80-90%

Додаткова азотфіксація, N2 кг/га

немає

2-5 кг/га

150-250 кг/га

Підвищення врожайності
наступної культури сівозміни, %

0

в середньому 1,5 ц/га

в середньому 3,0 ц/га

Прибуток від підвищення врожайності наступної культури сівозміни, грн/га

0,00

1020,00*

2040,00*

* прибуток розраховано (пшениця озима, ціна 6800 грн/т)

Технологія гуміфікації з препаратом Ризобакт Гуміфікатор є найбільш економічно вигідною, ефективною та екологічною з усіх існуючих технологій роботи з рослинними залишками.

Застосовуючи Ризобакт СП «Гуміфікатор» Ви зможете:

  • Поліпшити фітосанітарний стан ґрунту. Мікроміцети Penicillium spp., що входять до складу препарату здатні виробляти природні речовини, які перешкоджають розмноженню патогенних мікроорганізмів. Крім того, завдяки багатокомпонентному складу та дії на рослинні рештки, «Ризобакт СП Гуміфікатор» активізує «рідну» мікробіоту ґрунту, запускаючи процес просторового витіснення патогенної мікрофлори – корисною.
  • Отримати безкоштовне високогуматизоване органічне добриво. Технологія гуміфікації рослинних решток від ПП Родоніт забезпечує закріплення органічного вуглецю та накопичення в ґрунті NPK, а також мікроелементів з рослин за допомогою ризосферних мікроорганізмів. Завдяки цій технології відбувається перетворення недоступних форм елементів живлення в доступні, і утворюється 0,5-3,0 т/га високогуматизованого органічного добрива (залежно від культури та маси рослинних решток).
  • Забезпечити якісне розкладання пожнивних решток без азотних добрив. Ця технологія дозволяє зробити їх ламкими при найменшому механічному впливі та за 4-6 місяців без застосування азотних добрив розкласти 4 т/га і більше соломи. У біотехнології гуміфікації не використовується мінеральний азот. Джерело азоту – природна фіксація атмосферного азоту мікроорганізмами-азотфіксаторами, що входять до складу препарату «Ризобакт СП Гуміфікатор», а також під його дією відбувається активізація у ґрунті вільноживучих азотфіксуючих бактерій.

qr codeЯкщо спостерігається нестача вологи, то рекомендуємо додатково разом з «Ризобактом СП Гуміфікатором» внести наш гідрогелевий продукт «Гідролип», який забезпечить збереження атмосферної вологи для ефективної роботи целюлозо- і лігнінрозкладаючих, азотфіксуючих та інших корисних ризосферних бактерій.

Слід не забувати, що важливою особливістю технології гуміфікації рослинних решток є те, що вона має післядію. Мікрофлора ґрунту, яка розмножилася та активізувалась, продовжує відновлювати структуру ґрунту
і сприяє підвищенню врожайності наступних культур.


Впроваджуйте інноваційні технології! Потурбуйтесь про родючість ваших грунтів – застосовуйте технологію гуміфікації пожнивних решток з препаратом «ризобакт сп гуміфікатор»!

агроном, провідний експерт компанії «Родоніт»

067 384 57 80

Олег Дубина

067 402 44 14

www.rodonit.ua

Прочитано 656 разів