Четверг, 30 Июль 2020 14:37

Деструктори стерні. Який краще вибрати?

rizobakt 10Деструктори рослинних решток (стерні) з’явилися на ринку порівняно недавно. Доцільність їхнього використання досі ставиться під сумнів деякими аграріями, в основному через брак практики. Однак агровиробники, які мають досвід правильного застосування препаратів для розкладання рослинних решток, свідчать про їх ефективність у відновленні родючості ґрунту, оздоровленні його мікрофлори та попередженні деградації ґрунту.

Деструктор чи гуміфікатор, що краще вибрати?

Технологія гуміфікації 
є найбільш економічно вигідною, ефективною та екологічною з усіх існуючих технологій роботи з рослинними залишками!

Деструктори стерні, які є в наявності на ринку України, можна умовно поділити за типом походження: грибні; бактеріальні; активатори мікрофлори на основі біологічно активних речовин, гумати. Спробуємо розібратися, який препарат краще вибрати для розкладання рослинних решток, в чому їх переваги та недоліки.

Прихильники традиційної технології розкладання рослинних решток досить часто для деструкції рослинних решток застосовують гумати.

Чи впливають гумати на процес розкладання рослинних решток? Так впливають, але опосередковано.

Якщо гумати вносяться сумісно з азотними добривами, то їх дія підвищується на 20-30%, посилюється діяльність мікрофлори ґрунту, а також макроелементи, що знаходяться в ґрунті, переходять в доступну для рослин форму.

Компанія Родоніт також має досвід застосування гумінових препаратів для розкладання післяжнивних решток. Так, обробка рослинних залишків пшениці озимої Лігногуматом 0,2 кг/га та аміачною селітрою 34 кг/га сприяла підвищенню врожайності наступної культури сівозміни, а саме: ячменю озимого на – 7,5 ц/га відносно контролю (без азотних добрив та Лігногумату), а також на 4,8 ц/га відносно варіанту з внесенням аміачної селітри (34 кг/га).

З деструкторів грибного походження зазвичай переважають препарати з вмістом грибів роду Trichoderma.

Серед них найбільшою целюлозолітичною активністю характеризуються гриби Trichoderma harzianum та Trichoderma reesei, оскільки вони є безпосередніми руйнівниками целюлози. Інші гриби роду Trichoderma характеризуються більш вираженими фунгіцидними властивостями, ніж целюлозолітичними. На це слід звернути увагу, коли купуєте деструктори на основі грибів.

Міцелій грибів роду Trichoderma проникає в структуру соломи і руйнує її повністю. Препарати на основі триходерми переважно працюють тільки в оптимальних погодних умовах (температура (20-25°С) і при достатній кількості вологи).

Триходерма руйнує целюлозу рослинних залишків повністю і процес розкладання йде з виділенням вуглекислого газу і води, тобто вуглець виділяється в атмосферу у вигляді вуглекислого газу – отже просто розчиняється в повітрі.

Вуглець як поживне середовище для мікроорганізмів дуже важливий.

Вносять препарати на основі триходерми разом з азотними добривами (10 кг на га в д.р. – КАС, карбамід) в баковій суміші. Азотні добрива допомагають завершити процес розкладання рослинних залишків. Обробку проводять у вечірні години з наступною заробкою у ґрунт.

Виробники препаратів – деструкторів стерні дуже часто до грибів роду Trichoderma додають бактерії роду Bacillus. Навіщо? Бактерії роду Bacillus найпоширеніші види мікроорганізмів ґрунту. Коли гриби роду Trichoderma зробили вже свою роботу, то бактерії потрібні для завершеності процесу деструкції рослинних решток. Такі деструктори також вносять з мінеральними добривами. А це додаткові витрати.Коли гриби роду Trichoderma зробили вже свою роботу, то бактерії потрібні для завершеності процесу деструкції рослинних решток. Такі деструктори також вносять з мінеральними добривами. А це додаткові витрати.

На відміну від великого різноманіття деструкторів стерні компанія Родоніт понад п’ять років просуває на ринку препарат – Ризобакт Гуміфікатор, який не тільки розкладає рослинні залишки і покращує фітосанітарний стан ґрунту, але, крім цього, закріплює в ґрунті вуглець, живлення для ґрунтової мікробіоти, яка забезпечує отримання 0,8-3,0 т/га вуглецевого органічного добрива, збагаченого макро- і мікроелементами, амінокислотами та іншими органічними речовинами з рослинних залишків.На відміну від великого різноманіття деструкторів стерні компанія Родоніт понад п’ять років просуває на ринку препарат – Ризобакт Гуміфікатор, який не тільки розкладає рослинні залишки і покращує фітосанітарний стан ґрунту, але, крім цього, закріплює в ґрунті вуглець, живлення для ґрунтової мікробіоти, яка забезпечує отримання 0,8-3,0 т/га вуглецевого органічного добрива, збагаченого макро- і мікроелементами, амінокислотами та іншими органічними речовинами з рослинних залишків.

Однією з важливих переваг Ризобакта Гуміфікатора є те, що до його складу входить співтовариство мікроскопічних грибів роду Penicillium sp. і бактерій Micrococcus sp. А це не один і не два види мікроорганізмів, як в інших препаратах, а цілий мікробіологічний консорціум, який позитивно впливає як на пожнивні рештки, так і на родючість ґрунту для наступних культур, витісняючи патогенні гриби та бактерії.

Технологія застосування препарату полягає у внесенні (обприскуванні) на рослинні решки (солому та стерню зернових культур, післяжнивні залишки кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків та інших с/г культур). Застосування препарату прискорює деструкцію рослинних залишків зернових і технічних культур до гумусоподібних речовин без застосування мінеральних азотних добрив. Гумусоподібні речовини мають в своєму складі високий вміст вуглецю. Тобто вуглець при розкладанні рослинних залишків не випаровується у вигляді вуглекислого газу, а закріплюється у вигляді гумусоподібних речовин.

Чому це важливо? Вуглець стає доступним для всієї мікробіоти ґрунту і є для неї чудовим поживним середовищем.

Ризобакт Гуміфікатор можна вносити за будь-якої погоди, навіть в умовах посухи, низьких температур та ін. Тому що бактерії та гриби, які входять до складу препарату, знаходяться в споровому вигляді. При настанні оптимальних умов мікроорганізми відновлюють свою роботу.

Умови застосування препарату також досить широкі. Рослинні рештки після внесення препарату можна зароблювати в ґрунт, а можна і не зароблювати, що важливо при No-Till, а також при використанні традиційного або мінімального обробітку ґрунту.

Застосування препарату Ризобакт Гуміфікатора на пожнивних залишках – це відмова від глибокої оранки (достатньо лише неглибокого дискування на глибину 3-5 см), відмова від застосування азотних добрив для деструкції (до складу входять азотфіксуючі бактерії), оздоровлення ґрунту, руйнування плужної підошви та підвищення врожайності при менших затратах

qr codeСпробуйте використати Ризобакт Гуміфікатор, і ви впевнитесь самі, що він дуже ефективний.

Можете подивитися відео з досвіду минулорічного застосування Ризобакт Гуміфікатора по посиланню QR коду.

067 384 57 80dubina2

Олег Дубинаагроном,
провідний експерт компанії «Родоніт»
 

067 402 44 14

www.rodonit.ua

Прочитано 807 разів