Среда, 16 Сентябрь 2020 00:48

Протруйник Бригід® – нанозахист від шкідників та хвороб

Протруювання – це перший і дуже важливий етап захисту сільськогосподарських культур від шкідників та хвороб, який дає змогу зберегти від третини до половини усього врожаю.

У першу чергу, звичайно, аграріїв цікавить захист від хвороб, адже близько 60% усіх хвороб рослин зараз виникають з насіння та із заражених інфекціями ґрунтів. Накопичених інфекцій на полях цілком достатньо для розвитку хвороб у посівах за сприятливих погодних умов. Тож навіть сіючи здорове насіння, можна через деякий час отримати хворі посіви. Крім того, існує ціла група шкодочинних хвороб, які контролюються виключно протруйниками та здатні, за відсутності такого контролю, знищити 100% врожаю, або навіть не отримати сходи. Це, зокрема, сажкові хвороби (тверда, летюча, карликова, стеблова, пухирчаста та ін. сажки), кореневі гнилі (гельмінтоспоріозна, фузаріозна, офіобольозна, церкоспорольозна, ризоктоніозна та ін.), а також пліснявіння насіння. Тому фунгіцидний захист насіння перед висівом є важливим профілактичним заходом, адже, як відомо, будь-яку хворобу вигідніше попередити, ніж згодом лікувати.

Про шкідників також забувати не варто, оскільки поля для них є незамінним середовищем існування, де за сприятливих для себе умов вони починають пошкоджувати і висіяне насіння, і проростки, і сходи. Особливо це стосується ґрунтових шкідників (личинки совок, жужелиць, хлібних жуків, хрущів, дротяники та несправжні дротяники та ін.), тому що протруювання є чи не єдиним способом контролю цих шкідників, а також способом захисту насіння від них.

Саме тому захист насіння найкраще проводити фунгіцидно-інсектицидний, причому дослідження науковців показали необхідність застосовування щонайменше трьохкомпонентних протруйників, що мають у своєму складі дві діючі речовини фунгіцидної та одну інсектицидної дії. Для того, щоб ефективність протруювання була максимальною, а насіння при цьому не отримувало зайвий стрес через фітотоксичний вплив самого протруйника, варто прискіпливо обирати препарат.

Враховуючи вищезгадані проблеми, виникла потреба створити економічний протруйник з абсолютною дією. Наша команда фахівців довго працювала над розробкою економічного нанопрепарату, підбираючи діючі речовини та їх концентрацію так, аби врахувати всі рекомендації науковців сфери агрономії. Пропонуємо Вашій увазі високоефективний інсектицидно-фунгіцидний протруйник БРИГІД® – новий потужний продукт на ринку України, аналогів якому немає.

Протруйник БРИГІД® містить у своєму складі три діючі речовини: тіаметоксам, 150 г/л, тебуконазол, 50 г/л та азоксистробін, 50 г/л. Препарат застосовується проти хвороб насіння, проти кореневих грибів, а також збудників хвороб, які атакують рослину після проростання, в перший місяць вегетації, таких культур як кукурудза, пшениця, ячмінь, тритикале та овес, а також проти комплексу ґрунтових та надземних шкідників.

Діюча речовина тіаметоксам є інсектицидною складовою протруйника, − має як системну, так і контактно-кишкову дію з трансламінарною активністю. Досить швидко поглинається насінням та після його проростання поширюється ксилемою до необроблених частин пагона. При взаємодії зі шкідником тіаметоксам впливає на нікотин-ацетил-холінові рецептори нервової системи, порушуючи тим самим її функціонування та викликаючи загибель комахи. Тіаметоксам не дає резистентності, володіє блискавичним нокдаун-ефектом та забезпечує 2-4 тижні якісної захисної дії. Фунгіцидна складова представлена двома діючими речовинами з різних хімічних класів – тебуконазол та азоксистробін, що дає змогу зменшити резистентність збудників до цих діючих речовин.

Тебуконазол – діюча речовина з класу триазолів системної дії, володіє як захисною, так і лікувальною, а також викорінюючою дією. Дуже добре контролює сажкові хвороби, кореневі гнилі та пліснявіння насіння. Механізм дії полягає в пригніченні біосинтезу agrarnik 13 366.indd 125 Преобразованергостерину в мембранах клітин фітопатогенних грибів, тим самим не даючи створити гіфи, а також впливає на процеси метаболізму в організмі гриба, що, власне, і відрізняє його від інших триазолів. Ще однією особливістю тебуконазолу є рістрегулююча дія, яка за певних умов може перейти в ретардантну та стримувати проростання і ріст молодих пагонів.

Щоб якимсь чином нівелювати цю особливість, в склад протруйника було введено іншу фунгіцидну складову, а саме азоксистробін.

Азоксистробін д.р. з класу стробілурінів є синтезованим аналогом речовини природного походження (гриби роду Strobilurinus Oudemansins). Володіє системною і контактною дією, забезпечує тривалий захисний ефект. Механізм дії полягає в пригніченні мітохондріального дихання через блокування транспорту електронів в ланцюзі цитохромів. Після проростання рухається акропетально за точкою росту. Контролює спору на етапі проростання, не даючи їй прорости в гіф. Здатен контролювати гриби з чотирьох класів (дейтероміцети, ооміцети, аскоміцети та базидіоміцети), а в синергії з тебуконазолом суттєво розширюється спектр контрольованих хвороб, а також якісна як профілактична, так і лікувальна дія. Крім того, азоксистробін сприяє покращенню азотного живлення, за рахунок чого частково здатен нівелювати ретардантну дію тебуконазолу.

Проте, для отримання якісних дружніх сходів рекомендуємо додавати до робочого розчину стимулятори росту на основі бурштинової або індолілоцтової кислоти, а також мікродобрива з фосфором або монофосфор, в яких цей елемент знаходиться в хелатній формі.

А для кращої фіксації діючих речовин та інших елементів бакової суміші при протруюванні слід додавати силіконові ад’юванти-прилипачі на основі поліефірів трисилоксанів або полісилоксанів.

212Рекомендовані норми застосування протруйника БРИГІД® для озимих та ярих зернових становить 0,4-0,8 літрів на тонну насіння. Максимальна норма (0,8 л/т) застосовується у новітніх технологіях вирощування зернових, де посів проводиться на кінцеву густоту стояння при запланованому коефіцієнті кущення близькому до одиниці. Коли строки посіву запізнюються або недостатня кількість вологи в ґрунті – норму застосування протруйника зменшуємо зважено, враховуючи обидва чинники. Зниження норми можливе навіть до 0,3 л/т.

Рекомендовані норми застосування протруйника БРИГІД® для кукурудзи становить 0,8-1,5 (4,0) літрів на тонну насіння. Основні об’єкти шкодо чинності – сажкові хвороби, дротяники, несправжні дротяники та підгризаючі совки.

Максимальна норма (4,0 л/т) застосовується лише за умови достатнього рівня забезпечення вологою, обробітку безпосередньо перед посівом – не раніше, ніж за три доби до посіву при монопосівах, а також, коли є підтверджене зараження поля сажковими хворобами та заселення значною кількістю ґрунтових шкідників. Використовувати важливо свіже насіння, а не минулорічні залишки.

Діюча речовина тебуконазол при тривалому зберіганні впливає на схожість насіння, тому застосування протруйника рекомендоване лише перед посівом культури. При застосуванні максимальної норми перед посівом можливе зменшення посівних кондицій (схожість та енергія) до 3% від показників насіння перед обробітком, отже максимальні норми слід застосовувати лише у складних випадках: коли в монокультурі кукурудзи прогнозоване значне ураження сажковими хворобами.

Норма застосування 4,0 л/т на початкових фазах розвитку кукурудзи до 2-3 справжніх листків впливає на інтенсивність розвитку культури, але посіви вирівнюються до фази 5-6 листка. Видимі ознаки використання протруйника БРИГІД® (згідно з проведеними дослідженнями): коренева система більш розвинена у порівнянні з необробленим насінням рослин культури, відсоток схожих насінин та енергія не поступаються посівам, де протруйник БРИГІД® не застосовували.

Впродовж трьох років досліджень ми маємо змогу спостерігати результати використання препарату на дослідницьких полях та на виробничих посівах у 2020 році. Препарат показав відмінну ефективність проти комплексу хвороб та шкідників на посівах зернових культур та кукурудзі. Кожна з ретельно підібраних діючих речовин відповідає за певну функцію: тебуконазол, 50 г/л – ефективно захищає від кореневих гнилей, сажкових хвороб, пліснявіння насіння, має регулюючу дію росту; азоксистробін, 50 г/л – має високу ефективність проти пероноспорозу та борошнистої роси, також стимулює ріст; тіаметоксам, 150 г/л – захищає від шкідників на початкових фазах розвитку культури. Як показала практика, препарат добре тримається, не осипається, зафарбовує насінину. Про дію протруйника БРИГІД® уже отримуємо позитивні відгуки від задоволених результатом сільгоспвиробників: «Фунгіцидно-інсектицидний протруйник БРИГІД® в своєму складі містить три діючі речовини, які дають змогу ефективно захищати насіння озимої пшениці від комплексу ґрунтових шкідників та хвороб, а також сходи на початкових стадіях розвитку. Інсектицидний компонент тіаметоксам, 150 г/л ефективний, перевірений неонікотиноїд, який швидко проникає в насінину, добре рухається по рослині і дає гарантований захист від шкідників в осінній період. Фунгіцидні компоненти, що належать до триазолів та стробілуринів, тебуконазол, 50 г/л та азоксистробін, 50 г/л, відповідно, − гармонійно доповнюють один одного, збільшуючи ефективність захисту від хвороб сходів озимої пшениці.

В екстремальних умовах, що склалися для озимих зернових цьогоріч у вегетаційному періоді, препарат БРИГІД® показав свою конкурентну здатність, порівняно з іншими протруйниками. Осінь 2019 року була посушлива в деяких регіонах: за вересень місяць кількість опадів становила від 5 до 15 мм, що в 4-5 разів менше середньомісячних норм. Такі умови не могли не вплинути на стан посівів озимих. Рослини пішли в зиму ослаблені та недорозвинуті. Суха погода практично перейшла в зиму. Зима теж була екстремальною: рослини вегетували майже всю зиму, а погода сприяла саме для росту і розвитку хвороб як кореневої системи, так і наземної частини. Фунгіцидні компоненти ефективно справились з кореневою гниллю, пліснявінням, фузаріозом та іншими хворобами в осінньо-зимовий період і, як наслідок, − рослини вийшли з зими в досить задовільному стані з розвинутою кореневою системою та сформованим кущенням.

Препарат БРИГІД® пройшов довгий шлях від ідеї, розробки, виробництва, реєстрації до результату, і зараз чекає на Вашу увагу. Запорукою бездоганної якості та дії є той факт, що фахівці нашої компанії беруть участь у процесах контролю за виробництвом, надають консультації та супроводжують клієнтів з моменту вибору препарату до збирання врожаїв.

Протруйник БРИГІД® – вдале рішення для аграрного бізнесу!


logo 1Необроблене насіння

www.noposon.com.ua

Детальна інформація за телефонами:

+380 (67) 208 82 88, +380 (67) 313 65 77, +380 (67) 900 47 11;
+380 (67) 313 60 43 (Агроном)

Прочитано 2079 разів