Четверг, 30 Июль 2020 13:24

Високоврожайні сорти озимої пшениці від АФ «Сади України»

Хлібні жнива в Україні мають важливе значення як для українців, так і для багатьох народів світу, куди експортується наше «хлібне золото». Майже цілий рік ми сподіваємось на багатий урожай озимої пшениці на кожному з 6,5-7,5 млн га української ниви.
Щоб наші надії збулися – треба прикласти багато зусиль і вкласти ресурси, які випробовуються природою. Лише тоді матимемо кінцевий результат.
 

Найважливішим чинником високих врожаїв вважається насіння. В народі кажуть «що посієш – те й пожнеш». Отже, складова сорту з його генетичними властивостями є первинною ланкою в формуванні врожайності наших пшеничних ланів. В основі високого врожаю вагоме місце належить сорту: його потенціалу врожайності, адаптивності (зимо-холодостійкості, здатності регенерувати після дії стресових факторів, посухо-жаростійкості тощо), стійкості проти вилягання та до хвороб, витривалості до шкідників, здатності ефективно реагувати на агротехнічні заходи, місце в сівозміні, спроможності формувати високу якість зерна. Підбір сортів має ґрунтуватись на знанні їх урожайних та біологічних властивостей.

DSC09643 min
Так у 2020 році середня врожайність пшениці в Україні становить 36,6 ц/га, а на Харківщині вона складає 46,8 ц/га, але використовуючи більш продуктивні сорти власної селекції, адаптовані в нашій зоні, можна підвищити врожайність на 20-30%.
А кращі результати, отримані в багатьох фірмах, і зокрема в ТОВ АФ «Сади України», доводять, що ці результати можна подвоїти.

431 min
На полях Кегичівського відділення ТОВ АФ «Сади України» врожайність пшениці становила 70 ц/га (попередники: 70% соняшник і 30% горох), що майже вдвічі перевищує середні показники по Україні.

Так, створений та зареєстрований сорт озимої пшениці інтенсивного типу Ліль ТОВ «Агрофірма «Сади України» при посіві по попереднику горох забезпечив урожайність 85 ц/га з площі 240 га з якістю зерна другого класу. Цьому сприяли якісний обробіток ґрунту, сівба сівалкою точного висіву, що забезпечило рівномірність площі живлення рослин, пізньоосіннє та весняне підживлення аміачною селітрою, на що цей сорт активно відреагував. Порадував урожайністю та якістю зерна і новий інтенсивний сорт Лаваль. При висоті рослин 95 см його потужний стеблостій і добре озернений безостий колос сформував та забезпечив ще вищу врожайність – на 3-4 ц/га.

Взять эту

Напівінтенсивний сорт Кан при посіві по соняшнику з передпосівним внесенням 150 кг/га нітроамофоски та весняним азотним підживленням 150 кг/га сформував урожайність 72 ц/га з площі 86 га та якість зерна другого класу. Свій вагомий внесок у «коровай» фірми внесли сорти Орлеан та Турі.

Випробування та розмноження нових ліній по попереднику горох засвідчили хороші перспективи селекційної програми. Остиста лінія Біл/Др-7 виявила врожайність 104,5 ц/га, а безоста Дал/Кр-2 – 101,0 ц/га.

Можливості нових сортів реалізуються при чіткому дотриманні технології вирощування при високій якості та своєчасності робіт. Аналізуючи результати жнив-2020, можна зробити висновок про перспективне майбутнє українських пшениць.

DSC09640 min

Так у 2020 році АФ «Сади України» пропонує наступні сорти м’якої пшениці:

КАН іОРЛЕАН. Обидва сорти напівінтенсивного сортотипу та належать до різновиду лютесценс. Висота рослин 100–110 см. Зимостійкість дуже висока, критична температура вимерзання – 17,5–18,0°С. Сорти мають зерно хорошої якості, особливо сорт Кан, який вирізняється стабільною якістю, відноситься до сильних пшениць із вмістом білка 13,2% та об’ємом хліба 700 мл із 100 г борошна. Сорт Орлеан має гарні хлібопекарські властивості та зерно 2-3 класу.

ЛІЛЬ: інтенсивний сорт, відрізняється густим стеблом, врожайністю до 11,5 т/га. Має підвищену стійкість до вилягання. Групову стійкість до хвороб листя та колоса, високі хлібопекарські властивості, зерно 2-3 класу.

Хотілось би звернути увагу на пшеницю ЛАВАЛЬ. Це новинка 2020 року. Пшениця інтенсивного сортотипу з врожайністю до 12,00 т/га.

Співпрацюймо – і ви завжди будете мати багато зерна високої якості та стабільні прибутки

qrБудемо раді надати консультації:

+38 (098) 777-83-91

+38 (066) 777-83-91

sadyukrainy.com.ua

Офіційний дистриб'ютор Сentrum-ltd
067 624 06 01

Насіння агрофірми «Сади України» – шлях до високих врожаїв!

Прочитано 820 разів