Четверг, 16 Июль 2020 11:06

Інновації у практиці корму для тварин задля підвищення прибутковості господарств

За допомогою пристрою від GrainSense можна проаналізувати якість сировини, яка використовується для годівлі тварин у будь-який час та в будь-якому місці.

У сільськогосподарському середовищі, що швидко змінюється, фермерам потрібно приймати стратегічні рішення стосовно корму для тварин, щоб підтримувати свій бізнес прибутковим. Будь-який окремий фермер, якою б не була його виробнича система, повинен мати можливість отримати правильну норму, що залежить як від ринкових цін, так і від витрат виробництва.

Для фермера-тваринника, незалежно від того, який вид тварин він вирощує, витрати на корм становлять найбільшу частину загальної вартості готової продукції. Витрати на корм можуть становити до 70% загальних витрат на виробництво, особливо для таких видів як свині або птиця. Сільськогосподарське поголів’я в ЄС (28 країн) споживає приблизно 478 млн тонн кормів для тварин, з яких 156 млн тонн (33%) виробляють виробники комбікормів. Дійсно, багато виробників худоби та птиці вирішують виробляти всі або великі порції корму для своїх тварин на фермах з метою кращого контролю витрат на корм. Однак така практика вимагає знань, досвіду і передусім інструментів.

Як і людям, так і тваринам необхідна дієта, яка включає чотири основні групи поживних речовин: білок, вуглеводи, клітковина, вітаміни та мінерали. Дійсно, раціони повинні бути збалансованими, засвоюваними та забезпечувати всі поживні речовини, які необхідні для успішного розвитку тварин. У тваринному раціоні всі поживні речовини однаково важливі, але багато виробників роблять помилку, купляючи лише багаті білками корми, оскільки вони, як правило, є найдорожчими кормами для придбання, розподілу та зберігання.

У секторі кормів для тварин ЄС соєвий шрот є найбільш вживаним та бажаним джерелом білка. Важливість соєвого шроту в тваринницькій галузі можна пояснити його високим рівнем білка по відношенню до всіх інших компонентів, постійною його доступністю, ціновою конкурентоспроможністю та більш високим рівнем амінокислоти лізину, що дає йому більш високий рівень засвоюваності. Соєвий шрот широко використовується як основне джерело білка в свинарстві та птахівництві, де рівень білка є особливо важливим. У секторі жуйних тварин вміст білка є менш важливим, тож інші добавки, такі як ріпаковий шрот, як правило, більш легко заміщують сою. Однак останнім часом багато країн ЄС намагаються стати більш незалежними від імпорту сої, і, натомість, все частіше просувають такі олійні культури як ріпак, соняшник чи льон, та високобілкові культури як-от горох, польові боби та люпин чи люцерна. Зернові становлять лише близько 10% дієти худоби з білками. Однак зернові є основним джерелом вуглеводів у кормах для тварин та м’яка пшениця, кукурудза, ячмінь, а також тритикале, сорго, овес та жито широко використовують в раціонах тварин.

Точне годування в тваринництві

Щоб забезпечити тваринам потрібну кількість поживних речовин, раціони встановлюються за різними критеріями, наприклад вид, вік, генетичний потенціал, методи вирощування. Сьогодні багато виробників роблять вибір копати глибше і застосовують принципи точної годівлі. Точне годування є частиною підходу до точного тваринництва і полягає у використанні різних технік годівлі, щоб своєчасно надати правильну кількість поживних речовин для кожної окремої тварини з метою підвищення прибутковості, ефективності та стійкості.

Щоб годувати правильно, легше використовувати комбікорми промислового виробництва, ніж виробнику, який в основному покладається на сировину власного виробництва. У цьому разі годувати своє стадо набагато складніше. Дійсно, на якість кормів впливає багато факторів – особливо якість сировини, формули кормів, технологія виробничого процесу та умови зберігання кормів. Вартість та поживна цінність комбікорму, яким годують тварину, змінюється залежно від способу його зберігання на фермі, включаючи фактор – швидко чи повільно він псується.

Усі види інгредієнтів, а також готові комбікорми потребують особливого догляду під час зберігання, щоб запобігти погіршенню якості та втрат. Контроль запасів також має важливе значення для адекватного задоволення потреб у кормах, а також для забезпечення достатності кожного інгредієнта, доступного на ваших складах для виготовлення корму, коли це потрібно. Однак навіть при найкращих технологіях або умовах зберігання кормів вихід корму в основному залежить від якості сировини. Поживна та фізична якість сировини сильно різняться з року в рік, залежно від умов вирощування року та умов збирання. Зокрема, ці фактори можуть мати сильний вплив на вміст білка сировини, а також на її засвоюваність та енергетичну цінність (серед кількох інших параметрів).

Подолання невизначеності у сільському господарстві

Зерно та злакові культури, які використовуються для годування сільськогосподарських тварин, є хорошим джерелом енергії, а вміст їх білка зазвичай становить від 8 до 15%. Оптимізуючи живлення сільськогосподарських тварин, важливо знати поживну цінність кожного кормового компонента. Однак у більшості випадків амінокислотний склад злаків не ідеальний для тварин. В результаті цього потрібен білок або амінокислотна добавка (навіть якщо вміст білка в зерні вже високий). Слід дотримуватися спеціальної рецептури, оскільки будь-яка зміна змінить вміст поживних речовин у кінцевому кормі та може погіршити продуктивність тварин. Перше, що потрібно перевірити, коли годують сільськогосподарських тварин, – це те, що зерновий корм повинен бути хорошої якості: гарного кольору, без цвілі та небажаних запахів.

002

В оптимальній ситуації зерно повинно бути розподілене по різним сховищам (мішкам, біг-бегам, силосам тощо) залежно від вмісту білка. Відкриваючи новий контейнер для зерна, є доброю практикою щоразу вимірювати якість зерна. За допомогою такого пристрою як GrainSense, можна проаналізувати якість сировини, яка використовується для корму для тварин, у будь-який час і в будь-якому місці. У тваринництві існує багато способів отримати користь від пристрою GrainSense. Фермер, що вирощує зерно, може виміряти вміст білка і продати частину фермеру-твариннику. Тваринник може оптимізувати годування, купував він зерно чи вирощував його самостійно. Також, купуючи зерно, можна перевірити, чи відповідає якість ціні.

003

Такі інструменти як GrainSense можуть принести користь різним виробникам тварин, залежно від їх виробничої системи. Наприклад, виробник яєць швидко зрозуміє, що якщо вміст білка в пшениці, яку він виробляє, становить 15% замість звичайного вмісту білка в 12%, це вплине на розмір яєць і корм потрібно буде відповідно відрегулювати. Наявність ефективних інструментів для прийняття рішень також має важливе значення в сучасному сільському господарстві. Як підтверджує один із замовників GrainSense: «У сільському господарстві завжди існує невизначеність. З GrainSense я можу мати більше спокою, тому що я завжди знаю вміст білка в зернах, які я даю своїм бройлерам».

004

Індустрія тваринництва – одна з найбільших та найвпливовіших галузей на планеті. З мільйонами господарств і мільярдами тварин у всьому світі головна мета сектору тваринництва – оптимізувати врожаї, щоб забезпечити економічну життєздатність та забезпечити достатню кількість для харчування світового населення. Враховуючи це, стає зрозумілим, що харчування тварин є важливим, якщо не найважливішим аспектом діяльності в галузі тваринництва. Тваринництво – це дуже вимоглива діяльність, що вимагає відмінні технічні навички та знання, а насамперед – адекватні інструменти, такі як GrainSense.

image001
Контактна інформація:

(096) 0000-737, (066)0000-737

(097) 0000-737, (073)0000-737

(095) 0000-737, (093)0000-737

www.grainanalyzer.com.ua

Прочитано 691 разів