Понедельник, 01 Июнь 2020 05:50

Перевозимо рулони

В ТОВ «Агрокомпанія «Дружба» вже кілька років експлуатується тюковіз нового українського виробника «Демі-мікс-Україна». Машина продемонструвала високу надійність та продуктивність в непростих умовах експлуатації.

Для молочної ферми заготівля соломи є не менш важливим процесом, ніж заготівля сінажу та силосу. Вчасно зібрана та перевезена солома є запорукою її нормального зберігання впродовж року. Для цього, окрім прес-підбирача, потрібен тюковіз, який здатен самостійно завантажувати тюки або рулони, а також розвантажувати їх у місцях зберігання.

На українському ринку представлена доволі значна кількість таких машин від закордонних та вітчизняних виробників. Вони мають різний функціонал та відрізняються технічними характеристиками. Фермери опиняються перед складним вибором: заплатити захмарну ціну за імпортну машину відомого бренду або віддати перевагу менш відомим виробникам, чия продукція значно дешевша? В ТОВ «Агрокомпанія «Дружба» вирішили не витрачати гроші дарма і пошукали виробника тюковозів на внутрішньому ринку. Такий виробник знайшовся – це компанія «Демі-мікс-Україна», яка за кілька останніх років розробила і впровадила у виробництво низку машин для тваринницьких ферм.

Під час розробки тюковоза компанія «Демі-мікс-Україна» одразу вирішила надати машині значний запас міцності. За основу були взяті несучі елементи серійного кормозмішувача, що виготовляються із надійного металу значної товщини. Відповідно кожен вузол має значний запас міцності, а в цілому тюковіз здатен працювати в найважкіших умовах українського бездоріжжя.

Принцип роботи машини наступний: тюковіз чіпляється до трактора і може самостійно навантажувати і розвантажувати рулони. Це дає змогу економити час, паливо та кошти. Підйомний механізм працює за принципом «важеля». Тюковіз під’їжджає до рулону і забирає його лапою, що керується гідроциліндром. Усього на платформі можна розмістити до 18 рулонів. Процес відбувається досить швидко, і впродовж зміни цілком реально перевозити до 500 рулонів.

Рулони пересуваються по платформі по двох лотках. Штовхальний механізм складається з ланцюгового приводу, до якого приєднані зачепи, виготовлені з труби квадратного перерізу. Ланцюг приводиться в дію гідравлічним редуктором італійського виробництва. Механізм досить простий і надійний, і до того ж, має механізм натягу.

Підйомний механізм зроблений із безшовних товстотілих труб, основні робочі «пальці» якого загартовані. Поворотні вузли обертаються на уварених втулках. Задня ляда, що не дає рулонам випасти, під час розвантаження, слугує майданчиком для рулонів. Швелер, по якому їздить штовхальний механізм, додатково підсилений ребрами жорсткості для уникнення деформацій. Тюковіз оснащений віссю зі здвоєними колесами. Це зменшує питоме навантаження на ґрунт, а також унеможливлює перевантаження шин, що збільшує їх термін експлуатації. Застосовуються гідравлічні компоненти і магістралі виключно європейських виробників. В результаті такого ретельного підходу конструкторів до експлуатаційних характеристик тюковіз вийшов надійний, довговічний і в процесі роботи практично не потребує уваги з боку оператора.

Коментар: Володимир Стрілецький, директор ТОВ «Агрокомпанія «Дружба»

Ми придбали тюковіз, кормозмішувач та навантажувач зі змінним обладнанням. Що стосується тюковоза, то це був один з перших екземплярів, і на початку експлуатації ми разом із виробником внесли кілька удосконалень у його конструкцію. Після цього машина працювала відмінно, без жодних нарікань. Пройшло два сезони, і зауважень немає.

Кожного року тваринницький підрозділ нашого господарства заготовляє по 6000 рулонів соломи, кожен з яких важить від 300 до 500 кг в залежності від стану самої соломи та щільності пресування. Тобто реальна вага перевезених вантажів знаходиться в межах від 1800 до 3000 тонн щорічно! І це не по рівних європейських дорогах, а по українському бездоріжжю. Для годівлі 800 голів великої рогатої худоби маємо активно заготовляти корми, тому тюковіз хоч і працює 2-3 тижні на сезон, але навантаження на нього чимале.

Конструкція тюковоза без проблем витримує такі жорсткі умови експлуатації завдяки підсиленій конструкції рами, а також більш витривалій ходовій частині. Ми раніше використовували тюковіз іншого українського виробника, проте він не міг похвалитись такими якостями: його конструкція більше підходила для ідеальних європейських умов, і на наших ямах рама елементарно не витримувала і ламалась.

Я задоволений цією машиною, оскільки вона працює без зауважень, сама підбирає рулони, складає у два яруси, сама розвантажується. Тобто для виконання цієї технологічної операції не потрібно залучати додаткову техніку і людей. Ми чіпляємо тюковіз до трактора МТЗ-80, і йому цілком вистачає продуктивності гідравліки.

Як я вже казав, співпраця із компанією «Демі-мікс-Україна» не обмежується лише придбанням тюковоза. Ми бачимо, що цей виробник насправді намагається створювати машини, які максимально відповідають вимогам українських аграріїв і забезпечують високу якість та надійність за досить прийнятною ціною. В цей складний час це дуже актуально через зменшення світових цін на агропродукцію. Фермери і без того намагаються максимально заощаджувати кошти через перспективи відкриття ринку землі, і підхід до оновлення технічного парку змінюється у бік менш коштовних придбань. При цьому не хочеться втрачати у якості, тому продукція нового вітчизняного виробника може стати хорошою альтернативою. Наприклад, багато складних компонентів «Демі-мікс-Україна» купує у відомих світових виробників. Це дає змогу гарантувати найвищий рівень надійності та продуктивності. Проте такі конструктивні елементи, як, наприклад, рама, ходова частина та деякі інші речі виготовляються власними силами. В результаті маємо нижчу ціну, що робить продукцію «Демі-мікс-Україна» не просто конкурентною, а безперечно більш вигідною.

Також хочу сказати, що ми задоволені кормозмішувачем, оскільки він працює абсолютно не гірше від імпортних аналогів, але вартує значно дешевше. Тож навіщо платити більше, якщо можна отримати те ж саме за менші гроші?

Важливо, що новий виробник велику увагу приділяє сервісному обслуговуванню. Будь-які питання вирішуються вкрай швидко, і навіть коли все добре, інженери постійно цікавляться, як працює їх техніка. Нам це дуже подобається, оскільки далеко не всі виробники і продавці техніки здатні підтримувати свій продукт на високому рівні. В компанії «Демі-мікс-Україна» розуміють, що на сьогодні якісний сервіс є запорукою стабільної співпраці.

Прочитано 728 разів