Воскресенье, 12 Апрель 2020 21:09

Олег Дубина: Фітолавін – надійний захисник саду

71182380 4986125609735 optКвітень – початок травня, мабуть, найвідповідальніші місяці в проведенні захисних заходів у саду. У квітні цвітуть кісточкові культури: черешні, вишні, сливи, абрикоси тощо. У перших числах травня вже готуються до цвітіння дерева яблуні і груші – настає фаза рожевого бутона.

Під час перших 2-3 днів розкриття бутонів дуже важливо захистити дерева від первинного зараження бактеріальним опіком – найнебезпечнішим захворюванням плодових культур, тому що первинне зараження цією хворобою відбувається через квітки. Перші ознаки прояву хвороби проявляються в основному на квітках, пагонах, гілках і плодах плодових дерев. Квітки раптово в’януть і чорніють. Уражені листя чорніють і згортаються, але не опадають і залишаються на гілках. Кора розм’якшується, здувається і розтріскується. У вологу погоду на ній виступають краплі рідини – молочний ексудат. Уражаються хворобою і зелені плоди: на них з’являються темні плями, плоди чорніють і зморщуються.

На початку весни особливо небезпечні часті дощі й тумани, під час яких бактерії з тичинок та маточок змиваються вниз квітки в квітколоже, а потім поширюються по судинах пагонів, гілок, викликаючи їх загибель.

Передавачами і розповсюджувачами інфекції з кори дерев на квітки є безліч комах, але особливо небезпечні бджоли. За даними багатьох дослідників інфекція бактеріального опіку може зберігатися навіть в шлунку бджоли і під час зимівлі. Тому садівникам, з огляду на масове поширення захворювання, треба утриматися від вивезення пасік у квітучі сади. А для запобігання зараження під час перших трьох днів розкриття бутонів провести обприскування дерев препаратом Фітолавін (20 мл на 10 літрів води). Тобто Фітолавіном можна і потрібно працювати саме під час цвітіння для припинення поширення інфекції через генеративні органи.

Після завершення цвітіння дерев, особливо при вологій погоді (дощ, туман) обробку Фітолавіном слід повторити з інтервалом 2-3 тижні, крім того, ці обробки важливі також для захисту зерняткових плодових від парші.

Якщо у Вас є ягідні культури (малина, смородина, аґрус, суниця) їх потрібно обробити проти комплексу хвороб, застосувавши препарат Фармайод 50 мл на 100 л води до та після цвітіння. Наступні обробки повторити через 7-14 днів в залежності від погодних умов.

qazxs

Перші симптоми бактеріального опікулогоо optОлег Дубина

агроном, провідний експерт компанії «Родоніт»

 067 384 57 80

067 402 44 14

www.rodonit.ua

Прочитано 914 разів