Понедельник, 30 Март 2020 13:53

Надійний помічник фермера

ris1

Доцент ХДАУ, к. с.-г. н. Кушніренко В.Г. Європа і світ віддають перевагу ферментованим кормам

Директор Наукового Центру, д.ф., к. с.-г. н, академік АІНУ – Соляник М. Б

Сучасне фермерське господарство має багатовекторний напрямок свого господарювання і одним із таких векторів є тваринництво як кінцевий продукт виробництва, що дозволяє переробляти вирощені на власних полях зерно й кормові культури на цінний кінцевий продукт – молоко та м’ясо, що підвищує економічну ефективність господарювання.

Сучасна наука виділяє три фактори, що забезпечують продуктивний потенціал тварин.
Це генетичний аспект, зовнішнє середовище існування та фізіологічно необхідне тваринам харчування. Очевидно, що найбільш слабкою ланкою з них в сучасному вітчизняному тваринництві є третє – годівля тварин.

Корми складають до 70% в загальному обсязі витрат на відгодівлю поголів’я.
Тому якісна годівля, заснована на задоволенні тварин необхідним рівнем поживних речовин та елементів харчування – запорука якості і рентабельності кінцевого продукту.

Надійним помічником у цьому питанні виступає сучасна технологія приготування ферментованих кормів, яка забезпечує тварин легкодоступними поживними
речовинами для прояву генетичного потенціалу продуктивності.

Ця технологія поєднала у собі можливості багатьох технологічних операцій, які необхідно провести для отримання зволожених ферментованих кормів. Наприклад: обладнання багатьох європейських компаній готує зволожені ферментовані корми поопераційно, на окремих агрегатах (помел зернових, підігрів, ферментація, змішувач (гомогенізація), видача корму окремим насосом, і на кожному стоять окремі електродвигуни, а на підігрів витрачається додаткова електроенергія, або газ, при помелі зернових (здрібненні), використовуються обладнання пилових циклонів, при ферментації – окремий ферментатор.

Українське, вітчизняне обладнання виконує всі п’ять технологічних операцій одночасно, на одному електродвигуні, не потребуючи окремого обладнання, в гідромлині-ферментаторі, скорочуючи термін приготування зволоженої ферментованої гомогенної кормової суміші, та економлячи електроенергію.

Сировиною для виготовлення таких кормів можуть служити компоненти рослинного походження, які традиційно використовуються в тваринництві, відходи зернопереробних підприємств (лушпиння, полова, шрот, макуха), цукрового, спиртового, пивоварного, крохмального, вітамінного, олійно-екстракційного, сироробного та інших виробництв, а також премікси, пробіотики та білково-вітамінні концентрати, що значно здешевлює вартість корму на одиницю отриманої продукції до 50%.

Кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія» в умовах виробництва при дотримані рекомендацій із приготування повнораціонних сумішей дозволяють заощадити до 25% кормів і підвищити продуктивність тварин на 15% у порівнянні із традиційними технологіями годівлі за рахунок посиленого засвоєння корму, що в свою чергу зменшує вихід гною до 40%.

Такі результати досягаються за рахунок фізичних та хімічних процесів, які відбуваються у робочому органі – гідромлині-ферментаторі. Сутність впливу цих процесів на рослинну сировину, грубі та соковиті корми полягає в наступному: клітковина (целюлоза), як і крохмаль, є природним полімером. Тож виявилося, що ці речовини мають однакові за складом структурні ланки – отже одну і ту ж молекулярну формулу (С6Н10О5) n. Молекули целюлози та крохмалю розрізняються структурою.

Молекули крохмалю мають лінійну, а найчастіше розгалужену структуру, молекули ж целюлози – тільки лінійну структуру. Цим пояснюється, що целюлоза, яка має більше значення n, утворює такі волокнисті матеріали, як бавовна, льон, і т.д. При кавітаційному впливі довгі молекули целюлози розриваються, утворюються розгалуженні ізометричні крохмальні структури, а частина молекул піддається гідролізу, як і крохмаль, з утворенням цукрів. Сумарно гідроліз целюлози може бути виражений тим же рівнянням, що і гідроліз крохмалю: (С6Н10О5) n + nН2О – С = С5Н12О6

002Дослідженнями С.Д. Шестакова встановлено, що кормові компоненти під впливом кавітації диспергуються (тобто подрібнюються на внутрішньоклітинному рівні), а також нагріваються (в залежності від необхідності – до ступеня пастеризації або стерилізації).

В результаті кавітаційної обробки іде процес ферментації корму (бродіння), що поліпшує хіміко-біологічні властивості корму: нейтралізуються антиживильні речовини, виділяються моносахариди, протеїн переходить в більш доступну для шлунково-кишкового тракту тварин форму.

Застосування кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія» дозволить в умовах існуючих тваринницьких ферм готувати легкозасвоювані, гомогенізовані, знезаражені корми з фуражного зерна (пшениця, овес, ячмінь, просо і т.д.); побічних продуктів зернопереробних підприємств (макухи, відходи борошномельного виробництва); відходів буряку цукрового, спиртового, пивоварного, крохмального, сироробного виробництв; відходів зернопереробних підприємств (висівки, насіння трав та бур’янів, полова і т.д.).

Рідкі ферментовані корми, приготовані за допомогою кормоагрегатів серії АКГСМ «Мрія», можуть застосовуватися для відгодівлі свиней, молодняку, великої рогатої худоби (ВРХ), відгодівлі м’ясних порід великої рогатої худоби, а також для дійного стада ВРХ.

Адреса прямого виробника кормоагрегатів АКГСМ «Мрія»:

74900, Херсонська область, м. Нова Каховка , вул. М. Букіна, 52

т./ф. (05549) 7-08-88; 7-08-01; (050) 848-50-68, (098) 346 -35-22
e.mail: 8mriya@gmail.com
www.agrokorm.info; agrokorm.com.ua

Прочитано 1048 разів