Понедельник, 02 Март 2020 11:56

Олег Дубина: Весняні заходи в основі високого врожаю

Без имени 1Незвично тепла зима і практично відсутність опадів спричинили недостатній запас вологи в ґрунті. Це кидає нові виклики в боротьбі за збереження врожаю. В таких майже екстремальних умовах аграрії змушені робити все можливе, щоб оптимізувати затрати та отримати достойний врожай.


Які ж заходи мають бути застосовані для вирішення цієї проблеми?

Перш за все, підкормка азотними добривами (КАС)озимих по мерзлоталому ґрунту з додаванням препарату Лігногумат. Це забезпечить найкращий вихід рослини після цьогорічної несприятливої зими, а також краще засвоєння поживних речовин за рахунок швидкої мобілізації обмінних процесів. А значить, гарантує продуктивну закладку врожаю. Цей прийом також дозволить вам зменшити втрати азотних добрив, адже вони будуть інтенсивніше поглинатися рослиною. І бонусом ви отримуєте більш розгалужену кореневу систему за рахунок ростостимулюючих особливостей впливу фульвогумінового комплексу Лігногумату на озиму культуру.

На полях ми відпрацювали норми застосування від 0,5 л на га при зменшенні норми КАС 32 на 20-25% зі збереженням врожайності

Другий, але не менш важливий крок, – передпосівна обробка насінняярих культур. Саме вона закладає потужний фундамент майбутнього врожаю і вже давно стала абсолютною необхідністю аграрного процесу. Поєднання комплексу системи захисту насіння та системи живлення разом з препаратами Лігногумат та Зеребра Агро від компанії Родоніт дасть потужний заряд для вашого майбутнього врожаю. Ми провели багато дослідів, знайшовши досконалу формулу, яка поєднує ці два препарати і дає максимальний ефект при мінімальних затратах. Обидва продукти дуже добре зарекомендували себе і підтвердили свою ефективність у боротьбі зі стресами та хворобами рослин.

Буклет Зеребра Агро 6Ось як це поєднання працює на практиці. Фульвогуміновий комплекс препарату Лігногумат впливає на енергію проростання та швидкість росту рослини, а колоїдне срібло у складі Зеребра Агро підсилює фунгіцидну дію протруювачів і стимулює виробку ауксинів – фітогормонів росту. Це забезпечує інтенсивний ріст і захист від хвороб вже на ранніх етапах розвитку рослини.

Схема роботи цих препаратів добре вписується в більшість схем господарств, в тому числі вони сумісні з більшістю пестицидів.

Оптимальна схема обробки насіння зернових колосових: в бакову суміш разом з протруйником рекомендуємо вносити Зеребра Агро 0,1 л/т + Лігногумат БМ 0,5-0,75 л/т

Три ефекти від застосування Зеребра Агро + Лігногумат:

  • забезпечення проростання насіння в умовах посухи і дефіциту вологи;Буклет Зеребра Агро 7
  • підвищення енергії проростання, формування міцної кореневої системи, забезпечення ранніх та рівномірних сходів;
  • посилення природних захисних механізмів рослин проти захворювань, в тому числі, захист від септоріозу, бурої іржі, кореневої гнилі та інших хвороб, викликаних ґрунтовими патогенами.


Результати застосування Зеребра Агро та Лігногумат на площах ДП «Агрофірма «Байс-Агро» ТОВ «Агропосівна компанія» (2019 р.)Буклет Зеребра Агро 71

Для обробки насіння ячменю ярого, сорту Explorer, застосовували Зеребра Агро в нормі 0,1 л/т та Лігногумат 0,5 л/т, що дозволило досягти більш високої схожості та рівномірності сходів. В процесі проведення дослідів одразу було помітно навіть візуально, що у рослин більш активно розвинена коренева система, а значить і більша площа живлення. В кінцевому підсумку це позитивно позначилося на врожайності.

В цілому, приріст урожаю від застосування обробки насіння та 2 обробок по вегетації препаратами – Зеребра Агро та Лігногумат БМ склав 7,7% (базова врожайність 40,86 ц/га).

Гектарна вартість обробки насіння зернових колосових:гумат1

  • Зеребра Агро – 33 грн/га;
  • Лігногумат БМ – 24 грн/га.

333733 111Лігногумат – високоефективний безбаластний гуміновий препарат з високим вмістом фульвових кислот, стимулятор росту, антистресант. Представлений на ринку України вже понад 10 років. Його ефективність доведена не тільки багаторічними дослідами, але й практичним застосуванням на тисячах гектарів українських полів.

Зеребра Агро – унікальний стимулятор росту з бактерицидним та фунгіцидним ефектом на основі колоїдного срібла. Ця діюча речовина вперше в світі зареєстрована для рослинництва! Це єдиний на сьогодні препарат на ринку, який посилює дію фунгіцидів (за рахунок антисептичних властивостей срібла, яке працює і як контактний, і як системний фунгіцид) і стимулює проростання насінини, збільшуючи вироблення гетерогенних фітогормонів, зокрема, ауксинів.

БАЖАЮ ВАМ ДРУЖНІХ СХОДІВ, ЗДОРОВИХ РОСЛИН ТА ЩЕДРОГО ВРОЖАЮ!

Зверніть увагу! Пропозиція!

Для підвищення ефективності обробки насіння та пролонгації захисної дії протруйників, збереження схожості в умовах дефіциту вологи пропонуємо додати у вашу схему натуральний полісахаридний плівкоутворювальний препарат ГІДРОЛИП (0,5 л/т).

логоо1Олег Дубина

агроном, провідний експерт компанії «Родоніт»

067 384 57 80

067 402 44 14

www.rodonit.ua

Прочитано 1179 разів