Понедельник, 17 Февраль 2020 14:45

Дозвольте собі впроваджувати технології

112З кожним роком ми все більше чуємо про інновації в сільському господарстві та як різні прилади, датчики, механізми мають автоматизувати різні етапи вирощування рослин. Це призведе до прийняття таких рішень, на основі яких моделюються різні процеси: від підготовки до збору врожаю.

Мабуть, кожен, хто навіть не знайомий близько з сільським господарством, чув про таке поняття як «точне землеробство». Що несе в собі даний термін? Перш за все, точне землеробство – це точні дані, на яких і базується весь процес. А дані ці беруться з різних джерел за допомогою різних датчиків, які встановлені як на різних агрегатах (тракторах, оприскувачах, розкидувачах, метеостанціях), так і безпосередньо в ґрунті. На думку спеціалістів, в сільському господарстві майбутнє належить інтерактивним датчикам. Завдяки даним, отриманим в онлайн режимі з різних датчиків, і буде проходити обробіток ґрунту, диференційований по глибині.

Ґрунт на сьогодні представляє собою основний засіб в рослинництві. Робити висновки про його стан, виходячи з того, що є на поверхні (що ми бачимо), не зовсім вірно.

Для ефективного ведення рослинництва нам необхідно зрозуміти, що ж там на глибині в прикореневому шарі. Норми внесення добрив, зрошення, норми висіву, глибина обробітку ґрунту при диференційованому підході мають встановлюватись в залежності від стану та типу ґрунту і важливо отримувати актуальну інформацію в той же робочий період. Для оперативного отримання цих даних нам потрібні портативні та стаціонарні ґрунтові датчики. Завдяки ним з’являється можливість проведення замірів в режимі реального часу, не потрібно проводити дорогих та довготривалих лабораторних аналізів ґрунтових зразків. А це дає перевагу в оперативності та дає змогу зменшити виробничі витрати.

Одним з найважливіших параметрів ґрунту є вологість. Безперечно, родючість ґрунту залежить від забезпеченості її достатньою кількістю вологи.Screenshot 2

З водою до рослин поступають поживні речовини, відбувається обмін речовин, забезпечується терморегуляція. Коли рослина отримує вологу в достатній кількості, всі процеси розвитку та плодоутворення протікають добре. Але необхідність в волозі для кожної рослини досить різна.

Зміни клімату, недостатнє накопичення вологи при відсутності снігової зими, низька кількість атмосферних опадів, вивітрювання – все це призводить до того, що аграрії все більше і більше полів переводять на штучний полив та експериментують з різними методами збереження вологи.

Будь-які процеси вимагають оперативних знань, і щоб розуміти, чи достатньо вологи, її потрібно виміряти. Ну, мабуть, найперший і найдавніший метод – це органоліптичний (на дотик): взяти ґрунт з глибини 15 см, зжати в грудку, і якщо грудка розсипається, то з вологою проблема, якщо грудка стискається, а вода з неї не виділяється, то вологи, можна так сказати, достатньо. А якщо з неї витікає волога, то ґрунт перезволожений. Інший метод – це зробити відбір проб ґрунту, відвезти в лабораторію і визначити кількість вологи за допомогою термостатно-вагового методу. Цей метод буде найточнішим, але досить затратним.

Останнім часом з’являється все більше технологій вимірювання вологи за допомогою різних датчиків, які побудовані на основі технологій TDR/FDR/тензометричні та інших, що при правильному вимірюванні дають досить точний результат.

Українські аграрії все більше почали замислюватися про придбання приладів вимірювання вологи від міжнародних виробників. Проаналізувавши ринок портативних вимірювачів вологи, ми побачимо, що виробників не так і багато. В основному, це моделі Aquaterr M-350 та Spectrum Fieldscout TDR350 американського виробництва, а також DSlogger 500 німецького виробника компанії AFS AGRO FLOW SYSTEM GmbH.

Інколи, придбавши прилади по досить високій вартості у зарубіжного виробника, який не представлений своїм офісом в Україні, український аграрій може зіткнутися з проблемами сервісної підтримки, а також мовними та часовими перепонами.

Відчувши запит українських аграріїв на подібні прилади, які б відповідали співвідношенню ціна-якість, помітила та зайнялась її вирішенням компанія «М Систем Технолоджі». Підписавши договір партнерства з німецькою компанією-виробником AFS AGRO FLOW SYSTEM GmbH, компанія розпочала розробку та випуск приладів для вимірювання стану вологості ґрунту на основі їх датчиків вологості. Першим приладом для вимірювання вологості ґрунту став M-SM-1 – досить простий та надійний прилад, який дозволяє максимально точно та швидко вимірювати вологість на глибині до 60 см. Крок вимірювання становить 5 см завдяки використанню ультразвукових датчиків вимірювання відстані, тобто, діапазон вимірювання – 12 різних глибин, що дозволяє використовувати прилад як для визначення запасу продуктивної вологи, так і готовності ґрунту до посівних робіт.

Результати вимірювання миттєво з’являються на екрані приладу, що дозволяє використовувати вимірювач на великих площах. Наприклад, для традиційної технології конверта – вимірювання вологості в 5 місцях на 10-гектарної ділянці.

Наступною моделлю в лінійці приладів вимірювання вологості ґрунту компанії «М Систем Технолоджі» став прилад M-SM5. Його основні переваги:

  • вбудований GPS модуль завдяки якому дані вимірювання будуть збережені з точними координатами поля вимірювання та часу здійснення заміру;
  • GSM-модем дає можливість приладу приєднатись до інтернету та передати заміри на комп’ютер для подальшого аналізу;
  • підсилена акумуляторна батарея дає можливість безперебійної роботи до 25 годин на одному заряді.

Крім вимірювання вологості ґрунту, компанія «М Систем Технолоджі» створила прилад для контролю над вимірюванням ущільнення ґрунту – M-SP5.

Цей портативний прилад оснащений сенсорним кольоровим дисплеєм, вбудованим GPS модулем для визначення координат точки заміру, GSM-модемом для передачі замірів в особистий кабінет користувача, де він зможе проаналізувати дані виміри, створивши карту інтерполяції замірів. Крок виміру – кожні 2,5 см, а час заряду для безперебійної роботи становить до 40 годин.

З покупкою приладів M-SM5 та M-SP5 аграрій отримує доступ до веб платформи, на якій зберігаються дані його замірів. Вони представлені у вигляді таблиць, графіків та інтерполяційних карт, для забезпечення простоти аналізу. Завдяки можливості постійного моніторингу стану своїх полів, накопиченню та аналізу даних, аграрій може приймати виважені рішенні, які обов’язково призведуть до підвищення врожайності та зниженню витрат.

Про компанію:Компанія М СИСТЕМ ТЕХНОЛОДЖІ заснована у 2016 році в Україні. Основним напрямом діяльності компанії є розробка комплексних рішень для точного землеробства – як універсальних, так і у відповідності до індивідуальних запитів клієнтів. При розробці наших приладів ми використовуємо датчик вологості ґрунту від німецької компанії AFS AGRO FLOW SYSEM GmbH, який є сертифікованим на європейському ринку та надає точні й надійні результати замірів.

+38044 465 72 19 +38067 366 85 01

sales@m-system.com.ua

www.m-system.com.ua
Прочитано 1250 разів