Понедельник, 03 Февраль 2020 11:58

Високоврожайні гібриди стійкі до всіх рас вовчка

садыфНайбільш поширеною олійною культурою, що вирощують на території України є соняшник. Цю культуру вирощуються у всіх кліматичних зонах.

Проте отриманню високих і сталих урожаїв перешкоджають абіотичні та біотичні чинники, серед останніх основну небезпеку становить вовчок.

Вовчок соняшниковий (Orobanche cumana) є найбільш небезпечним квітковим паразитом посівів соняшнику, який має декілька фізіологічних рас. На більшості території України розповсюдженні найагресивніші раси F, G та вищі. Існує два види боротьби з рослинами вовчка хімічний та генетичний. Хімічний – знищення клубеньків вовчка за рахунок хімічних сполук імідозалінонової групи гербіцидів. Основною вадою цього шляху досить великий. Є термін розпаду у групі діючої речовини гербіцидів, і як наслідок пригнічення наступних культур оз. пшениці, ячменю – зниження їх врожаю, особливо за умов незначної кількості опадів.

Генетична боротьба направлена на внесення в гібриди соняшнику гена (природнього на GМО), що обумовлює неможливості проникнення вовчка у корінь рослин.

Наша компанія займається біля 15 років селекцією соняшнику на стійкість до вовчка з 2004 року (перші сумісні з сербським інститутом Нові Сад 5-ти расові гібриди Титанік та Драган).

У 2012 році були передані перші стійкі до 7-ої раси гібриди Гольфстрім, Феном, Бомбардієр, Гранада, які були в 2014 внесенні в Державний реєстр рослин придатних для вирощування в Україні. Зараз ми маємо в асортименті більш ніж 12 гібридів генетично стійких до цієї агресивної раси: це сербські 6589, 6963 та інші, сумісні Драган ОР, Костянтин ОР, Анастасія ОР та інші, а також власної селекції.

сады украины

Прочитано 466 разів