Воскресенье, 15 Декабрь 2019 13:40

У бацькі ўсё працуе (економимо та виграємо з мінськими двигунами)

22123Нову техніку купувати досить дорого, але є і компромісний варіант – оновити автотракторний парк модернізацією машин з заміною двигуна на сучасний, характеристики якого в повній мірі відповідають вимогам сьогодення. Таким чином з’являється можливість більш ефективно використовувати техніку, яка стала більш потужною та при цьому має меншу витрату палива, а відповідно – значно підвищити рентабельність виробництва.

За критеріями потужність – економічність – тяга-ціна оптимальним варіантом для заміни двигуна є дизелі Мінського моторного заводу (ММЗ), які впродовж вже декількох десятиліть прекрасно зарекомендували себе в експлуатації високими техніко-економічними показниками на тракторах, автомобілях та комбайнах.

Лідерами на ринку переобладнання є ТОВ «Автодвір Торговий дім», що має дозвільні документи на модернізацію та досвід переобладнання сертифікованими професійними майстрами, що модернізували вже понад 14 тисяч тракторів, автомобілів та комбайнів.

В чому ж переваги модернізованої техніки при встановленні мінських дизелів?

Трактори

Аналіз машинно-тракторного парку України вказує на постійне прагнення до підвищення одиничної потужності тракторів. В якості енергозасобу для сільськогосподарських машин, що відповідають новим технологіям, потрібен трактор з двигуном близько 200-250 к.с. Ця тенденція явно простежується при аналізі тракторного парку провідних зарубіжних тракторобудівних фірм.

В тракторах типу Т-150К/ХТЗ-170 закладені можливості їх глибокої модернізації. Це підтверджується постійним вдосконаленням їхньої конструкції та багаторічним випуском нових серій модернізованих машин. Настала черга модернізації і силового блоку.

При мінімальних затратах на переобладнання новим мінським двигуном з’являється можливість отримати трактор, здатний агрегатуватись з перспективними сільськогосподарськими машинами в енергозберігаючих технологіях та отримати вищу продуктивність при меншій витраті палива.

Підвищення потужності двигунів 260.4 (210 к.с.) та Д-262.2S2 (250 к.с.) до 210 або 250 к.с. гарантує не тільки забезпечення якісного виконання технологічного процесу, це і значне підвищення продуктивності та можливість за рахунок використання широкозахватних машин зменшити кількість проходів по полю, скоротити до мінімуму розриви між технологічними операціями.

Великий крутний момент у Д-260.4 – 813 Н м (у порівнянні з ЯМЗ-236 – 667 Н м), а у Д-262.2S2 – 1140 Н м (коли в ЯМЗ-238 – 883 Н м). Цей показник характеризує тягові можливості двигуна та забезпечує високу динаміку розгону трактора. Він є найважливішим динамічним показником, тому чим він більший – тим швидше розганяється трактор і тим більші сили протидії (наприклад, при русі вгору) він здатний долати.

Високий коефіцієнт пристосованості (запас крутного моменту) у Д-260.4 – 24%, Д-262.2S2 – 28% необхідний для подолання значних сил протидії. Чим він більший, тим більший опір руху може подолати трактор без перемикання коробки передач на знижену передачу.

Економічність – питома витрата палива Д-260.4 – 216 г/кВт год.

Як показали випробування тракторів ХТЗ і ХТА-200 «Слобожанець», які були проведені в Українському науково-дослідному інституті прогнозування і випробування сільськогосподарської техніки та технологій (УКРНДІПВТ) імені Л. Погорілого, витрата палива при виконанні однакових робіт у трактора, обладнаного дизелем Д-260.4 на 15-20% менше, ніж у такого ж трактора, обладнаного безнаддувним двигуном ЯМЗ-236М2 або ЯМЗ-236Д.

Надійність, простота обслуговування та ремонту

Дизель Д-260.4 створений конструкторами Мінського моторного заводу спеціально для тракторів і комбайнів. У нього втілені всі кращі напрацювання добре відомого Д-240. Двигун постійно удосконалюється, підвищується його надійність і ресурс.

Продуманість конструкції мінських двигунів спрощує процес їх ремонту. Мережа сервісних центрів по обслуговуванню і ремонту цих двигунів розвинена. Запасні частини не дефіцитні. У зв’язку з меншим числом замінюваних деталей при ремонті, вартість ремонту Д-260.4 порівняно з ЯМЗ-236М2 дешевша на 1/3.

Автомобілі

Собівартість перевезень вантажним автотранспортом залежить перш за все від затрат на паливо. І якщо є можливість хоча б трохи зменшити його витрату, це дозволить суттєво заощадити експлуатаційні витрати.

Раціональним рішенням є використання дизелів виробництва Мінського моторного заводу. Вони добре відомі на ринку України та світу вже багато років. Завод випускає цілу гаму двигунів, в тому числі спеціально для автомобілів, які мають відповідні характеристики. Так для вантажівок ГАЗ-53 (ГАЗ-3307) рекомендується Д-245.12С (108 к.с.), для ЗІЛ-130/131 – Д-245.9 (136 к.с.), для КамАЗа – Д-260.12Е2 та Д-262.2S2 (250 к.с.). Вони створені спеціально для автомобілів. Тобто їх зовнішня швидкісна характеристика найбільш повно відповідає змінним навантаженням при русі автомобіля:

1. Двигуни з рядним розміщенням циліндрів добре вписуються в підкапотному просторі, до його вузлів та агрегатів є вільний доступ, що особливо важливо при проведенні технічних обслуговувань.

2. Витрата палива зменшується на 15-20% (так для автомобілів типу ГАЗ-53/ГАЗ-3307 становить 18-20 л/100 км, що гарантує економію палива до 20 л за 100 км!)

3. Зовнішня швидкісна характеристика двигунів гарантує високий крутний момент, який додатково підвищується при збільшенні навантаження. Двигун «тягне» не тільки навантажений автомобіль, а також і причеп, при цьому немає необхідності в частому перемиканні передач.

4. Як і все сімейство дизельних силових агрегатів, моторесурс двигунів ММЗ майже в два рази вищий, ніж у бензинових аналогів, за рахунок більш міцного блоку, шатуно-поршневої групи та решти деталей двигуна.

5. Двигуни прості в обслуговуванні, запасні частини доступні, а сервіс розповсюджений. Вони добре адаптовані до вітчизняних паливо-мастильних матеріалів та важких умов експлуатації.

Комбайни

Оскільки ціна сучасного закордонного комбайна досить висока і на його покупку здатне не кожне господарство є компромісний варіант – модернізація як вітчизняного, так і закордонного комбайна встановленням нового двигуна. Оптимальним варіантом є використання мінського Д-262.2S2, що має відповідні характеристики і який адаптований до встановлення на зернозбиральних комбайнах.

Потужність мінського Д-262.2S2, що створений конструкторами Мінського моторного заводу спеціально для тракторів та комбайнів – 250 к. с. При встановленні цих двигунів на комбайни підвищується їх пропускна здатність.

Високий крутний момент двигуна Д-262.2S2 – 1140 Н м та оптимальний розподіл його по діапазону обертів забезпечує швидкий розгін робочих органів молотильно-сепаруючого пристрою комбайну та здатний долати без значного зменшення частоти обертання більші сили протидії (наприклад, при раптовій подачі більшої кількості маси зерна). Це дає можливість здійснити обмолот з меншими затратами енергії та з мінімальними втратами та пошкодженням зерна.

Таким чином модернізація трактора, автомобіля чи комбайна – це не просто установка нового економічного двигуна – це додання йому нових властивостей, що забезпечують можливість використання в перспективних знаряддях при мінімальній питомій витраті палива. Такий шлях – найбільш раціональний для отримання максимального прибутку при мінімальних витратах.

ТОВ «АВТОДВІР

ТОРГІВЕЛЬНИЙ ДІМ»

(057) 715 45 55, (050) 514 36 04,

(050) 301 28 35, (068) 592 16 99, (068) 592 16 98

Прочитано 863 разів