Понедельник, 02 Декабрь 2019 10:27

Екологічність проти врожайності. Чи справді сільгоспвиробникам потрібно обирати?

image largeХарчова безпека та турбота про довкілля – новий аграрний тренд. Однак виробники звикли, що біологізація технологій вирощування призводить до зниження врожайності, а відтак, і прибутковості бізнесу.

Цей стереотип донедавна підтверджувався реальними результатами. Лише інтенсивні технології дозволяли отримувати задовільний урожай. Втім, новітні дослідження інноваційних біологічних препаратів доводять: сучасним виробникам сільськогосподарської продукції не потрібно обирати між екологічністю
та врожайністю. Є рішення, які дозволяють поєднувати ці критерії.

Минулого року науковці УкрНДІПВТ ім. Погорілого провели масштабні досліди з вивчення впливу мікроводоростей на показники врожайності ряду популярних в Україні культур: вівса, гречки, ячменю ярого та сої. Випробування проходили на основі біодобрив «Vega Agros Стимулятор урожаю™».
Результати, зафіксовані у звіті наукової установи, демонструють суттєвий вплив препарату
на покращення структури врожайності кожної з цих культур.

Avena sativa 002Овес

Урожайність вівса дуже залежить від рівня зволоженості ґрунту. Для більшості регіонів України характерні тривалі посухи впродовж сезону вегетації. Характерною особливістю мікроводоростей є їхня здатність утримувати вологу в ґрунті впродовж тривалого часу. У нормі мікроводорості присутні у будь-якому здоровому ґрунті, однак їхнє додаткове внесення у якості біодобрив дозволяє виходити на нові рівні врожайності навіть за несприятливих кліматичних умов.

Зокрема, у звіті УкрНДІПВТ ім. Погорілого зазначається, що застосування біодобрив «Vega Agros Стимулятор урожаю™» збільшило біологічну врожайність зерна вівса на 10,3% (47 ц/га проти 42,6 ц/га на контрольній ділянці). Разом з цим на цілих 30% збільшилась маса рослин та на 7% – маса сформованого зерна з кожної рослини.

Гречка1481747199145279040

Гречка – культура надзвичайно вимоглива до якості ґрунту та його структури. За ущільненого, «важкого» ґрунту врожайність гречки стрімко зменшується. Цю проблему з успіхом вирішує альголізація ґрунтів – внесення живих мікроводоростей у якості добрив. Вони запобігають ерозії ґрунту, з’єднуючи його частинки з допомогою специфічного слизу. Виділяючи у процесі фотосинтезу кисень, мікроводорості в той же час насичують ним ґрунт та покращують його аерацію.

Дослідження ефективності біодобрив «Vega Agros Стимулятор урожаю™» на посівах гречки демонструє показовий позитивний вплив мікроводоростей на цю культуру. Біологічна врожайність гречки із застосуванням цих добрив зросла на 9% (28 ц/га проти 25,7 ц/га на контрольній ділянці). Маса рослин гречки зросла на 42,9%, на 35% збільшилась кількість суцвіть на них.

id5459 yachmin yariy komandor vid virobnika 540x361 0Ячмінь ярий

Ячмінь демонструє високі показники врожайності тільки тоді, коли отримує повноцінне живлення, що включає усі необхідні макро- та мікроелементи. Таке живлення здатні забезпечити біодобрива на основі мікроводоростей, котрі у процесі своєї життєдіяльності синтезують повний набір цих елементів, а разом із ними ще й вітаміни та природні стимулятори росту – ауксини.

Досліди, проведені в УкрНДІПВТ ім. Погорілого довели, що використання біодобрив «Vega Agros Стимулятор урожаю™» збільшило врожайність зерна ячменю ярого на 22,1% (43,6 ц/га проти 35,7ц/га на контрольній ділянці). Оброблювані біодобривами рослини мали значно більшу загальну масу, довший колос та більшу масу зерна.

Сояsoya 1

Потреба сої в азоті величезна – 320-360 кг/га. Більшу частину цієї потреби задовольняють азотфіксуючі бульбочкові бактерії. Серед науковців та практиків не припиняються дискусії, як вирахувати оптимальну схему азотного живлення, аби і потребу задовольнити, і не спровокувати передозування, здатного зашкодити роботі азотфіксуючих бактерій. Ґрунтові мікроводорості, що входять до складу біодобрива «Vega Agros Стимулятор урожаю™», як і бульбочкові бактерії, фіксують молекулярний атмосферний азот. При цьому вони не заважають роботі бульбочкових бактерій, а навпаки – підсилюють їхню ефективність. Це дозволяє повністю відійти від використання азотних добрив на сої, при цьому суттєво покращує її врожайність.

За даними УкрНДІПВТ ім. Погорілого з використанням біодобрива «Vega Agros Стимулятор урожаю™» урожайність сої зросла на 32,6% (34,0 ц/га проти 25,6 ц/га на контрольній ділянці). Разом із цим суттєво зріс рівень виживання рослин впродовж вегетації, покращилися їхні біологічні показники (ріст, товщина стебла, кількість стеблових вузлів та вузлів із бобами тощо).

Ефективність використання біодобрив на основі мікроводоростей підтверджується не лише на зернових, зернобобових та олійних, але й на плодоовочевих культурах. Фахівцями компанії Vega Agros розроблені технологічні карти для застосування добрив як в органічному, так і в традиційному землеробстві. Це ті інновації, які обов’язково варто випробувати на власному досвіді!

logo 1ТОВ «ВЕГА АГРОС»

vegaagros.com.ua

ОДИН ПРОДУКТ – БАГАТО РІШЕНЬ!

тел. +38 099 976 97 36

+38 098 898 86 87

Прочитано 581 разів