Воскресенье, 15 Декабрь 2019 13:37

Високі врожаї кукурудзи на Харківщині

1394193016 kukuruzaЧи існують такі гібриди кукурудзи, які одночасно витримували б і весняні холоди, які вже стали звичними для господарів за останні декілька років, і літню спеку, яка стала постійним супутником аграріїв, а також мали б доступну ціну, даючи при цьому високий врожай?

Відповідь на це питання є – високоврожайні, холодо- та жаростійкі гібриди кукурудзи української насіннєвої компанії «Селекта», які впевнено заявляють про це із року в рік в різних регіонах України, зокрема, на Харківщині.Високі врожаї кукурудзи на Харківщині

Враження від таких гібридів з перших вуст отримані від аграріїв Харківської області, які познайомились із гібридами компанії «Селекта».

Базюк Олександр Вікторович, ФГ «Фортуна 2017» (Харківська обл., Валківський р-н)ГІбрид кукурудзи Легенда

Фермерське господарство «Фортуна 2017» було створено у березні 2017 року та займається вирощування зернових культур – озимої пшениці, ячменю, соняшнику та кукурудзи. На сьогоднішній день в обробітку господарства знаходиться близько 340 га землі і кукурудза займає п’яту частину в структурі посівів.

В господарстві дотримуємося традиційного обробітку ґрунту, а задля гарних врожаїв додержуємося строків посіву, слідкуємо за його якістю, обробляємо посіви мікродобривами і, звичайно, використовуємо якісне насіння. Саме це дозволяє отримувати високі врожаї за досить несприятливих погодних умов, які останнім часом стають нашими постійними супутниками.

З доробком компанії «Селекта» ми знайомі вже другий рік – сіємо їхній гібрид кукурудзи Легенда (ФАО 290). Одразу хочу сказати, що вибір вказаного гібрида здійснив за наступними критеріями – це високий потенціал врожайності, посухостійкість та висока стійкість до хвороб. Я гібридом кукурудзи Легенда (ФАО 290) залишився дуже задоволеним. Так, минулого року він забезпечив мені врожайність на рівні 90 ц/га при волозі 16%, в той час як гібрид кукурудзи іноземної компанії дав всього на 3-4 ц/га більше при вартості однієї посівної одиниці втричі дорожче за гібрид «Селекти»!!!

Результат цього року також повністю мене задовольнив – близько 90 ц/га при волозі 16-17%. І це враховуючи несприятливі цьогорічні погодні умови – затяжну холодну весну, а також спекотне та посушливе літо.

Рекомендую гібриди кукурудзи компанії «Селекта» іншим товаровиробникам, оскільки ця компанія проводить розумну цінову політику та забезпечує високу якість посівного матеріалу. Вже за моєю рекомендацією гібриди «Селекти» придбали знайомі фермери, які також залишились задоволеними.


ФОП  Клименко Валентин Іванович ГІбрид кукуруДзИ КРЕДОФОП Клименко Валентин Іванович 
(Харківська обл., Кегичівський р-н)

В сільському господарстві я працюю понад 20 років і на сьогоднішній день займаюсь вирощуванням таких зернових культур як озима пшениця, ярий ячмінь, соняшник, соя та кукурудза.

В моєму обробітку знаходиться близько 120 га землі, третю частину якої займають посіви кукурудзи. Що стосується технології вирощування кукурудзи, в цьому питанні я притримуюсь традиційної системи обробітку ґрунту, не забуваючи також і про внесення гербіцидів та мікродобрив, що є безперечними факторами отримання гарних врожаїв.

Не менш важливим фактором отримання гарних врожаї кукурудзи є якісний посівний матеріал, причому вимоги до нього мають бути наступними – посухо- та жаростійкість, а також гарна вологовіддача.

Останні два-три роки клімат мого господарства стає дедалі посушливим, дощів немає взагалі, а відтак гібриди кукурудзи іноземної селекції я перестав вирощувати, бо вони в умовах посухи не дають врожаїв, оскільки полюбляють сприятливі погодні умови та спеціальні умови обробітку. Що ж стосується українських насіннєвих компаній, то за порадою Ступки Таїсії Павлівни (прим.: Регіональний представник ТОВ НВКФ «Селекта» у Харківській області) цього року придбав насіння гібридів кукурудзи компанії «Селекта» – Корунд (ФАО 220), Кредо (ФАО 260) та Полтаву (ФАО 270).

Гібрид кукурудзи Корунд (ФАО 220) є найбільш раннім серед придбаних мною гібридів і станом на середину вересня стояв практично сухий!!!

Гібрид кукурудзи Кредо (ФАО 260) вирізнився швидким стартовим ростом, холодостійкістю та гарною вологовіддачею й забезпечив мені врожайність на рівні 50 ц/га при волозі 16%.

На сьогоднішній день фірма «Селекта» пропонує гібриди кукурудзи, які дійсно витримують аномальну спеку, мають високу якість та прийнятну ціну, що є важливим фактором, за яким я обрав її та раджу іншим товаровиробникам.

Комерційний директор
ТОВ НВКФ «Селекта» Мельник Тарас Віталійович,
050-361-66-65
www.selekta.com.ua

Прочитано 1327 разів