Понедельник, 28 Октябрь 2019 11:13

Лідер сезону – Кредо!!!

Без названияТри роки тому українська насіннєва компанія «Селекта» запустила у масове виробництво простий гібрид кукурудзи Кредо і з кожним роком популярність цього гібриду тільки зростає.

Чим же гібрид кукурудзи Кредо вирізняється серед інших? По-перше, він холодостійкий, а це означає, що він чудово витримає холодну весну і матиме швидкий стартовий ріст, що забезпечить одночасні дружні сходи, по-друге, він посухостійкий, а відтак українська спека йому не страшна і найголовніше – він дає сухе зерно на момент збирання врожаю, оскільки швидко втрачає вологу зерном при дозріванні.

Своїм успішним та безпосереднім досвідом діляться аграрії Полтавщини.221У сільському господарстві я працюю понад 20 років і хоча загальна площа мого господарства не дуже велика – близько 50 га, я займаюсь вирощуванням соняшнику, сої та кукурудзи. Технологія вирощування – традиційна. Система живлення: внесення карбаміду під посів 115 кг/га, при міжрядковому рихленні – 80 кг/га.

На сьогоднішній день під кукурудзу відведено 20 га землі і всі вони засіяні гібридом кукурудзи компанії «Селекта» Кредо, врожайність якого візуально на сьогоднішній день становить десь 85-90 ц/га.

Вибір цього гібриду було зроблено після відвідування демонстраційних полів в інституті АПВ ім. Вавілова. Фактори, які вплинули на мій вибір: висока холодостійкість, високий стартовий ріст, посухостійкість та швидка віддача вологи зерном, а ще – оптимальне співвідношення ціни та якості насіння.

Минулі роки вирощував гібриди іноземних компаній, але залишився незадоволеним, оскільки гібриди кукурудзи мали великий період втрати вологи зерна та й врожайністю вони не вирізнялися. На наступний рік планую знову співпрацювати з компанією «Селекта», випробовуючи їх нові гібриди.

Касіч В’ячеслав Миколайович (Полтавська обл., Новосанжарський р-н)

Кукурудза є однією з основних зернових культур як в Україні, так і в усьому світі. Її врожайність в більшій мірі залежить від агрокліматичних умов та технології вирощування, які в кожному окремому випадку сильно різняться, і, як всі розуміють, змінити в більшій мірі неможливо. Тому в умовах спекотного та бездощового літа правильний вибір гібриду кукурудзи та дотримання рекомендованої технології вирощування кукурудзи сприятиме наближенню фактичної врожайності до потенційно можливої.

Компанія «Селекта» презентує врожайність власних гібридів кукурудзи з конкретними рекомендаціями та вказаннями технології їх вирощування в Новосанжарському районі Полтавської області на базі господарства «Чиста криниця».

Назва гібриду

Вологість на час збирання, %

Врожайність в перерахунку на 14% вологість зерна, ц/га

Кредо

13,3

85,7

Орлан

15,4

79,7

Серенада

12,2

77,2

Сигирия

13,1

83,8

Корвет МВ

15,4

87,6

Легенда

18,2

103,7

Декілька слів про погодні умови. Весна була оптимальною по опадам та температурному режиму: квітень – 67 мм, травень – 79,5 мм, серпень – 6,5 мм, вересень – 5 мм, жовтень – 40,5 мм.

211Таким чином, навіть за найнесприятливіших погодних умов – нереальної спеки та відсутності опадів у достатній кількості високий врожай кукурудзи може бути гарантований компанією «Селекта» – провідною селекційною компанією України, яка спеціалізується на вирощуванні посухо- та жаростійких гібридів кукурудзи з низькою збиральною вологістю зерна.

Попередники: соняшник.

Обробіток ґрунту: безвідвальне рихлення на глибину 25-30 см, ранньовесняне боронування, передпосівна культивація, одне міжрядне рихлення.

Добрива: передпосівне удобрення – 150 кг аміачної селітри, припосівне удобрення – 60 кг амофосу, підживлення – 100 кг аміачної селітри.

Строки сівби: посів проводився сівалкою Kinze 27 квітня 2019 року.

Густота – 70 тис/га.

Гербіциди: Стелар – 1,2 л/га та Метопат – 1,2 л/га.

Строки збирання: збирання комбайном CASE 2166 18 жовтня 2019 року.

Комерційний директор ТОВ НВКФ «Селекта» Мельник Тарас Віталійович,
050-361-66-65
www.selekta.com.ua

Васюта Володимир Дмитрович, одноосібник
(Полтавська обл., Кобеляцький р-н)

Прочитано 1524 разів