Среда, 16 Октябрь 2019 11:34

Ключі до гарантовано високих та якісних врожаїв

2019 07 20 Соняшник з АБК оптимальний стандартВ будь-якій справі можна знайти як плюси, так і мінуси. Одні шукають засоби покращення ситуацій, інші – повторюють помилки та тупцюють на місці, або й відступають, змінюючи не лише кадри, а й препарати, культури, методи землеробства.

Є безліч варіантів досягнення кращих результатів. Є причини погіршення ситуації, але є і засоби коригування періодично (а іноді і кожного дня) бажаної врожайності, заради економічної доцільності кінцевого результату.

Наведемо лише декілька прикладів, отриманих за нашою участю у цьому році. Врожайність озимого ячменю трьох сортів, посіяних в суху землю в жовтні 2018 року в Горностаєвському р-ні на Херсонщині – 54-64 ц/га, соняшнику – 30 ц/га без основних добрив на Дніпровщині, сої в Новокаховському р-ні – 50,3 ц/га (теж без основних добрив), на Житомирщині соняшнику – 50-60 ц/га при агрофоні 550 кг/га різних добрив, але з урахуванням буревію та промивання ґрунтових гербіцидів загальна врожайність нижче 45 центнерів у господарстві. Озима пшениця при сильних агрофонах на Київщині показувала врожайність від 64 до 100 ц/га, а на Одещині при 100 кг/га основних добрив – 68,9 ц/га. На цих полях (та багатьох інших) застосовувались різні сорти та сортування, калібрування, різні методи обробки насіння та агротехнології вирощування. Але у всіх випадках більш високих врожаїв було застосовано стартові рідкі добрива на насіннєве ложе. Саме це дозволило досягнути максимально можливого урожаю. І навпаки – більша кількість добрив в багатьох випадках призводила до менших врожаїв та збільшення собівартості продукції.

222

Внесення стартових добрив сприяє покращенню початкового росту кореневої системи рослин на ранніх етапах розвитку, що сприяє підвищенню доступності поживних речовин і дозволяє рослині пройти без втрат потенціалу перші, найбільш важливі критичні фази росту, особливо в той час, коли недостатньо вологи восени, чи коли весняні занизькі температури ґрунту знижують доступність фосфорних добрив.

Сьогоднішня ситуація в Україні (зміна клімату, перебіг цін) конче потребує пошуку технологій підвищення коефіцієнтів використання поживних речовин та ефективності виробництва. Для отримання максимальної економічної віддачі від кожної гривні, вкладеної в добрива та ЗЗР, потрібні впровадження нових форм добрив та методів їх використання, вдосконалення норм та схем всіх елементів агротехнології.

Внесення поживних речовин в насіннєве ложе одночасно з посівом має багато переваг, особливо це стосується рідких форм стартових добрив перед сухими гранульованими, в умовах недостатнього зволоження. Рівномірність адресного внесення, швидке проникнення до кореневої системи, високий коефіцієнт використання рослинами поживних речовин забезпечують майже повне їх засвоєння.

В Україні виробництво таких добрив під маркою «Квантум-Діафан» вперше запроваджено науково-виробничою компанією «Квадрат». Добрива цього класу виготовляються з високоякісних компонентів із використанням найсучасніших методів гомогенізації. Максимальна доступність поживних елементів, відсутність баластних солей (наприклад, хлоридів), низький вміст домішок забезпечує споживачу максимальну економічну віддачу, тому сьогодні «Квантум-Діафан» є одними з найефективніших добрив для стартового внесення. А для гарантовано сильного старту потрібно лише 15-40 л/га. Дистриб’ютором цього добрива та мікродобрив є компанія ТОВ «Агровіо Україна», яка може надати консультації та конкретно допомогти на всіх етапах після збирання попередника від посіву та збирання.

Більше про дієві ключі до високих врожаїв від «А» до «Я»

Київ: 067-404-63-99, 097-386-08-50 Херсон: 050-318-80-16

Полтава: 097-900-00-65 Одеса: 050-937-8087

agrovio.com.ua

Прочитано 836 разів