Понедельник, 18 Ноябрь 2019 13:25

Рейдерство: даємо відсіч. Юристи йдуть на допомогу!

nebo pole uborka kombaynНа сьогодні перше місце серед об'єктів, що цікавлять рейдерів, займають агропідприємства. Збитки, спричинені рейдерськими захопленнями в Україні, перевищують 500 млн грн. в рік і в більшості стосуються саме агробізнесу. Тож з'ясуймо, хто потрапляє в зону ризику, як дізнатися про підготовку рейдерського захоплення і що потрібно робити при посяганні рейдерів на ваше майно.

Взагалі-то поняття «рейдерство» розглядається як вилучення майна на нібито законних підставах, в основі виникнення яких лежать прогалини в законі або системні недоліки функціонування державних інститутів (судової та правоохоронної системи, системи реєстрації юридичних осіб тощо).

Основна небезпека рейдерства в тому, що власник ризикує втратити не тільки частину активів, а й весь свій бізнес, адже часто він занадто пізно починає розуміти, що відбувається рейдерство. Об'єктом захоплення може стати будь-яке сільгосппідприємство, яке має певну фінансову привабливість і при цьому є вразливим для рейдера, наприклад, якщо відсутні система захисту інформації та юридичний захист, існують корпоративні конфлікти і т. п.

Зазвичай рейдери під час підготовки до атаки використовують наступну інформацію:

 неефективне управління активами;

 кредиторська заборгованість;

 порушення вимог законодавства;

 конфлікти з представниками влади / контрагентами, а також працівниками; застарілі управлінські документи (статут, трудові договори, договори оренди землі тощо).

Саме на ці фактори в першу чергу звертає увагу рейдер. Тому при наявності одного з них він, не вагаючись, скористається можливістю завдати вашому підприємству удар.

Крім того, підвищений інтерес рейдерів до українського агробізнесу виникає через те, що саме в цій галузі:

 швидка прибутковість сучасного агробізнесу;

 багато аграріїв не мають достатніх юридичних знань і навичок, щоб визначити власні проблеми;

 аграрний бізнес пов'язаний із залученням великої кількості людей, а це означає, що кожен пайовик, працівник або навіть селянин теоретично може стати джерелом цікавої для рейдерів інформації;

 нерідко аграрії не мають відповідних навичок для протидії рейдеру на етапі фактичного захоплення.

Тому власникам агробізнесу в першу чергу слід звернути увагу на стан свого бізнесу і рівень його захисту. Знаючи, що цікавить рейдерів, ви можете діяти на випередження: заздалегідь вжити відповідних заходів і виключити підстави для нападу на ваше сільгосппідприємство.

Величезним фактором впливу на зростання рейдерства в Україні є те, що аграрії часто економлять на охороні своєї власності, тобто на безпеці, а це спонукає тих, хто піддається спокусі легкої наживи, скористатися таким станом справ.

Також, можна зазначити те, що сільгосппрацівники не завжди мають права на землю, тому що частіше за все землі беруться в оренду, що не фіксує кінцеве право власності.

Нажаль, нерідкими є випадки, коли рейдерство підтримується корумпованими правоохоронцями, які, маючи до цього свій інтерес, не вносять дані до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення.

Створені антирейдерські штаби, нажаль, також виявились неефективними. Нерідкими стали явища, коли до складу таких штабів, які, здавалося б, повинні найдієвішим способом впливати на покращення захисту інтересів аграріїв, входять корумповані особи, які покривають те, що робиться в плані рейдерства.

Сільгоспвиробництво стало рентабельним, а значить, біля нього завжди будуть крутитися любителі легкої наживи.

Тому, аграрії є дуже вразливими для рейдерських захоплень. Дуже розповсюдженим є явище, коли договір оренди землі або майнового паю деякий час не заноситься до бази земельного кадастру. Таким чином, на одну земельну ділянку може існувати два або навіть три договори оренди.

Важливий момент, завдяки якому здійснюються рейдерські захоплення – це підроблення підписів на договорах оренди. І часто власники землі «здають» її в оренду, навіть не знаючи про це.

Екстериторіальна реєстрація (коли об’єкт розташований в одному районі, а реєстраційні дії щодо нього проводяться в іншому) також не сприяє законності дій.

Але треба зазначити, що у розумінні сучасного світу рейдерство вважається неминучим процесом функціонування та розвитку економіки. Тому, як не дивно, рейдерів називають «санітарами бізнесу».

Фахівці компанії ТОВ «Виртус-Юг» з радістю і задоволенням нададуть вам послуги з антирейдерства! А також ми пропонуємо вам юридичний захист та обслуговування, послуги з охоронної діяльності, які будуть запорукою вашої безпеки.

Ви отримаєте кваліфіковану допомогу з боку наших експертів стосовно питань різних правових напрямків.

Що ви отримаєте від співпраці з фахівцями ТОВ «Виртус-Юг»? Порядність, чесність і відкритість у стосунках, відповідальність, принциповість, якісний результат.

Запрошуємо вас до співпраці! 

(095) 894-05-87 
(096) 712-01-24
(0512) 76-79-00

Прочитано 981 разів
Інші матеріали у цій категорії: « Досліджена земельна оренда