Вторник, 01 Октябрь 2019 11:07

Високі врожаї кукурудзи на Харківщині

Kukuruza foto 678x381Чи існують такі гібриди кукурудзи, які б одночасно витримували і весняні холоди, які вже стали звичними для господарів за останні декілька років, і літню спеку, яка стала постійним супутником аграріїв, і були б по кишені, даючи при цьому високий врожай?Чи існують такі гібриди кукурудзи, які б одночасно витримували і весняні холоди, які вже стали звичними для господарів за останні декілька років, і літню спеку, яка стала постійним супутником аграріїв, і були б по кишені, даючи при цьому високий врожай?Відповідь на це питання є – високоврожайні, холодо- та жаростійкі гібриди кукурудзи української насіннєвої компанії «Селекта», які впевнено заявляють про це із року в рік в різних регіонах України, зокрема на Харківщині

Своїми враженнями поділилися аграрії Харківської області, які познайомилися із гібридами кукурудзи компанії «Селекта» і залишилися задоволеними отриманими врожаями.111

Базюк Олександр Вікторович, ФГ «Фортуна 2017»
(Харківська обл., Валківський р-н)

Фермерське господарство «Фортуна 2017» було створено у березні 2017 року та займається вирощуванням зернових культур – озимої пшениці, ячменю, соняшнику та кукурудзи. На сьогоднішній день в обробітку господарства знаходиться близько 340 га землі і кукурудза займає п’яту частину в структурі посівів.

В господарстві притримуємося традиційного обробітку ґрунту, а задля гарних врожаїв дотримуємося строків посіву, слідкуємо за його якістю, обробляємо посіви мікродобривами і, звичайно, використовуємо якісне насіння. Саме це дозволяє отримувати високі врожаї за досить несприятливих погодних умов, які останнім часом стають нашими постійними супутниками.

З доробком компанії «Селекта» ми знайомі вже другий рік – сіємо їхній
гібрид кукурудзи Легенда (ФАО 290). Одразу хочу сказати, що вибір вказаного гібрида здійснив за наступними критеріями – це високий потенціал врожайності, посухостійкість та висока стійкість до хвороб. Вказаним гібридом кукурудзи залишився дуже задоволеним. Так, минулого року він забезпечив мені врожайність на рівні 90 ц/га при волозі 16 м %, в той час як гібрид кукурудзи іноземної компанії дав всього на 3-4 ц/га більше при вартості однієї посівної одиниці був втроє дорожче за гібрид «Селекти»!

На сьогоднішній день візуально гібрид кукурудзи Легенда має забезпечити близько 100 ц/га, що на цьогорічні погодні умови (затяжну холодну весну та жарке посушливе літо) є дуже гарним результатом.

Співробітництвом з компанією «Селекта» я задоволений, оскільки компанія проводить розумну цінову політику та забезпечує високу якість посівного матеріалу. Вже за моєю рекомендацією гібриди «Селекти» придбали знайомі фермери, які також залишилися задоволеними.

222

В сільському господарстві я працюю понад 20 років і на сьогоднішній день займаюсь вирощуванням таких зернових культур як озима пшениця, ярий ячмінь, соняшник, соя та кукурудза.

В моєму обробітку знаходиться майже 120 га землі, третю частину якої займають посіви кукурудзи. Що стосується технології вирощування кукурудзи, в цьому питанні я притримуюсь традиційної системи обробітку ґрунту, не забуваючи також і про внесення гербіцидів та мікродобрив, що є безперечними факторами отримання гарних врожаїв.

Не менш важливим фактором отримання гарних врожаї кукурудзи є якісний посівний матеріал, при чому вимоги до нього мають бути наступними – посухо- та жаростійкість, а також гарна вологовіддача.

Останні два-три роки клімат мого господарства стає дедалі посушливим, дощів немає взагалі, а відтак гібриди кукурудзи іноземної селекції я перестав вирощувати, бо вони в умовах посухи не дають врожаїв, оскільки полюбляють сприятливі погодні умови та спеціальні умови обробітку. Що ж стосується українських насіннєвих компаній, то за порадою Ступки Павла Владиславовича (прим. Регіональний представник ТОВ НВКФ «Селекта» у Харківській області) цього року придбав насіння гібридів кукурудзи компанії «Селекта» – Корунд (ФАО 220), Кредо (ФАО 260) та Полтаву (ФАО 270).

Гібрид кукурудзи Корунд (ФАО 220) є найбільш раннім серед придбаних мною гібридів і станом на середину вересня стоїть практично сухий!!!

Гібрид кукурудзи Кредо (ФАО 260) вирізняється швидким стартовим ростом, холодостійкістю та гарною вологовіддачею, а гібрид кукурудзи
Полтава (ФАО 270) 
характеризується великим качаном, що вказує на високу врожайність, та гарним зеленим стеблом, що свідчить про стійкість до посухи та відсутністю будь-яких хвороб. На сьогоднішній день фірма «Селекта» пропонує гібриди кукурудзи, які дійсно витримують аномальну спеку, мають високу якість та прийнятну ціну, що є важливим фактором, за яким я обрав її та раджу іншим товаровиробникам.

Комерційний директор ТОВ НВКФ «Селекта» Мельник Тарас Віталійович, 050-361-66-65 www.selekta.com.ua
Прочитано 746 разів