Понедельник, 16 Сентябрь 2019 15:59

Сертифікована зернодробарка-млин

111Фото 1. Вигляд Зернодробарки-млина Карпенка з причепленим мішком

Після широкої багаторічної виробничої перевірки Український центр випробовування техніки (УкрЦВТ) видав у 2015 році сертифікат відповідності всім обов’язковим вимогам на зернодробарку Карпенка.

Цей млин, в якому використано близько 30 винаходів автора, призначений для подрібнення зерна та технічних матеріалів на дерть і муку. Дерть дрібного помелу отримують для свиней різних вікових груп, середнього помелу – для телят і корів, крупну – для птахів. Цільне зерно розмелюється на муку з висівками за один прохід без просіювання. Таке борошно придатне для швидкого випікання екологічно чистих, смачних та корисних для здоров’я людини оладок і традиційного хліба.

На муку цим млином можна подробити і спеції для харчових потреб, цукор на пудру – для підгодівлі бджіл, а скло – для технічних потреб і білково-вітамінних добавок. Розмір горловини 75х75 мм дає можливість подрібнювати також цілі початки кукурудзи зі стрижнями, обгортками і стеблом, сіно на вітамінне борошно, гранули, макуху та олійні відходи.

Такі млини суттєво дешевші аналогів за рівних надійності, потужності двигуна, продуктивності та якості подрібнення. Цей млин легко переобладнати на виробництво сухих та вологих комбікормів з трьох складових, поділивши бункер об’ємом 90 літрів двома перегородками на три частини зі своїми заслінками.

Розроблений млин (фото 1) складається із бункера із подвійною заслінкою на вході в дробильну камеру, з’єднаних вертикально встановленим електродвигуном 3000 об/хв, ведучий вал якого входить у дробильну камеру. На кінець вала посаджено ротор.

На маточині ротора шарнірно встановлюються на осях у двох площинах зносостійкі молотки з твердими наплавленнями для дроблення сировини. Під ротором закріплені решето та вихідний конус, який спрямовує подрібнене у підвішений мішок або іншу ємність. Для отримання дрібної дерті встановлюють решето з отворами діаметром 3 мм, дерті середнього розміру – 6 мм, а при крупній – решето знімають.

Для розмелювання зерна в борошно (фото 2) для оладок і хліба на млин замість решета вставлють спеціальне кільце і використовується менша із заслінок. Про високу якість подрібнення свідчить відсутність відчуття крупинок між пальцями. Млин опирається на триногу. Функції запускання, вимикання та захисту від перевантаження електродвигуна виконуються автоматом-вимикачем. При роботі в бункер засипається зерно (майже два мішки), яке заслінками дозується в камеру, де дробиться до заданого розміру.

Розроблено кілька уніфікованих модифікацій млина, які відрізняються тільки потужністю двигуна, продуктивністю, масою та ціною (див. таблицю). Коштують наразі такі млини не більше 12 тис. грн.

Потужність електродвигуна, кВт 2,2 4,0 5,5

Продуктивність, кг за годину,

на крупній дерті 700 1300 1800

на середній дерті 500 1000 1500

на дрібній дерті 250 500 700

на борошні 25 50 60

Маса млина, кг 40 50 60

Ціна орієнтовна, тис. грн. 10 11 12

До переваг розробленого млина відноситься простота конструкції, яка полягає в застосуванні всього шести стандартних молотків, тоді як в аналогах їх кількість сягає 240 штук. Робоча зона дроблення – 720 градусів за рахунок розташування молотків в двох площинах, чим досягається ефективність використання об’єму оригінальної малогабаритної дробильної камери та зменшення енерговитрат. Подвійні борти товщиною 8 мм підвищують ремонтопридатність камери подрібнення. Невеликі розміри 50х50х140 см, а після демонтажу триноги висота зменшується до 80 см, та маса до 60 кг дозволяють транспортувати млин легковиком, електричкою, або поштою.

Зерно пшениці, жита або кукурудзи, часто неочищене, прямо з-під комбайна, я сам мелю на борошно, з якого печемо на сковороді швидкі у приготуванні дієтичні оладки на 3-4 дні, або смачний хліб, що пахне полем, як колись мамин із селянської печі. Хліб випікається в домашній хлібо-пічці, розрахованій на одну буханочку, зате екологічно чистий і дешевший купованого. При споживанні оладок та хліба з такого не просіяного борошна в роті не відчувається крупинок. Вже кілька років не вживаю заводського хліба і, завдяки вмісту в борошні вітамінних висівок, зменшив вагу зі 104 до 93 кг й нормалізував тиск і цукор крові.

Дослідна партія більше 230 реалізованих млинів використовується без рекламацій по всій Україні близько 20 років. Власники придбаних млинів після розширення виробництва тваринницької продукції замовляють більш потужні та радять знайомим, що свідчить про високі показники якості зернодробарки-млина Карпенка.
22

Фото 2. Вигляд пшеничної муки з висівками, отриманої за один прохід без просіювання

Карпенко Михайло Іванович,
автор 32 розробок, 90 винаходів, близько 340 публікацій та 500 впроваджень, кандидат технічних наук.
моб. 066 7007 106

Прочитано 1470 разів