Понедельник, 16 Сентябрь 2019 15:13

Як зробити бізнес на сої ще більш прибутковим?

288940 1Соя потрапила до ТОП-3 найбільш рентабельних сільськогосподарських культур. Завдяки своїй прибутковості вона стрімко завойовує прихильність українських аграріїв. Високий природний потенціал урожайності у поєднанні із сприятливими кліматичними умовами – здавалось би, цього вже має бути достатньо для успішного бізнесу на сої.

Однак професіонали галузі знають, що одниміз визначальних факторів рентабельності сої є правильна програма живлення.

Соя має ряд досить специфічних вимог до живлення, без урахування яких прибутковість вирощування цієї культури буде значно нижчою. Науковці УкрНДІПВТ ім. Погорілого провели досліди з вивчення впливу мікроводоростей на показники врожайності сої. Випробування проходили на основі біодобрив «Vega Agros Стимулятор урожаю™». Результати, зафіксовані у звіті наукової установи, говорять про наступне:

  • урожайність сої зросла на 32,6% (на контрольній ділянці урожайність склала 25,6 центнерів з 1 гектара, а на ділянці, де застосовувались ці добрива – 34,0 центнерів/га);
  • зріс рівень виживання рослин впродовж вегетації;
  • густота стояння рослин зросла на 9,5% (255,6 тисяч штук на 1 га проти 233,3 тисяч штук на контрольній ділянці);
  • рослини стали вищими, а їхні стебла – товщими (у середньому, на 6,6% з обох показників);
  • кількість стеблових вузлів зросла на 11,9%;
  • кількість бобів на головному стеблі зросла на 21,5%, а на бічних гілках – на 39%.

Такі високі показники ефективності біодобрив «Vega Agros Стимулятор урожаю™» дослідники пояснюють тим, що мікроводорості задовольняють специфічні потреби сої так, як не можуть жодні інші добрива. Давайте з’ясуємо, як саме.

Азот: у пошуках норми

Соя потребує надзвичайно великої кількості азоту (320-360 кг/га). Основну частину її потреби здатні задовольнити бульбочкові бактерії, що фіксують молекулярний атмосферний азот. Тому зазвичай при внесенні азотних добрив із розрахунку 30-40 кг/га вдається забезпечити непогану врожайність культури.

Втім серед учених та практиків рослинництва постійно точаться дискусії, чи треба додатково живити соєві насадження мінеральними азотними добривами, як правильно вирахувати їхню кількість, щоб не спровокувати передозування (яке може звести нанівець роботу азотфіксуючих бактерій). Виявляється, відійти від внесення без втрати врожайності мінеральних добрив на сої цілком можливо – завдяки використанню біодобрив на основі мікроводоростей.

Ґрунтові мікроводорості, що входять до складу біодобрива «Vega Agros Стимулятор урожаю™», як і бульбочкові бактерії, фіксують молекулярний атмосферний азот, переводячи його у форму, доступну для засвоєння рослинами. При цьому вони не заважають роботі бульбочкових бактерій,
а навпаки – підсилюють їхню ефективність.

Ідеальне сусідство

Саме так можна охарактеризувати співіснування ґрунтових мікроводоростей із бульбочковими бактеріями. Унікальність мікроводоростей полягає у їхній автотрофності – здатності виробляти органічні речовини із неорганічних. А от бульбочкові бактерії, навпаки, є гетеротрофами і для життя та повноцінного функціонування потребують органічних речовин, вироблених іншими організмами. Таким чином мікроводорості у якості добрив живлять і самі рослини, і такі важливі для них бульбочкові бактерії. Справжня гармонія на мікробіологічному рівні.

Природна стимуляція росту та засухостійкість

Суттєве збільшення врожайності, росту та густоти стояння рослин сої завдяки застосуванню біодобрива «Vega Agros Стимулятор урожаю™» пояснюється ще й унікальним складом ґрунтових мікроводоростей. 50% вуглецю, 30% вуглеводів до 10% макро- та мікроелементів, незамінні амінокислоти, жирні кислоти та інші біологічно активні речовини у легкозасвоюваній для рослин формі. Ґрунтові мікроводорості у великих кількостях продукують вітаміни та стимулятори росту рослин ауксини. Це робить живлення повноцінним і ефективним.

Цього року біодобрива «Vega Agros Стимулятор урожаю™» пройшли масштабні польові випробування на соєвих насадженнях Півдня України, у результаті яких було зафіксоване зростання врожайності (у межах 30%) та покращення загального стану рослин впродовж вегетаційного періоду. Поряд з іншим, агрономи підприємств відзначили суттєве збільшення посухостійкості рослин. Слизові оболонки ґрунтових мікроводоростей вбирають воду і утримують її протягом тривалого часу. Це не дає ґрунту пересихати навіть за тривалої відсутності опадів та забезпечує корені рослин вологою.

Біодобриво «Vega Agros Стимулятор урожаю™» демонструє високу ефективність на різних культурах як за органічної, так і за традиційної технології. Фахівцями компанії розроблені технологічні карти живлення з урахуванням специфіки культур та умов їхнього вирощування.

ТОВ «ВЕГА АГРОС»

vegaagros.com.ua

ОДИН ПРОДУКТ – БАГАТО РІШЕНЬ!

тел. +38 099 976 97 36

+38 098 898 86 87

Прочитано 2522 разів