Понедельник, 16 Сентябрь 2019 13:59

Господарі Кіровоградщини рекомендують

ПолтаваТенденція останніх років в Україні свідчить, що агрокліматичні умови – починаючи з весняної посівної кампанії та закінчуючи збиранням врожаю – важко назвати оптимальними для вирощування кукурудзи. І особливо докучає посуха, серйозно ставлячи під сумнів можливість отримання високих врожаїв «цариці полів». Відтак постає доречне питання: а чи існують гібриди кукурудзи, які б, витримавши всі погодні аномалії, давали високий врожай та ще й були б в приємному ціновому діапазоні? Відповідь є – холодо- та посухостійкі гібриди кукурудзи компанії «Селекта», які не тільки витримують погодні негаразди, забезпечуючи господарям високі врожаї, а й мають таку привабливу ціну, завдяки якій аграрій будь-якого рівня достатку може дозволити собі якісний посівний матеріал кукурудзи.

Власним досвідом вирощування гібридів кукурудзи компанії «Селекта» діляться господарі Кіровоградщини.

Цилюрик Володимир Степанович, ПП «Ареал» (Кіровоградська обл., Знам’янський р-н)

Приватне підприємство «Ареал» було створено в червні 2004 року і займається вирощуванням таких культур як пшениця, соняшник, соя та кукурудза. На сьогоднішній день під кукурудзу у нас відведено близько 300 га землі – саме стільки дозволяють вимоги сівозміни.

З доробком компанії «Селекта» знайомий перший рік і це знайомство виявилось напрочуд приємним. Так, за рекомендацією регіонального представника компанії «Селекта» у Кіровоградській області Валька Юрія Дмитровича у 2018 році придбав два гібриди – Полтава (ФАО 270) на 100 га та Кредо (ФАО 260) на 63 га.

Дуже сподобався гібрид кукурудзи Кредо (ФАО 260), який при зборі врожаю на початку вересня цього року забезпечив врожай на рівні 68 ц/га при вологості 18-20%!!! В нашому господарстві частина кукурудзи збирається у досить ранні строки задля того, щоб в оптимальні строки посіяти озиму пшеницю. Тож рання група гібридів кукурудзи має забезпечити раннє достигання, а відтак мати гарний та швидкий стартовий ріст. І усім цим ознакам відповідає гібрид кукурудзи Кредо, який навіть у порівнянні з гібридами кукурудзи іноземної селекції має кращу енергію росту, що і вплинуло у подальшому на отримання такого гарного врожаю.

Гібрид кукурудзи Полтава (ФАО 270) також сподобався, оскільки він вирізняється великим качаном, що вказує на високу врожайність, та гарним зеленим стеблом, що свідчить про стійкість до посухи.

З огляду на власний досвід раджу іншим товаровиробникам продукцію компанії «Селекта», вона порадує високою якістю насіннєвого матеріалу та високим врожаєм кукурудзи.

Норов Олег Володимирович
Сільськогосподарський кооператив «Україна» (Кіровоградська обл., Онуфріївський р-н)

Сільськогосподарський кооператив «Україна» було створено у 2000 році й спеціалізується він на вирощуванні як зернових, так і технічних культур, а також має невелике тваринництво (свинарство).

На сьогоднішній день в обробітку господарства знаходиться близько 2300 га землі, і ключову позицію серед посіяних зернових культур займає кукурудза. Саме кукурудза є найбільш актуальною та основною зерновою культурою у фінансовому плані.

Технологія вирощування кукурудзи у нас традиційна – глибока оранка, хоча в цьому році було присутнє і дискування. Також обробляємо наші посіви гербіцидами та вносимо всі необхідні добрива.

Місцевість, у якій розташоване наше господарство, має багато схилів, горбів, а відтак основною задачею є накопичення та збереження вологи на весь період вегетації рослин. Судіть самі – за все літо у нашому господарстві випало аж 75 мм вологи!!! Це майже нічого і саме в таких умовах вирощуються наші зернові культури.

Відтак вимоги, які ми ставимо до гібридів кукурудзи – це насамперед посухостійкість, жаростійкість та висока врожайність. Саме за такими ознаками нами було й обрано одного з постачальників насіння кукурудзи на цей рік – компанію «Селекта» та її гібриди кукурудзи – Ладога (ФАО 240), Кредо (ФАО 260) та Полтава (ФАО 270). Всі гібриди візуально в гарному стані: як зелена маса, так і качани. Втім, мені найбільше сподобався гібрид кукурудзи Полтава (ФАО 270) як найбільш посухо- та жаростійкий, оскільки він до останнього стояв у полі зеленим та найкраще здійснив налив качана.

Моя думка така, компанія варта уваги, оскільки всі заявлені нею характеристики гібридів повністю відповідають дійсності, а відтак і гарні врожаї нашому господарству гарантовані.

Комерційний директор ТОВ НВКФ
«Селекта» Мельник Тарас Віталійович,
050-361-66-65 www.selekta.com.ua

Прочитано 855 разів