Понедельник, 02 Сентябрь 2019 13:41

Пост-реліз

поле

9-10 серпня Всеукраїнський науковий інститут селекції започаткував проведення «Днів солодкої кукурудзи». Це була перша подія такого формату, присвячена цукровій кукурудзі, але, як заявляють організатори – не остання.

Інтерес до цукрової кукурудзи з боку фермерів був величезний. Цьогорічні Дні солодкої кукурудзи відбулись на дослідних полях компанії ВНІС поблизу села Леонівка на Київщині. Захід відвідали сотні фермерів, котрі вбачають у цій надприбутковій культурі такий собі рятувальний круг, котрий може втримати їх на плаву і сприяти подальшому розвитку господарства.

Відвідувачі заходу були вражені масштабами селекції компанії ВНІС по цукровій кукурудзі. Селекціонери Всеукраїнського наукового інституту селекції представили гібриди, що вже відомі на ринку України: Багратіон, Андріївський, Візантія, Веге, Іммітатор, Дейнеріс, Ларус, Мармурова, Юрмала. Особливу увагу отримала унікальна салатна галузиста кукурудза «Діадема», яка здатна скласти гідну конкуренцію американському бебі-корну.

Наскільки ж вигідною є ця культура?

Фермери із Кагарлицького району Григорій Гайдак та Сергій Шостак розповіли, що висіяли її цього року вперше на площі 2,5 га. Використали чотири гібриди Ларус, Іммітатор, Дейнеріс P90809 1153541і Веге. Кажуть, що трохи промахнулися з посівом, довго чекали у моря погоди, посіяли аж у травні, а тому врожай дозрів на місяць пізніше, коли ціна упала з 8 до 3 гривень. Але на полі ще залишилися качани, тож є надія, що ціни підростуть ближче до осені. Тепер знатимуть, що цукрові гібриди треба висівати в чотири хвилі, починаючи одразу після Благовіщеня, щоб забезпечити безперервний конвеєр. Але їм ця культура сподобалася, бо жодна зернова не дасть такого прибутку, як ця. З кожного гектара можна одержати майже 150 тис грн чистого прибутку. Ого! Виходить, що це не солодка кукурудза, а золота!

Організатори розповідали про особливості гібридів, технології їх вирощування, надали рекомендації по збиранню готової продукції для збереження та відповіли на багато запитань. Відбувся дегустаційний конкурс. Учасники куштували качани гібридів, заповнювали анкети, ставили оцінки і так визначався переможець. Переміг Іммітатор. Також відбулася дегустація гібридів, які ще невідомі споживачу, їх на цьому полі було представлено понад тисячу, вони були позначені номерами, гість вибирав на полі качан, який йому подобався, виписував номер, віддавав на приготування, яке тривало не більше семи хвилин, куштував і ділився своїми враженнями в анкеті. Лідирували форми під номерами 65, 90 та 135. Таким чином селекціонери визначали перспективні гібриди, якщо вони людям цікаві, значить є сенс з ними працювати далі.
photo 2019 08 11 11 36 53

Другий день Солодкої кукурудзи в Леонівці закінчився перемогою гібриду Ларус. Найбільш активні учасники події взяли участь в змаганні на «швидкісне поїдання качана», і були щедро нагороджені подарунковими сертифікатами. Таку «солодку» подію було корисно відвідати як виробникам, що вирощують солодку кукурудзу на «свіжий ринок», так і великим переробникам, щоб поспілкуватися з колегами, обмінятись досвідом та знайти шляхи підвищення рентабельності свого бізнесу.

Дізнатись більше про продукцію та діяльність компанії ВНІС можна за телефоном

0 800 302 032 (дзвінки з мобільних та стаціонарних телефонів України безкоштовні)

vnis.ua

Прочитано 864 разів
Інші матеріали у цій категорії: « Чистая работа День поля АгроЦентру  «Фаворит» »