Вторник, 16 Апрель 2019 12:50

Липосам® – запорука підвищення ефективності ЗЗР

Липосам® – запорука підвищення ефективності ЗЗРСьогодні перед аграріями стоїть непросте і відповідальне завдання: вибрати із великої кількості засобів захисту рослин ті, які забезпечать підвищення ефективності та знизять собівартість вирощуваної продукції. Велике значення в цьому відіграють прилипачі та ад’юванти.

Функція прилипачів – добре закріплювати робочий розчин на листках рослин та насінні, знижувати їх негативну дію та підвищувати ефективність. Водночас перевищення норми біоприлипачів на відміну від синтетичних не призводить до фітотоксичності.

Липосам® – природний, універсальний екологічно безпечний препарат комплексної дії, створений на основі біополімерів. Застосування Липосаму® сприяє утриманню і пролонгації дії діючої речовини препарату на поверхні рослин до 20-30 днів, не пошкоджуючи при цьому листову поверхню. Липосам® утворює мікроскопічну сітчасту плівку, яка в місцях контакту перешкоджає випаровуванню вологи, але не заважає основним процесам росту та розвитку рослин: диханню і фотосинтезу. Тому він є зручним та ефективним антитранспірантом. Липосам® сумісний з усіма водорозчинними добривами, пестицидами, регуляторами росту та біопрепаратами.

Дослідження ефективності біоприлипача Липосам® за сумісного застосування з ґрунтовим гербіцидом Примекстра ТZ Gold (4 л/га) проводили у 2018 році на соняшнику та кукурудзі у Сквирській дослідній станції органічного виробництва Інституту агроекології і природокористування НААН України. Грунт – чорнозем типовий, середньосуглинковий, рН (сольовий) – 5,85.

Сумісне використання Липосаму® з ґрунтовим гербіцидом за складних посушливих умов весни 2018 р. знизило забур’яненість посівів. Грунтовий гербіцид утримувався біоприлипачем в зоні проростання насіння бур’янів, а це в свою чергу не дало бур’янам прорости. При цьому коренева система культурних рослин не постраждала від дії пестициду. Не маючи конкуренції з боку бур’янів за воду і поживні речовини, рослини цих культур мали гарний старт, сформувалася добре розвинена коренева система та фотосинтетичний апарат, що і посприяло підвищенню врожайності сільськогосподарських культур.

За сумісного використання в посівах соняшнику гербіциду Примекстра ТZ Gold в нормі л/га та Липосам® 0,5 л/га біологічна врожайність соняшнику зросла на 0,14 т/га. При збільшенні норми до 0,8 л/га Липосаму® урожайність підвищилась на 0,18 т/га. Схожі результати одержані і на кукурудзі – надбавка становила 0,31 т/га при застосуванні Липосаму® в нормі 0,5 л/га, а при використанні в дозі 0,8 л/га приріст становив 1,16 т/га, за урожайності контрольного варіанту 11,61 т/га.

Отже, сумісне застосування біоприлипача Липосам® з грунтовим гербіцидом знижує забур’яненість культури на початкових етапах органогенезу та сприяє збільшенню врожайності. Підвищення ефективності гербіциду відбулося завдяки хорошій абсорбуючій здатності полімерів прилипача, які утримували гербіцид в зоні проростання насіння бур’янів, знижували його випаровування, збільшували ефективність та пом’якшували стрес рослин від негативного впливу пестициду.­­
бту центр тд тов сзр и удобрения

Прочитано 956 разів