Вторник, 02 Апрель 2019 13:35

Марс-EL – просте рішення багатьох проблем! Знайомий препарат з «новим обличчям»

page26 n5 2919
Наукою доведено, що для нормального розвитку рослинного організму важливо застосовувати регулятори росту рослин з мікроелементами, які є невід’ємною частиною нових технологій, особливо при впровадженні нових високопродуктивних сортів і гібридів. Хочемо розповісти вам про препарат «Марс-EL», що випускається українським виробником – фірмою ПП «ВКФ «Імпторгсервіс».

Підбір складу препарату «Марс-EL» заснований на  властивості живого організму реагувати на зовнішній вплив зміною інтенсивності обміну речовин, що виражається в стимуляції активності гормональних та ферментних систем.

Препарат містить гумати (біологічно-активні речовини), солі гумінових кислот, які утворюються в процесі розкладання органічної речовини – клітковини рослин, що містять природні амінокислоти і фітогормони; комплекс вітамінів, макроелементи і близько 30 мікроелементів, серед яких: Zn, Mn, Cu, Mo, В, Fe, Со, Si. Тому гумати – не просто добрива, це ще й природний стимулятор росту рослин, що підвищують схожість  насіння, збільшуючи енергію проростання. Після обробки рослини інтенсивно нарощують і розвивають потужну кореневу систему і в подальшому дають відмінний урожай. Варто відзначити, що органічні з’єднання легко засвоюються рослинами. Крім того, гумати допомагають рослинам адаптуватися до несприятливих кліматичних умов. Це екологічно чисті речовини, які не накопичуються в рослинах і нешкідливі для людини.

Препарат «Марс-EL» в своєму складі містить також продукти метаболізму симбіонтного гриба – ендофіту (ендомікоріза): ауксини, цитокініни, гібереліни, ненасичені жирні кислоти, вітаміни (переважно групи В), амінокислоти, ферменти, ліпіди, фітоалексини та інші фізіологічно активні речовини, які, в першу чергу, стимулюють розвиток кореневої системи, а в подальшому забезпечують збалансоване харчування культур. Особливо слід відзначити, що це природний, а не синтетичний стимулятор і, отже, більш екологічний.

Основа препарату – поліетиленгліколь (ПЕГ) – клас органічних полімерів, широко використовуються у фармакології, медицині і харчовій промисловості, який проникає в клітину та бере участь в обміні речовин. Продукти розпаду ПЕГ-ів еталаміни включаються в обмін під дією рослинних ферментів і є елементами живлення рослинної клітини. Полімери не токсичні, мають яскраво виражену знезаражувальну дію та високу проникаючу здатність. Допомагають насінню максимально проявити свої потенційні можливості, добре розкладаються в ґрунті.

Кріопротекторні властивості обумовлені тим, що полімери знижують температуру замерзання клітинного соку і води в протоплазмі клітин і перешкоджають утворенню кристалів льоду, які розривають клітини і призводять до загибелі рослини. Підвищується еластичність мембран. В умовах посухи або при високих температурах адаптогенні властивості препарату проявляються за рахунок того, що клітинний сік стає більш щільним (концентрованим). За рахунок щільності клітинного соку знижується швидкість водного струму і випаровування вологи, підвищується осмотичний тиск, що змушує коріння тягнути вологу з нижніх шарів ґрунту, підвищуючи стійкість рослин до ґрунтових і атмосферних посух, особливо на ранніх етапах розвитку.

Препарат «Марс EL» – чудовий прилипач. Застосовуючи його в бакових сумішах з будь-якими препаратами, ми отримуємо додаткові переваги. За рахунок полімерів, він стійкий до змивання дощем і легко проникає в клітину. При цьому підвищується ККД препаратів, що поєднуються, і кількість їх можна знизити без втрати їх ефективності, а це дозволить виростити більш екологічно чистий урожай. Крім того, якщо обробляти насіння препаратом – полімерна плівка збереже їх від загибелі в холодному, сухому та напіввологому ґрунті до 60 днів, тому що полімер при температурі нижче +8°С твердне і тільки збіг двох факторів (температура і волога) дозволять перейти полімерам в гелевидний стан, а насінню – дружно прорости, причому в найсприятливіший момент. Саме ця властивість дозволяє проводити ранній посів культур.

Препарат є гарним живильним середовищем для ґрунтових бактерій, які сприяють переробці мікро- та макроелементів в легкодоступні рослині форми.
page26 n5 b 2919
Прочитано 1003 разів