Понедельник, 01 Апрель 2019 17:31

Зберегти врожай без втрат вам допоможуть інженерні технології

62 n5Важко уявити сучасний світ без мобільних телефонів, комп’ютерів та інших надбань науки й техніки. В Україні найбільш перспективними напрямками вважаються сільське господарство та ІТ-технології. На перший погляд, це зовсім різні галузі, які не можуть перетинатися. Та насправді їх поєднання дає неймовірні результати! Життя доводить, що аграрний бізнес тільки тоді успішний і прибутковий, коли застосовує найсучасніші технології.

Компанія «DDS-engineering» була заснована трьома однодумцями, які є ІТ-спеціалістами та шукають шляхи впровадження сучасних технологій з автоматизації та ІТ в наш український агробізнес. Не для кого не є секретом, що в розвинутих країнах автоматизація, та використання інженерних технологій є стандартом будь-якого бізнесу. Нажаль в нашій країні все інакше.

Ці молоді люди пропонують фермерам 
різноманітні ІТ-послуги:

 встановлення відеоспостереження й сигналізації;

 налаштування безперебійного Інтернету;

 встановлення і обслуговування сонячних електростанцій;

 створення та підтримка ІТ-інфраструктури підприємства.

Одним із нових напрямків діяльності компанії є модернізація вже існуючих зерносховищ шляхом впровадження системи термометрії. Така система складається із компонентів автоматики українського виробництва і є поза конкуренцією за ціновими та якісними показниками. Вона дозволяє стаціонарно контролювати температуру буртів зерна на глибині, при цьому немає потреби в працівниках, що мають періодично переставляти засоби вимірювання температури. Використання подібних систем дозволяє виконувати роботи по охолодженню зерна лише тоді і втому місці, де є нагальна потреба. Про це місце підкаже комп‘ютер, на екрані якого фермер бачить існуючу температуру та динаміку її зміни, в декількох точках зерносховища і зовні. Таким чином вдається суттєво зменшити втрати при зберіганні зерна, як прямі, так і опосередковані.

– Це дуже важливо, – говорить керівник «DDS-engineering» Дмитро Дерій, – адже дозволяє проводити якісну первинну обробку й зберігання зернових, круп’яних та олійних культур безпосередньо у виробника.

page62 left n5 2919Щоб виростити високий урожай, потрібно чимало зусиль та капіталовкладень. Та не менш важливо зберегти зібране. При збиранні зерна його температура сягає до 40 градусів С, тому при неналежному зберіганні створюються умови інтенсивного самозігрівання зерна, може з‘явитись волога, в якій будуть жити і розмножуватись шкідники. У результаті погіршується його якість. Адже вирішальним чинником регулювання життєдіяльності зерна є його температура і вологість.

Компанія «DDS-engineering» пропонує простий і порівняно недорогий спосіб зберегти зернові: встановлення стаціонарних термометрів, дані якого виводяться на монітор персонального комп’ютера. Це дуже вигідно: фермер у будь-який момент може побачити, де саме треба застосувати додаткові дії зі збереження зерна, вчасно реагує і стовідсотково запобігає можливим втратам!

Залежно від результату показників локально застосовується один із запобіжних засобів: аспірація (відсмоктування пилу), фумігація (знезараження) та аерозольна обробка. А ще декотрі фермери роблять провітрювання зерносховищ. Вентилювання насіння атмосферним повітрям – ефективний і простий спосіб тимчасового консервування вологого свіжозібраного насіння.

СФГ «Ясени» (Запорізька обл.) – одне з перших господарств, яке скористалося послугами «DDS-engineering» із автоматизації зерносховищ. І ніскільки не шкодує про це. На практиці було доведено, що, користуючись стаціонарними термометрами, можна звести до мінімуму або й зовсім уникнути втрат зерна.

– Фермерські господарства або елеватори з одного боку й компанія «DDS-engineering» із другого мають спільну мету: збереження врожаю та розвиток сільського господарства загалом. «DDS-engineering» – ваш надійний партнер, – резюмує Дмитро Дерій.

page62 bottom n5 2919

Прочитано 604 разів