Понедельник, 01 Апрель 2019 15:44

У природи немає поганої погоди

page23 n5 2919
«Ми не можемо чекати милостей від природи, взяти їх у неї наше завдання» – це відомий афоризм радянського біолога-селекціонера І.В. Мічурина, який намагався змінити спадкові форми організмів, пристосовуючи їх до потреб людини.

С.П. Гуменюк, керівник створеного ним ФГ «Катюша», в одному з найбільш засушливому районів засушливої Херсонської області впродовж 38 років шукав засоби та методи вирощування зернових, кукурудзи, зернобобових та олійних культур в своєму регіоні, пристосовував свої методи вирощування культур в надто непростих умовах. Наука йшла вперед, та чим далі, тим більше засоби захисту рослин та додаткове підживлення дорожчали, окупність витрат зменшувалась, накопичені пестициди отруювали довкілля та сприяли інтоксикації рослин, а погода не дозволяла навіть на поливних ділянках отримувати і половину від потенціалу врожайності більшості культур. Степан Петрович – не чарівник, хоча виростити пшеничку навіть сорту Чародійка без поливу і без чаклунства непросто. Вже три роки, як фермер знайшов такі препарати, формули яких відповідають фізіологічним потребам культур і не мають шкідливих домішок, вони не зашкоджують рослині ні при низьких, ні при високих температурах. Фермер повірив в українські біотехнології і виключив зі свого арсеналу хімічні фунгіциди, а на сої, ріпаку – частково інсектициди, замінив їх препаратами АгроБіоКомплексної технології. Чудові АБК™-технології не тільки не знизили врожайність, а й допомогли отримати повноцінне товарне зерно з масою тисячі зерен пшениці до 50 г. Вже другий рік поспіль фермер заготовляє для своїх потреб та реалізує сусідам високоякісне насіння зі схожістю до 100%, з підвищеним потенціалом врожайності, адаптоване до важких умов малосніжного степу з повітряною посухою та з низьким коефіцієнтом засвоєння основних добрив.

2017-2018 роки стали серйозним випробуванням для АгроБіоКомплексних технологій. Інкрустація насіння та обприскування сходів розширеним комплексом діючих речовин (яких в АБК не менше 100, в першу чергу це корисні бактерії, що допомагають рослинам отримувати азот з повітря та переводити важкорозчинні сполуки фосфору в легкозасвоювані) підвищувала врожайність на 5-15 ц/га багатьох польових культур: соняшнику, кукурудзи, зернових , зернобобових та ін. Оздоровленим культурам та довкіллю хімічні фунгіциди стали непотрібні.

У 2017 році в найпосушливішій в Україні Херсонській області агрофірми та холдинги збирали по 12-14,5 ц/га насіння соняшнику при трьох обробках агрохімікатами кращих вітчизняних та іноземних виробників. А в ФГ «Катюша» в аналогічних умовах збирали на 8-14,5 ц/га більше. Озима пшениця з АБК™, що була вирощена без жорсткої хімії, показала в наступному, 2018, році ще кращі результати – 49-55 ц/га озимої пшениці при 200-220 фізичних кг основних добрив і без полива.

При високих та низьких температурах вегетаційного періоду шкідливі організми – хвороби, бур’яни та шкідники істотно знижують урожайність та якість олійних та інших культур. У Херсонській області врожайність сої варіює від 15 до 55 ц/га, при різному ураженні кліщем (одна самка павутинного кліща при температурі 32°С за 20 днів без захисту може дати до 50 тис. дорослих кліщів). Різні умови розмноження кліща павутинного, совок, бобової вогнівки, вологозабезпечення, епіфітотії хвороб і засилля бур’янів швидко знижують біологічний урожай сої якщо і не до нуля, то в 2-4 рази, як правило. Тому так важливо вибрати ефективну агротехніку і препаративні форми агрохімікатів, які проявляють позитивний ефект для рослин при широкому діапазоні температур і проти більшого різновиду шкодочинних організмів. Відселекціоновані бактерії з маточних культур, природні регулятори росту – фітогормони, макро- і мікроелементи, хелатовані природними кислотами циклу Кребса і Кальвіна мають високий імуннопротекторний, адаптогенний і фунгіцидний ефекти. Використання їх та полісахаридних прилипачів – продуктів мікробного синтезу в якості кращих для рослин носіїв-пролонгаторів агрохімікатів дозволили розширити асортимент вирощуваних у господарстві культур (горох, маш, просо) та отримати другі врожаї сої за 2018 рік більш ніж на тонну в минулі роки – незважаючи навіть на більш жорстку посуху. Це означає лише одне – накопичені пестициди минулих років почали перетворюватись в поживні прості речовини. А спільна праця з науковцями допомогла обом сторонам і знайти ефективний засіб боротьби з павутинним кліщем на сої – теж біологічним новітнім способом – за допомогою карбоксилатів сірки, йоду, титану, германію та інших біогенних металів та неметалів, що здолали і патогени, і віруси, і того ж самого кліща, який в перший (2017) рік не хотів здаватись і знижував врожайність в рази. Були і втрати – гірчицю, як надто привабливу культуру для шкідників не врятував і Кораген. Але за зимовий період АБК™ удосконалили та дослідили в ще більш жорстких умовах Індонезії – фото нижче.

page23 111 n5 2919
2019-03-13. Індонезія Хімстандарт
page23 222 n5 2919
2019-03-13. Індонезія. Окра і Перець Чілі з АБК
Сьогодні ПММ, весь насіннєвий матеріал, оренда землі, інші витрати – лише зростають. Але якщо удосконалити 10-15% витрат на формування більшого врожаю з ефективним біозахистом і при цьому отримати значні прибавки та два врожаї з 1 га – то це того варте! Більша кількість монодобрив, малодоступних для рослин лише збільшує ризик землеробства, потрібен баланс та захист без фітотоксикації рослин.

page23 b n5 2919У фермерському господарстві «Катюша» зберігають та підвищують потенціал врожаю в засушливому регіоні і пропонують своє насіння дворучки канадських сортів за українськими цінами – (098) 064-8025. До Погоди потрібно пристосовуватись! І головне – це без хімічних фунгіцидів, екологічно, з підвищенням родючості рідної землі, забезпеченням здоров’я тим, хто вирощує та споживає сільськогосподарську продукцію.

В.П. ПРИТУЛЯК, автор АБК™,В.П. ПРИТУЛЯК, автор АБК™,С.П. ГУМЕНЮК, директор ФК «Катюша».
page23 contact n5 2919
Прочитано 1174 разів