Пятница, 15 Март 2019 12:56

Насіння соняшника під урожай. Варто чи ні?

Насіння соняшника під урожай. Варто чи ні?За останні роки економічне становище сільськогосподарських підприємств значно погіршилось.

По-перше, це введення сплати ПДВ за реалізовану продукцію на внутрішньому ринку, і в той же час відміна його сплати при експорті. Тобто великі підприємства, які мають змогу експортувати свою продукцію за кордон тільки завдяки зміні податкового навантаження, вже мають +40% рентабельності в порівнянні з основним сектором економіки.

По-друге, загальне підвищення орендної ставки податку за землю. Висловлю свою думку, але ж моє особисте рішення цієї проблеми – це повна відміна орендної плати за користування землею приватним власникам, і переведення цієї сплати на користь держави по значно нижчим процентним ставкам. Чому? Тому, що земля формувалась тисячоліття природою, теперішні власники не доклали жодної копійки для підвищення її родючості, але чомусь мають користь від її використання.

По-третє, в основному в світі аграрний сектор є дотаційним. В нашій же державі навпаки, завдяки сільгосппідприємствам існує вся держава, тобто сільгосппідприємства дотують інші сектори економіки.

У цьому році додалась і інша проблемасоняшник, який завжди був найрентабельнішою культурою «завдяки» низьким закупівельним цінам, фактично знищує економіку дрібних сільгосппідприємств. Висловлю знову ж свою думку, але ж на мій погляд, це є змова на найвищому рівні для послаблення економіки господарств перед дозволом продажу землі.

Комплекс цих проблем так само переклався і на українські насіннєві господарства, які виробляють насіння для внутрішнього споживання. Ба більше, оскільки вони є вузькоспеціалізованими та не мають жирового запасу міцності в порівняні з транснаціональними монстрами, низька купівельна спроможність вітчизняних сільгосппідприємств, ставить під загрозу саме їхнє існування. Тому частина насінницьких господарств вдається до незрозумілих, на перший погляд, дій для заохочення купівлі своєї продукції. Основні – це продаж насіння в кредит під урожай; акції: «купи 1 мішок насіння та отримай 10 л дизпалива», «купи 1 мішок насіння та отримай другий в подарунок» і таке інше.

Але ж ми хотіли звернути увагу на підводні камені таких продажів: Наприклад, наше підприємство є виробником насіння. Рентабельність виробництва дорівнює 10-50%, а по деяких позиціях є навіть збитки. Дозволити собі продаж насіння в кредит без додаткової користі неможливо, бо це призведе до незворотних наслідків у майбутньому. Тому ми ретельно вивчили цю ситуацію, та готові поділитися своїми висновками.

Перший, і головний, це – продаж в кредит та по акційним цінам насіння, яке користується попитом у споживачів, не має жодного сенсу. Тому пропонується насіння гібридів, яке краще викинути в сміття, ніж сіяти. Це – або низькопродуктивні гібриди, які вже ніхто не купує, або насіння минулих років, або дрібні фракції, або з низькою схожістю. Тому і сіяти таке насіння в скрутному становищі подібно смерті. Порахуйте самі – скільки потрібно коштів для виробництва товарної продукції на одному гектарі? Насіння в цих підрахунках займає мізерний процент. А тепер порахуйте, що буде, якщо ви отримаєте максимум 10-15 ц/га з акційних товарів. Додайте ще й купівлю в кредит – це і проценти за користування кредитом, і необхідність реалізації майбутньої продукції як можна швидше по цінам значно нижче ринкових. А якщо буде врожай ще нижче?

Звичайно – у кожного своя голова на плечах і кожен приймає рішення сам. Але ж досягнути довгострокового успіху можна тільки при ретельному плануванні. Наше підприємство за 17 років свого існування пройшло різні випробування, але ж ми завжди намагалися приймати виважені рішення. На жаль продавати якісне насіння в кредит ми не в змозі. Але ж на щастя насіння нашого виробництва приносить успіх завдяки хорошим урожаям.

Ми пропонуємо до реалізації насіння не просто якихось гібридів. За цим стоїть велика праця багатьох людей. На цей час ми з упевненістю можемо заявити, що насіння від ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» – це вже бренд. Бо навіть урожайність одного й того ж самого гібрида нашого виробництва та інших компаній є великою різницею. І це не наші слова, а слова наших партнерів, звичайних товаровиробників. Крім того, в нашому асортименті вже присутнє насіння гібридів власної селекції: Беркана, Торук і Презент.

Під посів 2019 року ми пропонуємо насіння на будь-який «смак і колір», які умовно можна поділити на такі групи:

1. Гібриди, стійкі до гербіцидів імідозалінової групи (технологія Clearfield): Беркана, Торук.

2. Гібриди, стійкі до гранстару (технологія SUMO): Бонд, Анна, Бастіон.

Гібриди під класичну технологію вирощування, які в свою чергу поділяються на:

3. Гібриди інтенсивного типу вирощування: Селянин, Віват, Базальт.

4. Гібриди під низьковитратні технології вирощування та під стресові умови: Сучасник, Арциз.

5. Гібрид універсального типу вирощування: Презент.

Сорти:

6. Мир.

НАСІННЯ СОНЯШНИКУ ВІД ВИРОБНИКА

17 років на ринку насінництва

agromir

ТОВ «АФ НПП АГРОМИР»
www.af-npp-agromir.prom.ua 
www.agromir-harkov.all.biz

Телефони: 050-401-95-04; 067-531-02-67

Гібрид

Урожай реально отриманий

Особливості

Вартість за 1 т (за 1 посівну одиницю)

фракція

2,6-3,0 мм

фракція

3,0-4,0 мм

фракція

4,0-5,0 мм

Віват

43

стійкий до нових рас вовчка, інтенсивного типу

70 000

(400-1 п.о.)

130 000

(1170-1 п.о.)

140 000

(1550-1 п.о.)

Базальт

47

високі темпи росту, інтенсивного типу

Селянин

43

високоолійний, пластичний, невисокий,

стійкий до вилягання

Презент new

45

стійкий до кореневих гнилей

Арциз

40

підвищена витривалість до зниження агрофону

70 000

(400-1 п.о.)

120 000

(1200-1 п.о.)

130 000

(1550-1 п.о.)

Сучасник

41,1

для низьковитратних технологій вирощування

Торук new

36,5

пластичний, технологія Clearfield

700-1 п.о.

1600-1 п.о.

1900-1 п.о.

Беркана new

40,5

потужний, технологія Clearfield

Бонд

47

ранній, технологія Sumo

1600-1 п.о.

1600-1 п.о.

Мир

43

сорт, олійний, ультраранній

50 000

Запрошуємо господарства до спільного вирощування ділянок гібридизації на 2019 рік

Прочитано 1038 разів