Вторник, 19 Февраль 2019 10:03

Універсальний культиватор. Купив один – придбав два

Універсальний культиватор. Купив один – придбав дваСаме такий культиватор, перевірений 20 роками роботи у власному господарстві, ви й бачите на фото.

Кожний хлібороб вибирає собі власну систему землеробства, яка найбільш відповідає його переконанням. Але якою б не була його власна модель (за винятком нульової), одним з основних хліборобських інструментів є культиватор.

Шановні господарі, вперше вам пропонуються моделі культиваторів, що розроблені не асфальтними хліборобами, а вашим колегою-землеробом. Представлена модель ефективно та безвідмовно працює не тільки у нашому господарстві, а і Сумській, Харківській, Луганській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях, а один агрегат працює в Криму.

В наш час продається багато типів культиваторів, з-поміж яких необхідно вибрати найбільш оптимальний з точки зору ціна-якість. Для того, щоб перейти до питання, яким же саме має бути культиватор, необхідно спочатку перерахувати його всі можливі недоліки, з якими знайомий кожний землероб, що ходить по полю ногами, а не дивиться на нього з вікна власного автомобіля.

Напевне, кожен мав змогу бачити, як під час культивації забиваються пожнивними рештками моделі з двохрядним розташуванням робочих органів, особливо в районі розташування опорних коліс, як починає горнути зубова борона, не справляючись з великим об’ємом рослинних решток, як постійні вертикальні рухи стійок спричиняють недотримання глибини обробітку, як лапи на розбитих гряділях, або їх недостатнє перекриття, зводять нанівець всю працю. Зараз дуже популярні культиватори з S-подібними стійками, або ж стійка з пружиною, дані робочі органи при підвищенні щільності ґрунту не піднімаються вверх, як на культиваторах типу КПС, а відхиляються в процесі роботи назад, змінюючи робочий кут лапи, результатом чого є нерівномірне спрацювання робочого органу (носок лапи стає круглим), підвищуються витрати палива внаслідок збільшення опору ґрунту та вивертається з землі груддя, саме так – вивертається, тому що стійка постійно рухається то назад то вперед, бо конструкторів цікавить в першу чергу збереження агрегату, а не якість обробітку.

Для вирішення проблеми з грудкою пропонуються ліки – коток, який господар додатково мусить оплатити. Результатом неякісного обробітку є нерівномірна глибина та весело зеленіюче смугами поле вже через кільканадцять днів. Взагалі основні вимоги до культиватора сформував більш ніж 140 років тому І.Є. Овсінський, який глузував з підпружинених робочих органів, а на своїх культиваторах «лапы крепко осаживал». В багатьох господарствах експлуатується два типи культиватора важкі (типу КТС.КПЕ) та для передпосівного обробітку. Запропонована нами модель поєднує обидва типи агрегатів, ефективно працює на необроблених з осені полях, на масивах де минулий рік вегетувала кукурудза і ,звичайно, добре працює на оброблених восени ділянках, якісно проводить культивацію стерні після зернових культур, на запущених парових полях вирізає бур’яни заввишки 40-50 см в один слід.

Які його переваги?

  •  Розташування робочих органів в чотири ряди.
  •  Висока стійка (560 мм від носка лапи до рами) зменшує забивання рослинними рештками.
  •  Унікальна форма лапи та жорстка стійка забезпечують постійний кут атаки, мінімальний опір та забивання, і гарантує економію палива в порівнянні з КПС 0,5 л/га (обробив 20 га – зекономив 10 л палива), а в порівнянні з КПЕ, з КТС 2,5-3 л/га (обробив 20 га – зекономив 50-60 л палива).
  • Перекриття між лапами – 10 см, це гарантує якість.
  • Транспортна висота становить 25 см.
  • Можливість працювати від 5 до 18 см.
  • Створений для роботи на важких ґрунтах степової зони України, ефективно працює в інших кліматичних зонах.

Запропонований культиватор виробляється в нашому господарстві від 4 до 8 метрів ширини захвату. З чотирьохметровим культиватором ефективно агрегатується трактор типу МТЗ-82, забезпечуючи виробіток за зміну 18-22 га, коштує він 85 000 грн з ПДВ. З шестиметровим трактором типу МТЗ 1523 обробляє 35-40 га, коштує він 200 000,00 грн з ПДВ. Восьмиметровий культиватор коштує 220 000,00 грн з ПДВ.

Є можливість виготовити культиватор для садів, виноградників.

З повагою, В.С. БРОДОВСЬКИЙ

З питань придбання звертатися за телефоном
(067) 277-04-72

Гріється Д-260?
067 277 04 72

Прочитано 1220 разів