Пятница, 08 Февраль 2019 20:53

Сію «Сівою» собі і сусіду

sivaВибір техніки при вельми строкатій її пропозиції дуже непростий. Та й не завжди невеликі фермерські господарства мають можливість придбати іноземну техніку. Наприклад, всі сівалки мають свої особливості, кожна фірма прагне зробити щось унікальне.

Але є принципові моменти, які цей вибір сильно спрощують. Тому мій вибір зупинився на сівалці «Сіва Нова» від компанії «Капіталпромресурс», – говорить Юрій Анатолійович, власник СФГ «Панасюк».

– Хоча в нашому регіоні більш звична традиційна обробка ґрунту. Раніше я сіяв сівалкою СЗ 3.6, як і більшість фермерів. У 2017 році зважився перейти на нульову технологію. Але з появою «Сіва Нова» сію собі і допомагаю іншим.

(Юрій Анатолійович вирощує стандартний набір культур: соя, пшениця озима та яра, гречка, ріпак).

– Навесні посіяв сою на площі 12 гектарів. Правда, перед цим землю дискував десь в перших числах квітня, а сою вже сіяв на початку травня – вологість збережена, сходи були гарні, тож на врожай не довелося скаржитися. Ще й допоміг пересіяти «Сівою» іншим, тому що при традиційній обробці – земля висохла, сіяли мої односельчани у сухий ґрунт, тож сходи на їхніх ділянках були погані. Ще й в цьому році теж просять допомогти посіяти, хоча у них є СЗ 3.6.

Бо навіть при тому, що двічі витратилися на насіння, їх задовольнила робота моєї сівалки: як вона ріже пласт, загортає насіння в землю, бо при нульовому обробітку ґрунт не вивітрився, як при класичному. Та й урожай вони отримали непоганий. Що говорити! Якби їм не сподобалась «Сіва», то не просили б мене допомогти й цього року.

Дуже зекономила мені сівалка час та солярку літом, коли я зібрав ріпак і по ріпаку – нічого не роблячи на землі, через пару днів посіяв гречку. А раніше треба було восени дискувати землю, потім двічі весною закривати вологу, а це все час, гроші та ще й бур’яни! Всім же відомо: менше обробітку – менше й бур’янів. Рано, звичайно, говорити про прибавку до врожаю, але по гречці я отримав 16% вологості та 8 центнерів з гектара. І сіяв я легко та спокійно. Заправили удвох сівалку і за один захід засіяли 10 гектарів, а якщо зняти перегородку для добрив, то можна посіяти за одну ходку ще більше. Це ще один плюс сівалки – місткі бункери для насіння та добрив. Обсяг бункера для насіння 875 літрів, а для добрив 400 літрів (гречку сіяв без внесення добрив, а пшеницю – з селітрою). Це дуже зручно для невеликих фермерських господарств. Адже великі господарства не дадуть техніку в оренду, якщо вони її вже законсервували на літо.

Також, незважаючи на те, що «Сіва», як правило, важча на тонну, ніж аналогічні сівалки з таким самим захватом, вона непогано агрегатується з простим МТЗ-82. Щоправда, на буграх потрібно зменшувати швидкість, але цілісна рама, на яку встановлені і сошники, і култери, добре справляється з висівом насіння. В цілому ж я задоволений, – розповідає Юрій Анатолійович. – Що ж до технічних моментів і налаштувань – у мене ніяких питань та проблем не виникло. Хто раніше користувався СЗ-3.6, без проблем легко налаштує «Сіву».

На цей рік замовив у хлопців з «Капіталпромресурсу» лише сім’япроводи, чистики та шланги. В них з’явився магазин запчастин, що ще більше економить час, бо все необхідне можна придбати від виробника.

Технічні характеристики

Ширина рабоча / транспортна

3600/4600 мм

Об’єм бункера для насіння

875 л

Об’єм бункера для добрив

400 л

Кількість сошників / култерів

21 / 21

Глибина обрбки култера

0­100 мм

Глибина загортання насіння

20­100 мм

Вага сівалки

3250 кг

Ширина міжрядь

170 мм

Швидкість посіву

7­12 км/год.

Норма висіву зернових

8­250 кг/га

Норма висіву добрив

25­250 кг/га

Продуктивність

2,5­3,5 га/год.

Тиск сошника

140­215 кг

Потужність трактора, від

82 л.с.

Вже п’ятий рік поспіль компанія «Капіталпромресурс» виробляє якісну вітчизняну продукцію. За ці роки «Сіва» зарекомендувала себе лише з позитивної сторони. Наразі у компанії «Капіталпромресурс» можна замовити декілька сівалок: сівалка «Сіва СЗМ 3.6», сівалка «Сіва Нова 3.6», сівалка «Сіва Нова 3.0» та сівалка «Сіва Нова 3.6 Mini».

Понад сто задоволених клієнтів по Україні – цифри, які говорять самі за себе.

З питань вартості і придбання звертайтеся до відділу продажів ТОВ «Капіталпромресурс»:

відділ продажів: +38 095 400 56 13, +38 096 185 16 00   технічний відділ: +38 067 618 86 60

Прочитано 933 разів