Вторник, 16 Апрель 2019 10:26

Час обирати соняшник: українські гібриди від ПРАТ «Селена»

ЧАС ОБИРАТИ СОНЯШНИК:  УКРАЇНСЬКІ ГІБРИДИ ВІД ПРАТ «СЕЛЕНА»По закінченню осіннього сезону ціна По закінченню осіннього сезону ціна на соняшник починає зростати, і саме зараз, в листопаді-грудні, ще є великий вибір гібридів соняшнику по лояльній ціні.

В останні роки неодмінним фактором вибору стає те, чи є соняшник гербіцидостійким або ж належить до класичної селекції. Але переваги гербіцидостійких гібридів не можна вважати однозначними. В 2018 році українська селекційно-насінницька компанія «Селена» продовжувала порівняльні дослідження широкого діапазону гібридів соняшнику української та іноземної селекції, як класичної селекції, так і гербіцидостійких. Незважаючи на задекларований високий потенціал урожайності гербіцидостійких гібридів, через велику кількість неякісних засобів захисту рослин та за відсутності правильної техніки їх застосування такі гібриди часто не виправдовують сподівань, при одночасному накопиченні гербіцидів в ґрунті, а також пригніченні наступних посівів.В останні роки неодмінним фактором вибору стає те, чи є соняшник гербіцидостійким або ж належить до класичної селекції. Але переваги гербіцидостійких гібридів не можна вважати однозначними. В 2018 році українська селекційно-насінницька компанія «Селена» продовжувала порівняльні дослідження широкого діапазону гібридів соняшнику української та іноземної селекції, як класичної селекції, так і гербіцидостійких. Незважаючи на задекларований високий потенціал урожайності гербіцидостійких гібридів, через велику кількість неякісних засобів захисту рослин та за відсутності правильної техніки їх застосування такі гібриди часто не виправдовують сподівань, при одночасному накопиченні гербіцидів в ґрунті, а також пригніченні наступних посівів.

Це свідчить про доцільність застосування гібридів класичної селекції в кількості не менше 50% посіву. Що ж до гібридів класичної селекції, пальма першості залишається за українськими гібридами саме через те, що вони ідеально пристосовані до українських умов. Науковцями вже доведено, що посуха в Україні відрізняється від посухи в інших традиційних соняшникових країнах, тому справжньої жаро- та посухостійкості для нашої зони ризикованого землеробства можна очікувати лише від українських гібридів, що водночас є стійкими до такої глобальної проблеми соняшнику як вовчок. Посівними характеристиками українського насіння також можна пишатися. Наприклад, в цьому році насінницька компанія ПрАТ «Селена» пропонує насіння крупної фракції-1 масою 1000 насінин аж 79 грамів, середньої-1 – 57 грамів, і навіть найдешевша середня-2 налічує вагомі 47 грамів, при найвищих рівнях гібридності та схожості.

ПрАТ «Селена» в цьому році пропонує насіння вже перевірених роками гібридів – Базальт, Віват, Селянин, перевагою яких є не лише врожайність і стійкість до хвороб, але й досить короткий вегетаційний період, що дозволяє швидко зібрати новий врожай.

Вегетаційний

 період, дні

Висота рослин, см

Маса 1000 сімянок, г

Стійкість 
до вовчка

Олійність,

%

Віват

105-108

160-170

60-70

А-G

48-52

Базальт

108-110

170-180

60-70

A-F

48-52

Селянин

108-110

165-175

70-80

A-F

48-52


При придбанні насіння у ПрАТ «Селена» Ви отримуєте ряд переваг:

1. насіння від селекціонера, безпосередня консультативна допомога при вирощуванні;

2.насіння відноситься до сортів та гібридів провідних українських науковців; сорти та гібриди створені 
на підставі глибоких знань та інноваційного підходу;

3. характеризується адаптивністю до різних умов вирощування; виробляється під ретельним контролем селекціонерів на всіх етапах розвитку;

4. насіння обробляється на сучасному насіннєочисному обладнані фірм Cimbria та Petkus;

5. має необхідні дозвільні документи, за потреби – сертифікати ISTA і OECD;

6. реалізується досвідченими менеджерами, що виключає будь-які проблеми із документальним оформленням;

7. забезпечення укладення ліцензійного договору.

РЕЗЕРВУЙТЕ НАСІННЯ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

Заявки придбання насіння цих сортів приймаються за адресою:

ПрАТ «Селена» – м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3

тел.: (0482) 37-23-81, 050 490-45-61; selena-odessa@ukr.net

Кваліфіковану консультацію та добір сортів індивідуально

для Вашого господарства можна отримати за тел.:

050 41-56-106 – Євген

Прочитано 1584 разів