Четверг, 31 Январь 2019 10:38

Насіння соняшнику від ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» – запорука високого врожаю

Насіння соняшникуУ 1990 році я поступив до ХДНАУ ім. Докучаєва, спеціальність агрономія, а спеціалізація – насіннєзнавство. Це була єдина група на той час в Україні з такою вузькою спеціалізацією. Ще тоді викладачі заклали міцний фундамент в моєму розумінні, що таке взагалі насіння. Так склалося, що відтоді вся моя робота була завжди пов’язана з насінням, і дуже вдячний своїм викладачам за ті знання, що вони мені передали. На цей час мені вдалося створити своє власне підприємство (якому вже 17 років), яке має свої особливі риси, що відрізняє його від інших..

По-перше,ми є виробниками насіння соняшнику, які внесені до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва. Тобто ми реалізуємо насіння, яке вирощували і контролювали самі. Це великий плюс в порівнянні з дистриб’юторами, бо ми знаємо, що реалізуємо. Знаємо особливості кожного гібрида, впевнені в дотриманні методики. У 2018 році, наприклад, ми придбали материнські форми одного гібрида, а згодом виявилося, що вони дуже низької якості. І щоб довести цей гібрид до норм, ми були вимушені видалити 42% рослин на цьому полі, рентабельність вирощування виявилася мінусовою. Одночасно на полі у нас тоді працювало щодня майже 70 людей. Знайти таку кількість людей, навчити їх та проконтролювати роботу кожного – колосальна праця. Я та наш агроном перетворилися тоді фактично у кіборгів, схудли кожний більше ніж на 10 кілограмів, але досягли своєї мети – отримали генетично чисте насіння. Думаю, що таких підприємств в Україні більше немає, але ж насіння цього гібрида у інших фірмах присутнє, і якої воно якості – можна тільки здогадуватись.

По-другеу нас є власний завод по доробці насіння. Згідно з інформацією, якою я володію, насіння такої якості, яку ми отримуємо, недосяжна мета для багатьох інших господарств. Наприклад, рік тому я спілкувався з одним власником заводу, який доводив, що він має найсучасніше обладнання, а наше – вчорашній день. Він не розуміє, що, крім вартості обладнання, потрібно мати ще й розуміння, що належить виконати для отримання якісного насіння. Якщо дуже коротко, то це розділення на однорідні фракції по ширині – решетами, по довжині – трієром, по питомій вазі – пневмовібростолом, використання повітря (аспірації); протруювання, яке забезпечує повне покриття насіння препаратом, та недопущення травмування насіння на всіх етапах. Та нашу дискусію тоді вирішив дуже цікавий дзвінок. Виявилося, що телефонував сільгоспвиробник, який одночасно придбав насіння як у нас, так і у цього власника заводу. Він подякував нам за якість, і поскаржився на бите, некаліброване сміття, придбане у наших конкурентів.

По-третєми проводимо власну селекційну роботу. Нами вже створено низку гібридів, чотири з яких ми передали на Державне сортовипробування. До речі, у 2018 році ми їх передавали неофіційно на одну сортовипробувальну станцію, так один з цих гібридів дав найвищу врожайність з трьохсот, які зараз проходять офіційні іспити. Маючи свою власну селекцію, ми маємо змогу виключити фальсифікацію та поставку неякісних материнських компонентів, які пропонують деякі непорядні селекційні установи, заручниками котрих є всі, навіть відповідальні насіннєві господарства. Розглянемо таку ситуацію: згідно з опублікованою рекламною інформацією, одним насінницьким господарством гібрид пропонується як стійкий до Євролайтнингу, а інше господарство пропонує цей же гібрид на іншій сторінці вже зі стійкістю до гранстару! Як таке може бути, спитаєте Ви, це ж неможливо, бо це різні гібриди! І будете праві. Більше того, цей гібрид внесений до Державного реєстру тоді, коли гібриди зі стійкістю до вищезгаданих гербіцидів були взагалі відсутні! Тобто цей гібрид придатний тільки до вирощування по класичній технології. Оскільки гібрид – це стабільна рослина з незмінними морфологічними ознаками, 42 з яких контролюються офіційно Інститутом з експертизи рослин, і набути стійкість до гербіциду без зміни морфологічних та господарських ознак неможливо – то це щось інше. В 2019 році зі стовідсотковою вірогідністю у товаровиробників буде плутанина з використанням гербіциду, і насіннєві господарства з постраждалих (бо вони придбали такі материнські форми) можуть самі стати обвинувачуваними.

Звісно, і у нашого підприємства є проблеми. Ринок як обладнання, так і насіння з кожним роком змінюється, тому і ми не можемо заспокоюватись. Вже на даний час я бачу, що можна ще додати в насіннєвий завод; вже в 2018 році в селекційних схрещуваннях виділились нові гібридні комбінації, більш олійні та врожайні. Втілення цього в життя потребує часу і коштів. Але все, що ми робимо, – ми робимо для Вас, українських сільгоспвиробників. І найкращою подякою для нас, буде отримання Вами високих врожаїв.

І вже на посів у 2019 році можемо запропонувати експериментальні партії своїх нових гібридів:

– під технологію Clearfield – гібриди Торук і Беркана, які відрізняються швидким початковим ростом, високою врожайністю, посухостійкістю та олійністю, швидким достиганням і висиханням за рахунок тонкого кошика;

– під класичну технологію – гібрид Презент, який відрізняється підвищеною стійкістю до зниження агрофону, стресових умов, бідних ґрунтів, придатний до посіву соняшник по соняшнику.

НАСІННЯ СОНЯШНИКУ ВІД ВИРОБНИКА

17 років на ринку насінництва

1

ТОВ «АФ НПП АГРОМИР»
www.af-npp-agromir.prom.ua 
www.agromir-harkov.all.biz

Телефони: 050-401-95-04; 067-531-02-67

Гібрид

Урожай реально отриманий

Особливості

Вартість за 1 т (за 1 посівну одиницю)

фракція

2,6-3,0 мм

фракція

3,0-4,0 мм

фракція

4,0-5,0 мм

Віват

43

стійкий до нових рас вовчка, інтенсивного типу

70 000

(400-1 п.о.)

130 000

(1100-1 п.о.)

140 000

(1500-1 п.о.)

Базальт

47

високі темпи росту, інтенсивного типу

Селянин

43

високоолійний, пластичний, невисокий,

стійкий до вилягання

Арциз

40

підвищена витривалість до зниження агрофону

70 000

(400-1 п.о.)

120 000

(1100-1 п.о.)

140 000

(1500-1 п.о.)

Сучасник

41,1

для низьковитратних технологій вирощування

Презент new

45

стійкий до кореневих гнилей

Торук new

36,5

пластичний, технологія Clearfield

700-1 п.о.

1600-1 п.о.

1900-1 п.о.

Беркана new

40,5

потужний, технологія Clearfield

Бонд

47

ранній, технологія Sumo

1600-1 п.о.

1600-1 п.о.

Мир

43

сорт, олійний, ультраранній

50 000

Запрошуємо господарства до спільного вирощування ділянок гібридизації на 2019 рік

Насіння соняшнику від ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» – 
запорука високого врожаю

розповідає директор Євген Юрійович Гостєв

Прочитано 1264 разів