Понедельник, 17 Декабрь 2018 11:31

Міні-млин – великий помічник

Міні-млин – великий помічникМлин, в якому використано майже 30 винаходів автора, призначений для подрібнення зерна та технічних матеріалів на дерть і муку. Дерть дрібного помелу отримують для свиней різних вікових груп, середнього помелу – для телят і корів, крупну – для птахів. Цільне зерно розмелюється на муку з висівками за один прохід без додаткового просіювання. Таке борошно придатне для швидкого випікання екологічно чистих, смачних та корисних для здоров’я людини оладок й традиційного хліба. На муку можна цим млином подробити і спеції для харчових потреб, цукор на пудру – для підгодівлі бджіл, а скло – для технічних потреб і білково-вітамінних добавок.

Розроблений млин (фото 1) складається із бункера об’ємом 90 літрів із подвійною заслінкою (фото 2) на вході в дробильну камеру, з’єднаних вертикально встановленим електродвигуном 3000 об/хв, ведучий вал якого входить у дробильну камеру. На кінець вала посаджено ротор. На диску ротора шарнірно встановлюються на осях у двох площинах зносостійкі молотки з твердими наплавленнями для дроблення сировини. Під ротором закріплені решето та вихідний конус, який спрямовує подрібнене у підвішений мішок або іншу ємність.

Потужність

електродвигуна, кВт

2,2

4,0

5,5

Продуктивність, кг за годину

на крупній дерті

700

1300

1800

на середній дерті

500

1000

1500

на дрібній дерті

250

500

700

на борошні

25

40

60

Маса млина, кг

40

50

60

Ціна, тис. грн.

10

11

12

Міні-млин – великий помічникДля отримання дрібної дерті встановлюють решето з отворами діаметром 3 мм, дерті середнього розміру (фото 3) – 6 мм, а при крупній (фото 4) решето знімають. Для розмелювання зерна в борошно (фото 5) для оладок (фото 6) і хліба на млин замість решета встановлюється спеціальне кільце і використовується менша із заслінок. Млин опирається на триногу. Функції запускання, вимикання та захисту від перевантаження електродвигуна виконуються автоматично. При роботі в бункер засипається зерно (майже два мішки), яке заслінками дозується в камеру з включеним електромотором, де дробиться до заданого розміру.

Розроблено кілька уніфікованих модифікацій млина, які відрізняються тільки потужністю двигуна, продуктивністю, масою та ціною (див. таблицю). Коштують наразі такі млини не більше 12 тис. грн.

До переваг розробленого млина належить простота конструкції, яка полягає в застосуванні всього шести стандартних молотків, тоді як в аналогах їх кількість сягає 240 штук. Робоча зона дроблення – 720 градусів за рахунок розташування молотків в двох площинах, чим досягається ефективність використання об’єму оригінальної малогабаритної дробильної камери та зменшення енерговитрат. Подвійні борти товщиною 8 мм підвищують ремонтопридатність камери подрібнення. Міні-млин – великий помічникНевеликі розміри 50×50×140 см (а після демонтажу триноги висота зменшується до 80 см, та маса до 60 кг) дозволяють транспортувати млин легковиком, електричкою або поштою. Розмір горловини 75×75 мм дає можливість якісно подрібнювати також цілі початки кукурудзи зі стрижнями, обгортками і стеблом, сіно на вітамінне борошно, гранули, макуху, олійні відходи, сухі кістки та пластикові пляшки. Такі млини суттєво дешевші аналогів за рівних надійності, потужності двигуна, продуктивності та якості подрібнення. Цей млин легко переобладнати на виробництво сухих та вологих комбікормів з трьох складових, поділивши бункер двома перегородками на три частини зі своїми заслінками.

Зерно пшениці, жита або кукурудзи, часто неочищене, прямо з-під комбайна, я сам мелю на борошно, з якого печемо на цілий тиждень дієтичні оладки та смачний хліб, що пахне полем, як колись мамин із селянської печі. Хліб випікається в домашній міні-пекарні, розрахованій на одну буханочку, зате екологічно чистий і дешевший купованого. При споживанні оладок та хліба з такого непросіяного борошна в роті не відчувається крупинок, що свідчить про високу якість розмелювання зерна. Вже кілька років не вживаю заводського хліба і завдяки вмісту в борошні вітамінних висівок зменшив вагу зі 104 до 92 кг та нормалізував тиск і цукор крові.

Дослідна партія більше 220 реалізованих млинів застосовується без рекламацій по всій Україні понад 15 років. Власники малопродуктивних млинів після розширення виробництва тваринницької продукції вже замовляють більш потужні та радять придбати й знайомим, що свідчить про їх популярність і надійність в експлуатації.

Михайло Іванович КАРПЕНКО, 
автор 32 розробок, 90 винаходів, 
більше 330 публікацій та 500 впроваджень, кандидат технічних наук.
Моб.: 066 7007 106.

Прочитано 4801 разів