Понедельник, 03 Декабрь 2018 00:03

Високі врожаї сухого зерна кукурудзи  на Харківщині

Високі врожаї сухого зерна кукурудзи  на ХарківщиніІнтерв’ю з головою Фермерського господарства Олександром Івановичем Шиленком

(Харківська обл., Нововодолазький р-н, с. Ордівка)

– Шановний Олександре Івановичу, розкажіть, будь-ласка, коли було створено Ваше господарство та які його основні напрями діяльності?

– Наше господарство було засноване у 1993 році, тобто у роки, коли лише почались закладатись основи діяльності фермерських господарств в Україні. Основним напрямком діяльності є вирощування зернових культур. На сьогоднішній день ми вирощуємо чотири основні культури – кукурудзу, пшеницю, соняшник та сою.

– Скажіть, яку площу в структурі посівів Вашого господарства займає кукурудза?

– В нашому господарстві кукурудза завжди займала одне із основних місць в структурі посівів. Як я вже сказав, в нашій сівозміні всього чотири культури і цього року кукурудза займає близько 800 га посівних площ, з яких 40% – гібриди кукурудзи компанії «Селекта».

– Чи гарантує посів кукурудзи отримання Вами високого та стабільного прибутку?

– Звичайно. Як відомо, кукурудза є однією з найбільш високопродуктивних злакових культур універсального призначення, вона вирощується для продовольчого, кормового і технічного використання. До того ж, оскільки за врожайністю зерна Високі врожаї сухого зерна кукурудзи  на Харківщинікукурудза перевищує всі зернові культури, її виробництво безперечно є економічно вигідним для нашого господарства.

– Які саме чинники сприяють отриманню високих врожаїв?

– Основними чинниками, які сприяють отриманню високих врожаїв, завжди були і, я вважаю, будуть – добрива (як макро-, так і мікродобрива), якісне насіння, сучасні технології обробітку ґрунту. Саме ці чинники дозволяють нам отримати високий врожай зернових культур.

– Скажіть, чи залежить обсяг отриманого врожаю від обраної технології вирощування та якої технології притримуєтесь Ви у своєму господарстві?

– Що стосується технології вирощування кукурудзи, в цьому питанні я притримуюсь традиційної системи обробітку ґрунту: ранньовесняне боронування, вирівнювання поверхні фізично стиглого ґрунту за допомогою важких борін та культивація.

– Гібридам кукурудзи яких виробників насіннєвого матеріалу Ви надаєте перевагу і чому?

– За довгий час роботи спробував безліч гібридів – як українських, так й іноземних, а відтак маю неабиякий досвід у випробуванні на території власного господарства гібридів кукурудзи різних насіннєвих компаній. Хочу сказати, що гібриди кукурудзи іноземних компаній полюбляють сприятливі погодні умови та спеціальні умови обробітку, а з огляду на той факт, що клімат в нашому районі є посушливим, та з кожним роком стає дедалі суворішим, почав випробовувати гібриди кукурудзи вітчизняної селекції.

Що ж стосується українських насіннєвих компаній, то за порадою Павла Владиславовича Ступки, регіонального представника ТОВ НВКФ «Селекта» у Харківській області, цього року придбав насіння гібридів кукурудзи компанії «Селекта» – Корунд, Зернослав та Кредо.

– Олександре Івановичу, а які особливості кукурудзи найбільш цінні для Вас?

– В сучасних умовах посухи найбільш цінним для кукурудзи є її здатність витримувати високі температури, при цьому забезпечуючи отримання високого та стабільного врожаю. Не менш важливим є отримання сухого зерна на момент збирання врожаю, тому, як на мене, основною цінністю кукурудзи є високий врожай за низької збиральної вологості зерна.

– Охарактеризуйте, будь-ласка, обрані Вами гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта».

Гібрид кукурудзи Корунд (ФАО 220) вирізняється високим потенціалом, формуванням двох качанів на стеблі, що забезпечило врожай на рівні 63 ц/га та збиральною вологістю зерна 14% вже у серпні. Вказаний гібрид має невисоку ціну та гарну рентабельність, а відтак наступного року він знову буде висіяний на наших полях.

Гібрид кукурудзи Зернослав (ФАО 230) завдяки виповненим до самої верхівки качанам забезпечив врожай цього року на рівні 65 ц/га при базовій вологості зерна 14% вже у серпні (!!!). Зрозуміло, що такий ранній збір врожаю кукурудзи в сухому зерні безперечно порадував та приємно здивував.

Гібрид кукурудзи Кредо (ФАО 260) я висіваю другий рік поспіль. Торік у дуже посушливих умовах Кредо на фоні зарубіжних гібридів виглядав значно краще, забезпечивши мені врожайність на 10-15% вищу, ніж у іноземних гібридів кукурудзи. Цього року цей гібрид знову мене порадував врожайністю 80 ц/га при вологості зерна 14%.

– Рекомендували б Ви гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» іншим виробникам сільськогосподарської продукції?

– Авжеж! На сьогоднішній день фірма «Селекта» поєднує в собі високу якість насіння та розумну ціну! І це є дуже важливим фактором, за яким я обрав її та щиро раджу іншим товаровиробникам.

Комерційний директор ТОВ НВКФ «Селекта» Мельник Тарас Віталійович, 050-361-66-65 www.selekta.com.ua

Прочитано 566 разів