Вторник, 16 Октябрь 2018 13:51

Новинки в портфелі гібридів соняшнику компанії «Сингента»

АлькантараГеннадій МАЛИНА, канд. с.-г. наук, менеджер з маркетингу олійних культур, компанія «Сингента»

Україна – виробник соняшнику і соняшникової олії номер один у світі. В останні роки площі під соняшником у нашій країні становлять понад 6 млн. га, що забезпечує 32% світового обсягу насіння соняшнику. Отже, соняшник – одна з найважливіших і найприбутковіших культур у сільському господарстві України, тому його вирощування постійно інтенсифікується.

Звичайно, критерії вибору гібридів залежно від регіону й умов вирощування різні. Компанія «Сингента» має велике портфоліо високопродуктивних гібридів соняшнику, адаптованих до різних напрямів і технологій вирощування (класичні, високоолеїнові, Clearfield®, Clearfield® Plus, HTS, високоолеїнові для Clearfield®), різних груп стиглості – від ранньостиглих до середньопізньостиглих. Багатий асортимент гібридів дозволяє обрати необхідний гібрид для певної зони.

Алькантара

Багато сільгоспвиробників соняшнику на Сході та Південному Сході України вже добре знають гібрид Босфора, який уважається еталоном посухостійкості у своєму сегменті. Гідне доповнення цього сегмента – гібрид 
Алькантара, теж здатний протистояти новим расам вовчка в посушливих умовах. Гібрид Алькантара – це нова генетика, яка втілює неперевершену врожайність (потенціал урожайності – більше як 45 ц/га) та вихід олії в посушливих умовах до 49%. Створений саме для умов із недостатнім зволоженням, це середньоранній гібрид з періодом вегетації 105–110 днів. Його найбільша цінність проявляється в стресових умовах, коли він демонструє кращі результати порівняно з конкурентними гібридами соняшнику. Швидке проростання й інтенсивний розвиток на початкових етапах органогенезу сприяють ефективному використанню весняної вологи, завдяки цьому формується добре розвинена коренева система, що надалі дозволяє продуктивно добувати вологу з глибших шарів ґрунту. У гібрида Алькантара висока жаростійкість і відмінна здатність формувати повністю запилений кошик, пилок якого зберігає життєздатність при температурі до +35°С, а це на 3–4°С вище, ніж убільшості представлених на ринку гібридів.

Гібрид Алькантара рекомендовано передусім для посушливих регіонів Півдня і Сходу України, вільних від фомопсису. Рекомендована густота до збирання – 40–45 тис./га.  

СИ Ед сонСИ Едісон

СИ Едісон
 – середньостиглий гібрид з генетичною стійкістю до нових рас вовчка. Гібрид пластичний до умов вирощування, демонструє стабільну високу врожайність в усіх зонах вирощування. Має високий рівень посухостійкості і стійкості до несправжньої борошнистої роси. Листки у гібрида гофровані, що суттєво збільшує ефективну площу фотосинтезу і дозволяє формувати максимальний урожай та повноцінний налив навіть у складних посушливих умовах. Один із незаперечливих плюсів гібрида – високий вміст олії – до 54%.

Для досягнення кращих результатів компанія «Сингента» рекомендує використовувати гібрид в умовах інтенсивного землеробства. Оптимальна густота на момент збирання: в посушливих умовах Південного Степу – 40–45 тис. рослин/га, в умовах Північного Степу і Лісостепу – 50–55 тис. рослин/га.

СИ Барбат СИ Барбаті

Гібрид 
СИ Барбаті доповнює лінійку Clearfield®-гібридів. Завдяки високій посухостійкості (рівень гібрида Санай МР) СИ Барбаті демонструє стабільні результати в регіонах з ризиками тривалої посухи, витримує низький агрофон. Генетично стійкий до вовчка раси F.

З високими темпами росту на початкових етапах органогенезу.

Рекомендується для зон Південного Степу та Сходу України, вільних від фомопсису. Висока посухостійкість поєднується з високою врожайністю. Рекомендована густота до збирання – 40–45 тис. рослин/га.

У 2018 році «Сингента» вивела на ринок нове покоління гібридів. У класичному сегменті компанія представила два нові гібриди соняшнику – Алькантара та СИ Едісон, у Clearfield®-сегменті – гібрид СИ Барбаті.

Якщо у вас виникнуть питання, будь ласка, звертайтесь до консультаційного центру

0800 50 04 49, безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України

www.syngenta.ua

Прочитано 1030 разів