Вторник, 16 Октябрь 2018 13:30

Селекта на Вінниччині

proizvodstvo kukuruznoj mukiУкраїнський насіннєвий ринок кукурудзи наповнений як гібридами іноземної селекції, так і гібридами українських насіннєвих компаній. Втім вартість гібридів іноземних компаній не завжди по кишені українському аграрію, та й не всі закордонні пристосовані до аномальних погодних умов України, а якість деяких українських насіннєвих компаній не завжди на висоті. Внаслідок чого постає питання: а чи можливо віднайти компанію, чиї гібриди кукурудзи абсолютно пристосовані до сучасних погодних умов України, мають високу якість та адекватну ціну? Всім вищезазначеним критеріям відповідає українська насіннєва компанія «Селекта», яка вже понад 20 років забезпечує українських аграріїв якісним та доступним насінням посухо- та жаростійких гібридів кукурудзи з високим рівнем холодостійкості, посухо- та жаростійкості, гарантуючи отримання високих та стабільних врожаїв.

Враження від таких гібридів з перших вуст отримані від аграріїв Вінницької області, які познайомились із гібридами компанії «Селекта».

КредоДмитро Володимирович Козловський,
ПП «Козловська М. Д.»
(Вінницька обл., Вінницький р-н).

Приватне підприємство «Козловська М. Д.» було створене у 1990 році та на сьогоднішній день обробляє близько 200 га землі, причому третю частину всіх посівів займає кукурудза.

Звичайно, на обсяг отриманого врожаю безпосередньо впливає погода, своєчасність внесення добрив, гербіцидів, фунгіцидів, але не менш важливим є якісне насіння від надійного постачальника.

Раніше я сіяв гібриди кукурудзи іноземної селекції, проте останнім часом почав звертати увагу і на вітчизняну селекцію, оскільки вона більш пристосована до наших погодних умов та й прийнятна ціна на її продукцію відіграє не останню роль у виборі насіннєвого матеріалу.

Так, за рекомендацією регіонального представника компанії «Селекта» у Вінницькій області Сергія Миколайовича Палагнюка у 2018 році я посіяв чотири гібриди кукурудзи вищеозначеної компанії – Кредо, Полтава, Серенада та Легенда.

Серед представлених у господарстві гібридів хотілось би особливу увагу приділити гібриду кукурудзи Кредо (ФАО 260), який вирізняється серед інших гібридів кукурудзи прекрасною вологовіддачею, що забезпечує сухе зерно на момент збирання врожаю.

Не меншої уваги заслуговує й гібрид Легенда (ФАО 290), який вирізняється великою масою качана з 18 рядами зерен, що забезпечить максимальний врожай серед представлених компанією «Селекта» гібридів.

З огляду на власний досвід рекомендую іншим товаровиробникам продукцію компанії «Селекта», яка відрізняється високою якістю посівного матеріалу та доступністю цінової політики. Особисто я маю намір і наступного року придбавати насіння кукурудзи від ТОВ НВКФ «Селекта», що й раджу іншим аграріям.

ЛегендаОлександр Іванович Качула,
одноосібник (Вінницька обл., Ямпільський р-н).

Працюю на власній землі я більш ніж 20 років, а взагалі – в аграрному бізнесі – більше сорока років.

Використовую традиційну технологію вирощування та вважаю, що задля отримання високих врожаїв необхідні оранка, внесення мінеральних добрив, обробка посівів від бур’янів, хвороб, погодні умови та, звичайно, якісне насіння. Своєї землі маю небагато і практично всю засіваю кукурудзою, а саме гібридами кукурудзи української насіннєвої компанії «Селекта».

З доробком вказаної компанії я знайомий не перший рік. Так, минулого року взяв «на пробу» декілька гібридів задля закладення демо-посівів – Купава, Серенада, Кредо та Легенда. Незважаючи на досить несприятливі минулорічні погодні умови, на Ямпільщині гібриди компанії «Селекта» чудово себе показали.

Не став винятком і цей рік. Так, я посіяв такі гібриди кукурудзи як Ладога, Зернослав, Кредо, Орлан, Полтава, Серенада, Корвет МВ, ТАР 349 МВ, Легенда.

Серед чисельної лінійки гібридів особливо мені сподобались гібрид Зернослав (ФАО 230), який сформував два повністю виповнених качани по 16 рядів зерен у кожному, гібрид Полтава (ФАО 270), що має гарний стартовий ріст та пристосований до всіх погодних негараздів, гібрид Кредо (ФАО 260), який має найкращу серед усіх висіяних мною гібридів вологовіддачу, та гібрид Легенда (ФАО 290) – за високу врожайність.

Підсумовуючи, скажу, що всі гібриди компанії варті уваги. Та і як може бути інакше, якщо насіннєвий матеріал має високу якість, забезпечує високу врожайність, а приємна цінова політика, яку проводить компанія, дозволяє придбавати будь-який гібрид без удару по гаманцю. А якщо додати до вказаного гарне відношення колективу компанії «Селекта» до аграрія (допомога, поради), – то вибір вказаної компанії стає просто ідеальним.

ЛегендаОксана Юріївна Писарчук,
ФХ «Яружанка»
(Вінницька обл., Могилів-Подільський р-н).

Фермерське господарство «Яружанка» було створене мною у 2005 році та обробляє близько 300 га землі, третю частину яких відведено під кукурудзу.

За час нашого господарювання було випробувано різні технології вирощування, але все-таки для себе обрали оранку.

Якщо говорити про постачальників насіння кукурудзи, то тут скажу, що на сьогоднішній день звертаємо увагу на вітчизняні гібриди, оскільки українська селекція виходить на рівень зарубіжної за якістю, а по ціні – набагато дешевша, що в сучасних економічних умовах є дуже важливим.

За рекомендацією регіонального представника компанії «Селекта» у Вінницькій області Сергія Миколайовича Палагнюка у 2018 році було посіяно чотири гібриди компанії «Селекта» – Кредо, Полтава, Серенада та Легенда.

Одразу хочу сказати, що всі гібриди цієї компанії добре витримали погодні умови цього року, проте все ж на особливу увагу заслуговує гібрид Полтава (ФАО 270), який вирізняється швидкими та дружними сходами, міцним стеблом, добре розвиненою кореневою системою та формуванням у середньому півтора качана.

А якщо до високої якості насіння компанії «Селекта» ще додати розумну цінову політику та гарний підхід до кінцевого споживача (в плані взаємодії), то вибір такого постачальника насіння на тривалий час стає очевидним.

Зважаючи на той факт, що компанія «Селекта» гарантує відмінну якість насіння, високу врожайність та дотримується розумної цінової політики, я рекомендую продукцію вказаної компанії іншим товаровиробникам.

Комерційний директор ТОВ НВКФ «Селекта» Мельник Тарас Віталійович, 050-361-66-65 www.selekta.com.ua
Прочитано 1517 разів